Srpen 2015

V očekávání druhých sérií

30. srpna 2015 v 12:05 | Michio |  Pro otaku - NOVÉ
Připadá mi to jako pár dní od letních sérií a už je pomalu čas na podzimní. Ach, a já v těch letních ani nepokročila (až na to, že jsem se asi na 4 rozhodla nedívat) a přitom podzim bude hodně zajímavý. Alespoň pro mou maličkost, která se nemůže dočkat nadílky v podobě druhých sérií svých oblíbených anime.
Zde menší info o tom, na co se můžete těšít (a na co se především těším já) už za pár týdnů.


Tak v první řadě Garo: Guren no Tsuki. Garo sice občas nudilo, ale vesměs z toho bylo opravdu skvělé anime, pro které jsem byla schopna překousknout i ony otřesné zbroje. První řadou by mělo být teoreticky Garo: Honoo no Kokuin, které vyšlo minulý rok a vyprávělo příběh chlapce, jež musel dojít o vše, aby mohl něco získat (neubránila jsem se slzách, nadávkám ani výčitkám). Teoreticky proto, ža tato série by měla jít trochu hlouběji do minulosti a na návaznost na Honoo no Kokuin to opravdu nevypadá. Ale u záležitosti s "Garo" jsem s tím ani nepočítala a nepřekvapuje mě to (velmi, velmi komplikované :D). A dle drbů na internetu (pokud mé chabé znalosti cizího jazyku neselhaly), tak by se v roli protagonisty měla objevit žena. Bohužel informací jsem příliš nenašla a trailer je dosti nic neříkající, takže tato záležitost bude takové překvápko.
Žánr: akční, fantasy, magie, boj,
Vydání: říjen 2015


MY BLOOD ─ Shingeki No Bahamut: Genesis【AMV】

29. srpna 2015 v 22:13 | Michio |  Videa - AMV
Krátké anime s úžasným dějem a spádem, který vás doslova donutí zapnout další díl....
Pokud jste neviděli, tak doporučuji :)

Jako návnada mi poslouží toto AMV (ale nenechte se mýlit, krom slz se i nasmějete)Sokrates: Člověk proti demokratické většině

20. srpna 2015 v 15:15 | Michio |  Videa - Ostatní
U Jokí jsem četla článek, který se dotýkal známého tématu "lidé-ovce". Jednoduše jsem si nemohla nevzpomenou na hodiny filosofie a Sokrata. Tím pádem se mi vybavilo i jedno video, které mi pomohlo při zkouškách. Krása filosofie je totiž v tom, že člověk se vesměs nemusí vůbec učit - je potřeba pouze pochopit myšlenky :)
Co se týče Sokrata, tak obrovský obdiv za způsob života i jeho vyvrcholení. Ale nikdy nepatřil k mým oblíbeným...takže učit se ho bylo občas peklo /Ach, mé neustálé pletení Sokrata a Aristitela do jednoho pytle nezapomenutelné.../
Napadlo mě, že se možná najde další dušička, kterou čeká zkouška nebo písemka z filosofie a Sokrates je někdo, kdo jistě nechybí na žádném testu z filosofie (ačkoliv toto je jen takové malé ťuknutí) =) Tak snad usnadním hledání.Gintama Challenge - Day 21

20. srpna 2015 v 15:08 | Michio
Oblíbená hláška / Oblíbený citát

Mám otázku. Na co jsem proboha myslela, když jsem tohle vymýšlela?! Ráda bych vás odkázala sem a poukázala na to číslo - 21! S tím, že jsem vypisovala po 15, ale poslední výdej měl 10, takže...matematická vteřinka...310 hlášek (a jestli jsem to špatně spočítala, tak jsem si uřízla dobrou ostudu :D ačkoliv matematiku jsem neměla dobré tři roky - nejsem si jistá zda to omlouvá neznalost sčítání :D). A to zdaleka nejsou všechny, protže ne při každém dílu se mi chtělo vypisovat. Jak z toho mám vybrat oblíbenou hlášku?

Tož...Po rozčarované chvilce jsem se rozhodla napsat...tři vtipné hlášky, které nejsou nejlepší (nemožné vybrat), ale jsou dost vtipné na to, abych je sem napsala :) Samozřejmě bych sem mohla dát něco vážného (ale kdo si to má pamatovat? :D)
Číslo 1 (Upřímně? Taky jsem nikdy nic takového neviděla)
Shinpachi: Ne, ne, ne. Jen se na to podívejte! Je to jasně jedovaté!
Gintoki: Nenuť mě to opakovat. Čím ošklivěji něco vypadá, tím lépe to chutná. Jako solené rybí vnitřnosti nebo krabí vnitřnosti.
Shinpachi: Ale divná barva je varování. Je to jako "já jsem jedovatý, tak se ke mě nepřibližujte"
Gintoki: No tak, jsou to vždycky nejostřejší a nejstrašidelnější kluci, kteří se nakonec ukážou být plyšovými medvídky. Viděli jste tu scénu, kdy mladiství delikvent zvedne opuštěné kotě a chrání ho svou školní uniformou před deštěm, ne? Je to druh tradice této země.
Shinpachi: Nikdy jsem nic takového neviděl...
Číslo 2 (Jak potěšit i škaredého člověka? Takhle ne...)
Hachirova matka: Šáhl jsi na mě! Tenhle týpek se mě právě dotknul!
Hostitel: Ne, nedotknul. Jen jsem vám doléval drink.
Hachirova matka: Ne, dotknul ses mě! Dotknul ses loktem mých prsou! A ty...ty ses na mě díval tím chlípným pohledem!
Hostitel2: Ne, to jsem se teda nedíval.
Hachirova matka: Ale jo! Na moje tělo! To je harašení! Sexuální harašení!
Gintoki: Hey, stará dámo, zavřete hubu! Váš ksicht je sexuální harašení!
Číslo 3 (A tohle je pro Gintamu asi ta nejvýstižnější věc)
Shinpachi: Nejdřív lidé dospívají, teď si mění pohlaví. Nezměnila se jediná věc...všichni jsou to pořád kreténi.

Magi hlášky

6. srpna 2015 v 9:50 | Michio |  Magi / Ostatní
Ehmn. Hlášky z Magi, které jsou tak nějak naprosto nekompletní. Mám Magi hodně ráda pro tu jeho symboliku, ale musím se přiznat, že hlášky z něj mě vypisovat příliš nebaví, protože mi po vypsání moc vtipné nepřijdou. Tak nějak jsem jich vypsala dostatečně mnoho, abych z toho udělala článek, ale nemyslím si, že v tom budu pokračovat. Možná sem ještě přidám nějakou hlášku (v případě, že mi přijde opravdu vtipná), ale nový článek kvůli tomu tvořit nebudu. Takže z Magi je to po stránce hlášek vše.

Aladdin: Proč má ten chlap prsa? Miluji prsa!
Alibaba: Hej!!
(díl 1)
---------------