Léto 2015 (Part 2)

26. července 2015 v 15:12 | Michio |  Pro otaku - NOVÉ
A pokračování článku, který se věnoval novinkám tohoto horkého léta :) Nadete ho ZDE a můžete se tam dočíst o nejnovější sérii Junjou Romantici, romantickém příběhu alá sněhurka Akagami no Shirayukihime, poněkud zvláštní detektivce Ranpo Kitan, Charlotte ze školního prostředí nebo o drsném městě, v kterém se odehrává GANGSTA.
Další anime, o kterých se rozhodně chci zmínit a které mě nějakým způsobem zaujaly z letošní nabídky jsou:

Toto je anime, které okamžitě zaujalo a osobně mu moc fandím. U prvního dílu jsem měla nostalgickou chvilku, kdy jsem si jednoduše nemohla nevzpomenou na Ouran, o kterém mohu mluvit jen v dobrém. V mém letním výběru zaujalo číslo 4 a je to poslední anime, které jsem si troufla "očíslovat". Další jsem zařadila do škatulky "ostatní".
O co tady jde? Hlavní hrdinka Tachibana má silný smysl pro spravedlnost a není tudíž divu, že se stala předsedkyní školské rady, která se rozhodně s žádným zlořádem nemazlí. Když se její dobrá kamarádka dostala do finančních problémů, kvůli jistému hostitelu Masamunemu, tak se rozhodne situaci vyřešit. Vtrhne do hostitelského klubu a vyzve hostitele na souboj. Soubojem je k jejímu překvapení přestřelka s falešnými zbraněmi. Tachibana do toho dá vše, ale prohraje a jako poražená se musí přidat do Masamuneho skupiny Toy Gun Gun a navíc i zaplatit škody, které během přestřelky napáchala v hostitelském klubu. Nejdřív má vše jen jeden háček. Tachibana je velmi chlapecký typ děvčete a neustále si ji všichni pletou s chlapcem a Masamune samozřejmě není výjimka. Ovšem ten si nepřeje, aby v jeho skupině byla dívka a tak musí Tachibana pečlivě skrývat své pohlaví (ach, to zní blbě :D). Dalším háčkem je to, že třetí člen skupiny je sado-samo mangaka a posledním háčkem zase to, že Tachibanu hra opravdu začala bavit.
Zatím jsem tu nenašla nic, co by mi nějak překáželo. Hudba sice neoslnila, ale rozhodně není špatná a v průběhu anime je vhodná (OP a ED jsou čistě záležitost vkusu). Po vizuální stránce je anime opravdu povedené, všechny postavy jsou nakresleny sympaticky a mohu říct, že zde bude určitě mnoho pohledných mladých mužů (Mhehehe :D), takže zástupkyně nežného pohlaví si zde přijdou na své. Co se týká Tachibany, tak si myslím, že její rysy jsou dobře vyváženy. Nepůsobí jen jako škaredá holka, kterou si všichni pletou s chlapcem, ale spíše jako hezký bishounen s dívčíni rysy. Po charakterové stránce je zatím hlavní trojka zajímá, já osobně jsem hodně zvědavá na Yukimuru (onen sado-maso mangaka), který do anime vnáší trochu vtipné perverznosti. A samozřejmě jsem zvědavá, kdo jako první odhalí pravou totožnost Tachibani - naštěstí se ani jeden nezdá moc bystrý, takže si skrývání pohlaví asi ještě chvilku užijem (ačkoliv se zde objevil záhadný doktor, kterému to možná došlo). Jediná má obava je, že se tu vytvoří milostný trojúhelník, ale toho se snad nedožiji. Anime s čistým svědomím doporučuju.
S překladem není problém. Skupiny, které se do něj pustili najdete na Aki (klik na název anime)


