Komentáře

1 Sayuri Sayuri | Web | 3. června 2016 v 11:09 | Reagovat

Mala som to dosť podobne až na to, že som chodila cirkevné gymnázium. Nie som ani pokrstená, z ateistickej rodiny avšak verím v Boha. Ale v nič iné, čiže Biblia je pre mňa dosť rozprávková knižka.
Prvý ročník to bolo divné, každý na mňa pozeral ako na votrelca. Časom som sa dostala do rituálnych modlitieb, povinných omší atd.
Bola to celkom dobrá skúsenosť, videla som dosť na to, aby som pochopila, že hoc verím v Boha s cirkvou nechcem mať nič spoločné, pretože sa ukázalo, že práve ľudia, ktorí o sebe všemožne vyhlasovali, že sú kresťania nimi neboli. Ale ako píšeš, ani ja by som nemenila, pretože som spoznala vieru z uhla, ktorý som dovtedy nevidela.

2 Gabby Gabby | Web | 18. srpna 2016 v 11:47 | Reagovat

No tak hlavně podle mě nejde nevěřit. Neříkám v boha, ale v něco. A vlastně každý náboženství má svého boha, takže to stejně poukazuje na to, že bůh je jenom jeden, ale každý ho uctívá jinak a každý v něj jinak věří. Já osobně věřím, že něco vyššího existuje :)

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 22. října 2016 v 11:14 | Reagovat

Díváš se na to velmi uvážlivě. Upřímně, já v tom mám ještě guláš.
Jsem katolička a na základce jsme byly tři holčičky, které chodily do náboženství. Asi od první do čtvrté třídy. Upřímně, dalo mi to jen příjemnou společnost a hezké zážitky, ale nikdy ne nějaké ustálení názoru k víře. Ono to v tom věku ani myslím pořádně nejde.
Na SŠ je ve třídě takový křesťanský mišmaš- pravoslavní, katolíci, evangelíci... ale náboženství se tam vyloženě nebere nějak v potaz.

Při přijímačkách jsem se rozhodovala mezi svou školou a biskupským gymnáziem, na přijímačkách tam se mnou byl Žid, takže podmínka mít něco společného s církví, neexistuje.

Osobně se považuji za věřící, ale nechce se mi to zatím definovat, hledám se v tom. Na Bibli jsem například ještě nesáhla a to už jsem přečetla ledasco.

Pěkně výstižný článek, jsem ráda, že jsem mu věnovala čas :-)

4 Michio Michio | 22. listopadu 2016 v 13:19 | Reagovat

[3]: Je skvělé, že to ještě nechceš definovat, protože možná cítíš, že k oné definici ještě nemáš vše potřebné a je moc fajn, že čekáš a nikam s tím nepospícháš - on je to celoživotní proces, který roste a mění se společně s člověkem :) :)

četba Bible je pro člověka, který věří v  Boha a JK, asi celkem potřebná, ačkoliv někdy dost "nebezpečná" věc :D jen by ji neměl číst sám, kdybych neměla výklad a vedení profesorů, možnost porovnávat s překlady s originálem a celý stoh učebnic, který potřebuju abych se v tom kterém výroku vyznala, tak bych v tom měla pořádný guláš a asi bych nad ní přemýšlela zcela z jiného úhlu a nejednu věc bych pochopila naprosto zcestě :)

[1]:

[2]:

[3]:
Děkuji za komentář

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.