Moje číslo 3., které jsem původně neměla vůbec v plánu (proč o něm píšu až po čísle 4 je záhadou, ale není tu žádný systém, dle kterého jsem seřazovala anime), ale nakonec se to nějak semlelo a já si pustila první díl. Po pár minutách mi bylo jasné, že jsem udělala další osudovou chybu, protože budu závislačit na dalším anime. Navíc to vypadá, že bude mít víc sérií a další vyjde až/už příští rok, takže budu čekat několik měsíců (a na čekání není pochopitelně nic zábavného, ale zase ta radost, když to vyjde ... no tohle je na dlouho a patří to jinam). Ushio to Tora - viděla jsem to tolikrát a četla ještě víckrát, ale přesto se vždy těším a nechám se unést tou atmosférou, kterou tyto příběhy mají.
Děj je vám jistě povědomý. Chlapec Ushio žije v chrámu se svým otcem, s kterým se neustále dohaduje o hloupostech a respektu moc nepobral. Jednodo dne otec odjede a Ushio dostane za úkol uklidit sklad. Při úklidu narazí na zavřené dveře a samozřejmě je otevře. Najde schodiště vedoucí dolů (nebo spíše spadne :D) a v malé místnosti uvidí démona, který je přibit ke stěně Kopím bestie, o kterém často slýchával od otce. Démon Tora se ho snaží přesvědčit, aby ho vysvobodil, ale Ushio se zachová jako každý normální člověk a nechá démona přibitého a tudíž pro okolí neškodného. Okolnosti tomu ale chtějí a Ushio nemá na výběr a musí Toru vysvobodit. Následek? Tora se Ushia snaží sežrat a ten je proto nucen u sebe neustále nosit Kopí, aby se mohl před ním chránit. A samozřejmě se začnou objevovat další démoni, s kterými bojuje a postupně se učí s Kopím zacházet. + Jeho otec je opravdu v šoku, když najde zničený sklad a prázdnou místnost s démonem :P.
Je to takový klasický shounen příběh, který viděl už snad každý. Ale co na tom? Já je mám ráda a podobné příběhy jsem vyhledávála už jako malá holka, takže mi v nejmenším nevadí a jsem ráda, že je tu zase jeden, který neznám - ačkoliv dějovou linku asi dokážu odhadnou s poměrně velkou přesností. Co se týče konkrétně tohoto anime, tak je to oprášená záležitost z roku 1992 (ještě před mým narozením :D), která je k mému milému překvapení přeložená, takže se později rozhodně kouknu. Hudba je ... jak to říct. Vzpomněla jsem si na Garo - hudba až tak neposlouchatelná, že ji nemůžu neposlouchat a nakonec si v ní najdu i zalíbení. Asi tak bych to řekla a doufám, že to chápete. Kresba je horší a rozhodně není pro lidi, kteří nejsou schopni podívat se na starší anime (tady jsem si zase vzpomněla na Yuu Yuu Hakusho :D). Já mezi tyto lidi rozhodně nepatřím, takže s kresbou nemám nejmenší problém a dívá se mi na ni celkem dobře. Děj jsem již komentovala. Jsem si jistá, že každému člověku to připomene jiný příběh a s charaktery je to stejné - rozhodně jste je už někde viděli, ale to k tomuto typu anime jednoduše patří. Anime rozhodně doporučuji.
Skupiny, které se ujali překladu znovu najdete na Aki (klik na název anime).
+ Pustila jsem se do vypisování hlášek.

Zdá se mi to nebo se od dob SAO stalo uvíznutí ve hře celkem častým? Vyšel na podobném principu fungující Btoom a potom téměř totožný Log Horizont, který ale ani zdaleka nedosahoval kvality SAO. A teď je tu Overlord (mezitím byli možná další anime, které mi unikli), který se také příliš neliší.
V tomto případě se ocitáme ve hře, jejíž název si asi nikdy nezapamatuju a ani se ho nebudu pokoušet vyslovovat, Yggdrasil. Hra se chýlí ke svému konci a nadšený hráč Momonga se rozhodl zůstat doslova do poslední vteřiny. Jenže poslední vteřina uběhla a hra stále pokračuje. Jenže něco je jinak. NPC postavy nabyli vědomí a Momonga se nemůže s nikým spojit nebo odhlásit ze hry. Co teď? Pro začátek se Momonga rozhodne ovládnout tento svět (ha, jak originální) a během jeho velkého tažení zjistit, co se vlastně stalo.
Co vám budu povídat. Zaujal mě pouze vzhled hlavního hrdiny, který je přinejmenším nevšední - nevybavuji si žádné anime, jehož hlavním hrdinou by byl kostlivec. Fakt ne. Ze začátku jsem se toho trochu bála, ale po dvou dílech jsem si zvykla a přijde mi to docela zajímavé. Bohužel charakter je dost slabý, další postavy jsou na tom jen o milimetr líp, ale i to stačí, aby se charakter vůdce dostal do pozadí. Hudba je průměrná, kresba taktéž a obávám se, že děj na tom nebude o moc líp. Ale rozhodla jsem se tomu dát šanci. Doporučuji spíše jako oddechovou záležitost.
S překladem není problém a já vás znovu odkážu na Aki (klik na název anime).

Na toto anime jsem se celkem těšila. Toužím po dni, kdy mě zaujme nějaké postapokalyptické anime. Shingeki no Kyojin ani Owari no Seraph to zatím nedokázali (a to jsou obě celkem populární, ačkoliv Shingeki s přehledem vítězí). Takže jsem si myslela, že snad God Eater to dokáže.
Příběh se odehrává v roce 2071, kdy je většina světa zničena tzv. Aragami. Ale existuje organizace, která s nimi bojuje o životy lidí a také o území. V této organizaci jsou trénováni speciální bojovníci (tzv. God Eateři), jež používají jedinečné zbraně obsahující buňky Aragami. Hlavní hrdina je zařazen do tréninku a jeho snem je zabíjet Aragami. Samozřejmě to není žádný běžný průměr, ale jedinečný nadprůměr - tzv. Nový-Typ, který toho může hodně dokázat.
Tohle je klišé, o kterém slýcháte dost často. Zničený svět, hrdina, záchrana světa a bla bla. Já vím. Jenže najít anime bez klišé je téměř nemožné, takže bych se nad tímto déle nepozastavovala. Nejsem fanoušek tohoto apokalyptického žánru, ale jsem přesvědčena o tom, že kvalita předchází zájem (a tudíž jsem přesvědčena o tom, že jednou najdu něco postapokaliptyckého, co se mi bude líbit!). Co bych k tomuto anime řekla? Animace je celkem zajímavá, ale vzhled zbraní je něco šíleného, chataktery jako přes špatný kopírák, provedení děje raději komentovat nebudu. Za každým anime stojí spousta práce a říct "nebaví mě" je jedna věc, ale říct rozhodně nedoporučuji je něco jiného. Bohužel tady nemůžu použít slovo průměr a podprůměrné anime samozřejmě s čistým svědomím doporučovat nemůžu.
Pokud byste přece jen měli zájem a máte rádi podobné typy anime, tak s překladem vás znovu odkážu na Aki (klik na název anime).

Ono ombré hlavního hrdiny na mou maličkost působí mírně odpudivě, ale dala jsem tomu šanci, protože po dějové stránce anime zaujalo, ale přistupovala jsem k němu bez velkých očekávání.
Jednou za nějaký čas (úplně jsem nepochopila jak toto funguje, takže se omlouvám za neomalenost) se probouzí zlý bůh/Démon (?), který může zničit celý svět. Před jeho probuzením je vybráno Bohyní osudu šest hrdinů, kteří mají za úkol porazit zlého boha (nebo ho spíš znovu uspat, zapečetit?). Hrdinové dostanou od Bohyně sílu a znamením je symbol na jejich těle. Jedním z těchto hrdinů je i Adlet, který od mladého věku trénoval pro tento okamžik. Společně se svatou mečů Nachetaniou se vydávají na místo setkání všech šesti hrdinů. Když ale dorazí, tak je tu jeden menší problém. Hrdinů se sejte sedm! Je tudíž jasné, že jeden z nich je zrádce a podezření padne právě na Adleta.
Kdo bude zrádce? Kdo? Kdo? Tohle je otázka, na kterou mám svou tajnou odpověď a těším se na její veřejné zodpovězení. Hehe. Toť má největší motivace ke sledování, takže jestli to odfláknou 5 minutami, tak budu pořádně naštvaná. Chci velkou scénu! Po dějové stránce anime jde, ačkoliv se nemůžu ubránit nepromyšlenosti (a jisté neobjasněnosti, která zazněla výše, ale možná je to mou špatnou pamětí) a také velké náhodě. Bůh ví kolik let je pravidelně vybíráno 6 hrdinů, z nichž to ne každý přežije a zrovna, když přijde na řadu tato Sedmička, tak někdo přijde se záložným plánem. Jež zní (trochu větší spoiler!). Zatopit "cestu" mezi ostrovem se zlým bohem a zbytkem světa (vypadá to, že démoni nepřekonají vodu). Ehmn...tak proč tam proboha ještě jdou bojovat?! Vždyť by to vyřešilo všechny problémy a lidé by nemuseli dál umírat! Ale to bychom samozřejmě nemohli sledovat velkolepého dobrodlužství Adleta, že ano. K hodnocení anime. Postavy zatím ujdou. Viděla jsem zatím 4 díly, takže neznám všechny, ale zatím zaujala pouze svatá střelného prachu Fremie a samotný Adlet, jehož minulost trochu bije do očí, ale možná z toho udělají ještě "veřejné" tajemství. Kresba by mohla být trochu vážnější, ale celkem ujde. Na hudbu si nevzpomínám, takže k ní nemám co napsat, ale už jen z toho, že si nevzpomínám....neuzajala. Co ještě? V ději se najde prostor na pořádnou rvačku s pravidelnou úmrtností a potokem slz diváků nebo na velkolepé vítezství s nuděným pohledem "zase"? (Přemýšlím o tom, že přestávám mít ráda Happy-endy :D)
Anime mohu doporučit, ale asi s tím, že nemáte očekávat nic velkolepého, ačkoliv je tu mírná naděje.
Anime se překládá a já znovu odkážu na Aki (klik na název anime).


A to by bylo všechno! V průběhu psaní mě napadlo, že bych se mohla zmínit o podobných anime, která už vyšli. Tak kdyžtak napište jestli to nějak pomohlo k lepší představě nebo vám možná dalo další typ na zhlédnutí. Pokud ano, tak doplním i k první části.
Jinak doufám, že souhrn/přehled byl užitečný a možná vás na něco navnadil nebo utvrdil v názoru.


(Zdroje animací přímo v obrázku)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Mám přidávat hlášky z anime?

ano
ne

Komentáře

1 Vee Vee | 26. července 2015 v 21:40 | Reagovat

Ja som si do Aoharu x Kikajuu zamilovala. Hlavne Yukkiho. :-P To, ako číta ero mangu na verejnosti či ako si šiel kúpiť tú hru. Myslím, že s jeho postavou sa skutočne pohrali a tak skoro ma neomrzí, ak vôbec.
Ale tak na tom anime nie je dobrý len on - som rada, že Tachibana má skutočne nejaký charakter a nie je tam len tak do počtu, čo u ženských postáv býva zvykom :-D
No a Masamune - sedí naňho to, čo o ňom povedal Yukki:"You're stupid but its okay since you're cute"

2 Michio Michio | Web | 26. července 2015 v 22:27 | Reagovat

[1]: Jop, ta poslední věta je opravdu pravdivá :D

3 Ayame Ayame | Web | 10. srpna 2015 v 11:09 | Reagovat

dáváš mi vždy super typy na co se podívat :3 jak od Shokugeki no Souma tak ted Aoharu x Kikajuu :D už se  na to teším :D ale rikam si že bych mela zacit i neco delat než jen sledoat anime :D

4 Shizu-chan ^^ Shizu-chan ^^ | Web | 23. srpna 2015 v 23:30 | Reagovat

Měla jsem v plánu vše, až na Ushio to Tora (ale to zní taky zajímavě xD) a Overlord (na které se stále nepodívám ÓvÒ). Mno a vidím to, že dnešek zabalím u Aoharu x Kikanjuu a Rokka no Yuusha, které jsme měla vyhlídlé hned, jak dali do oznamu, že to vyjde xD

Takže děkuji za přehled, alespoň vím, do čeho se pustit a do čeho radši ne x'D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama