Léto 2015 (Part 1)

17. července 2015 v 12:55 | Michio |  Pro otaku - NOVÉ
Konečně mám trochu času i na nové anime :) v poslední době toho bylo moc a abych řekla pravdu, tak od března jsem viděla maximálně tak One Piece a i v něm jsem měla pořádný skluz (a přitom je to moje nejoblíbenější anime T.T). Ale začaly prázdniny a já se potýkám s něčím, čeho jsem měla po školní rok velmi málo - volným časem! Ok, nemám k dispozici každý a celý den, ale několik těch hodin se ušmelí :D A samozřejmě si nemůžu nechat ujít nová dílka. Jak už to u mě bývá zvykem, tak si vždycky vyberu favority podle děje, recenzí, zkušeností s mangou nebo předchozích sérií. A musím říct, že léto 2015 rozhodně na ničem nešetřilo a já jsem si těch "favoritů" našla docela hodně a od každého se podívala na 1-2 díly. A vzhledem k tomu počtu bude tento článek rozdělen do dvou částí.

Jsem si jistá, že všechny přítomné velmi šokuji, ale mým největším favoritem tohoto léta je 3. série JR. Děj zde snad rozebírat nemusím, ale pokud někdo nezná, tak ZDE najdete informace o předchozích sériích.
Jak to zatím vypadá? Ach, Misaki - že bychom se konečně v této sérii dostali do bodu velkého přiznání? No, to je asi ještě daleko, ale co je blízko, tak to rozhodně rivalita! Na scéně se objevila další osoba z rodiny Usami a rovnou se přistěhovala do domácnosti za Akihikem a Misakim. Akihiko má bezpochyby její sympatie a Misaki ... tak ten má bezpochyby její nesympatie (ale jaké je pravé pozadí?) :D Uvidíte sami. Další novinkou této série je fakt, že Misaki je strýček (milé) a stále pokračuje ve studiu. Ale nastal i čas, aby se rozhodl o své budoucnosti, práci (doufám, že se tam v anime dostanem, protože tam bude další zajímavá osoba) a také o svém bydlení. Proč taky bydlet u Akihika i po skončení školy, že? No ... a spousta dalšího, ale jako čtenář mangy toho mám v hlavě opravdu hodně a nejsem si jistá, co všechno bude v anime, takže tady info z mé strany končí, abych zamezila zbytečným spoilerům.
Anime rozhodně doporučuji.
Co se týče překladu, tak na Aki se zatím k překladu přihlásil Pribeh Team a k dnešnímu dni je to ve fázi "připravuje se". (Musím se přiznat, že skupinu jsem ještě před pár dny neznala, ale všimla jsem si, že překládají poměrně dost nových anime a dokonce i Hetalii, takže se určitě mrkněte i na další překlady. Zdá se mi, že mají dobrý vkus (nebo aspoň podobný tomu mému :D).) Co se týče nešťastníků, kteří se vydali stejnou cestou jako já a odepsali svou duši německému jazyku, tak překlad můžete najít EliteAnimes :) Angličtináři si ho musí najít sami :P Bohužel se u vás nevyznám v tom, který překlad je dobrý a který ne.
RE: naleznete i na Shirai.cz


Romantické anime, které na první pohled působí jako oddechovka, ale má svůj potenciál. Abych byla upřímná, tak slovo Shirayukihime (Sněhurka) mi okamžitě vnuklo již zažitou představu o krásné dívce, zlé královně, 7 trpaslících a krásném princi (ten Disney :D). A kdybychom vypustili 7 trpaslíků a změnili zlé královně pohlaví, tak už ji skoro - ne, nemáme. Jediná spojitost s klasickou Sněhurkou, kterou všichni známe je něco, co mě neskutečně pobuřuje - jablko. Respektive odkazu na jablko (a spletení špeha se zrcadlem). Samozřejmě chápu, že má prvotní představa o Sněhurce je zcela subjektivní a navíc blbost, takže nemám proč kritizovat (ačkoliv mě to trochu štve).
Děj: Shirayuki je dívka, jejíž vlasy mají velmi neobvyklou barvu. Jsou červené jako jablko (A teď vážně - není to přirovnání k smíchu....nikdo normální přece neřekne blondýnce, že její vlasy mají stejnou barvu jako banán nebo ananas, ne? To přirovnání mi vážně nejde přes hlavu a navíc - jablka nejsou jen červená, ne? Já osobně mám nejraději ty zelená.) Jednoho dne si Princ Raj zmyslí, že by zkusil nějakou novou dívku a samozřejmě se konkubínou má stát právě Shirayuki, která zvolí poněkud razantní řešení celé situace. Jednoduše si ustřihne své vlasy a uteče za hranice. Jako schopná bylinkářka by neměla mít problém se nějak uživit, ale osud tomu chce, že po své cestě narazí na sousedního prince Zena, který ji nejen ochrání před zlomyslným Rajem, ale také ji pozve do hlavního města svého království, kde se Shirayuki rozhodne zůstat.
A jak už to tak bývá, tak chudá ale krásná a laskavá dívka bude mít poněkud nevyjasněný, ale přesto zcela zřetelný vztah s krásným, spravedlivým a statečným princem. Omlouvám se za ironii, ale tohle klišé je pro mě víc Popelka než Sněhurka. A teď vážně. Ta záležitost s přirovnáváním vlasů k ovoci mě opravdu irituje, ale jsem schopna to překousnout. Ale je tu několik dalších ALE - 1. Scéna s ustřihnutím vlasů byla zcela odbyta (a to i v manze - schválně jsem si to našla), 2. nechápu rozpoložení království, v tom jsem se ztratila, 3. Z mé obhlídky mangy vím, že Shirayuki mi určitě poleze na nervy. A pozivita? 1. Zen je úžasný princ, 2. Zen má úžasný charakter, 3. Zen je pro mě dostatečně motivující k tomu, abych se na to anime koukala. Samozřejmě je tu toho víc. Děj je porměrně zajímavý, vedlejší charaktery nejsou špatné a i samotná Shirayuki ještě jde, + je sem tam nějaký ten vtípek. Celkově to jde, jen je to velké klišé. Ale nemůžu říct, že by mě to nebavilo nebo bych se netěšila na další díl (jen ta manga je opravdu něco šíleného, ze začátku to šlo, ale pak se to začalo vzdalovat jakékoliv logice a jsem z ní otrávena, což má bohužel negativní vliv i na mé vnímání anime - naštěstí se anime často od mangy dost liší, snad to bude ten případ + anime bude krátké, takže tam snad nebudou mít prostor nacpak jisté "ehm" záležitosti)
Po 2 dílech hodnotím lehce nadprůměrně s potenciálem k většímu nadprůměru. A celkem bych doporučila k zhlédnutí.
S překladem zde nebude žádný problém, aktuálně ho mají v plánu hned tři skupiny a titulky už vychází. Najdete na Akihabaře (klik na název anime).

Ranpo Kitan je pro mě taková nejasná záležitost. Na jednu stranu mi to přijde originální a lákavé, protože jsem vždy měla slabost pro detektivní příběhy. Na druhou stranu si nejsem jistá tím, co se tam vlastně odehrává a jaký to má všechno smysl (zabavení hlavního hrdiny pro mě není dostačující).
O co tam jde? Na střední škole se odehraje opravdu brutální vražda učitele. Jediný svěděk a zároveň i podezřelý je hlavní hrdina, který se probudí ve třídě se zakrvácenou pilkou v ruce. Nic si nepamatuje, ale je přesvědčen o své nevinně. Do akce je dokonce povolán i mladý detektiv s geniálním nadání. Hlavní hrdina neváhá a začíná hrát nebezpečnou hru, ve které se snaží odhalit pravého vraha a zároveň se stát asistentem zmiňovaného detektiva. Proč? Protože se konečně děje něco zajímavého a on se zbavil té tíživé nudy!
Děj je zajímavý, charaktery slušné a i hudba vcelku ujde. Co mi vadí je kresba, nelíbí se mi. A je tu ještě něco (nevím jak to vysvětlit), ale postavy, které nejsou aktuálně důležité nebo neznámé jsou jasně označeny jako nedůležité tím, že jsou celé zašedlé. Samozřejmě, když přijde jejich chvilka slávy, tak se "vybarví". Je to docela originální a neřekla bych, že mi to překáží, ale nejsem si jistá jak se k tomu mám postavit. Jsou tu jen dvě možnosti - buď mě to bude po času překážet nebo si kvůli tomu anime oblíbím. Nic mezi tím nevidím. Z tohoto důvodu bych anime doporučila, ale nebudu vám říkat, že vás uchvátí, jelikož si tím nejsem vůbec jistá a už teď cítím, že to bude pro vyhraněnou skupinu diváků. Ovšem nemůžu popírat fakt, že toto anime má potenciál.
S překladem není problém, ujaly se ho dvě skupiny (jedna do sk a druhá do cz). Najdete je na akihabaře (klik na název anime).

Zatím docela nevinné anime, zařadila jsem si ho do mé škatulky "oddechovky" a myslím, že ho tam i nechám. Hudba je OK, kresba je OK, charaktery jsou OK a děj je také poměrně OK. Není co vytknout, ale nijak nevybočuje z průměru a myslím si, že anime s takovou atmosférou je hodně.
Děj je jednoduchý. Hlavní hrdina má schopnost posednou na 5 vteřin tělo někoho jiného. Samozřejmě to využije ve svůj prospěch, např. začne posedávat při písemkách těla šprtů a tak se dostane na prestižní školu jako ten nejlepší z ročníku. Neodhalitelný způsob podvádění, ale je naivní si myslet, že pouze on má nějakou tu schopnost navíc. Takových lidí (nebo spíše puberťáků, protože schopnost s věkem zmizí) je spousta a všichni se postupně scházejí na jim určené škole, kde je dost specifická školní rada. Rada se snaží zamezit zneužívání schopností a hlavní hrdina je jí samozřejmě odhalen. Přidává se k školní radě, protože jeho schopnost se ukáže jako užitečná. Samozřejmě tu bude nějaké pozadí, které bylo načrtnuto už v druhém dílu, ale mangu jsem nečetla (pokud tedy je), takže se musíme nechat překvapit. Anime doporučuji spíše pro chvilky naprosté nudy.
Anime je překládáno a překlad najdete na Akihabaře (klik na název anime).

Znáte ten typ situací, kdy vám někdo tvrdí, že anime jsou kreslené pohádky pro děti a vy se snažíte z hlavy vylovit něco, co rozhodně není pro děti? Tak GANGSTA. vám v tomto případě rozhodně dobře poslouží. Trochu brutální anime, na které se s růžovými brýlemi rozdhodně dívat nebudete. Mé maličkosti se zatím hodně líbí a po JR je to moje číslo 2.
Příběh se odehrává v městě, kde najdete snad všechny typy lidí s negativním hodnocením od "normální" společnosti, můžete začít u prostitutek, pokračovat k zkorumpované policii a skončit až u mafie. Jsem si jistá, že v tomto městě byste tuto společnost obešli během jednoho dne. Ale i tady se najde práce, kterou nikdo nechce dělat. V tomto případě přicházejí na scénu hlavní hrdinové anime, kteří se řídí tím, že všechno má svou cenu a za správné finanční ohodnocení jsou ochotni pustit se do jakékoliv práce.
Jak už jsem řekla GANGSTA. mě hodně zaujala. Má skvělou kresbu, dobrý příběh a zajímavé charaktery. Hudba v průběhu anime je dobrá, ale OP a ED se mi moc nelíbili (ale po vizuální stránce jsou skvělé! líbí se mi práce s barvami). Co je tady zajímavé, nebo ne tak všední, tak to je fakt, že jeden z hlavních hrdinů je hluchý. Dle narážek v anime jsem pochopila, že jde o úplnou hluchotu. To je na jednu stranu super, na druhou stranu je to trochu nebezpečné. Z praxe vím, že hluchý člověk vás neslyší, pokud na něj mluvíte a pokud mu nedáte vědět, tak se to ani nedozví a odezírání ze rtů při rozrušení nebo křičení je dost ošemetné. Je to takové...všimla jsem si několika okamžiků, kdy ... no ... řekněme, že toto má pár much a asi by bylo fajn, kdyby si na to v anime dávali větší pozor (sice naznačeno, že vnímá i pomocí vibrací, ale s tím dejte pokoj). Líbí se mi znaková řeč a fakt, že dotyčný je schopný mluvit - což naznačuje, že se hluchý nenarodil, takže jsem zvědavá jestli se dozvím něco o jeho minulosti :). Dělá mi starost pouze fakt, že anime má být krátké, takže doufám, že neskončí s hromadou nezodpovězených otázek. Anime rozhodně doporučuji, a to především starším divákům.
Překlad je v plném proudu a najdete ho pomocí Aki (klik na název anime).

V druhé části se hodlám zmínit o: Aoharu x Kikanjuu, Ushio to Tora, Overlord, God Eater a Rokka no Yuusha. Zatím se loučím.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ayame Ayame | Web | 17. července 2015 v 22:32 | Reagovat

mým favoritem je Junjou romantica 3! tešíla jsme se strašne až tato serie vyjde a nečekala jsem že hned ze začatku se tam objevi nejaky typek který mi bude tak nesympaticky :D
Další anime ktere si uvedla vypadají zajímave :3 ale myslím že to budu mít spíše jako podzimni sledování :D

2 Shizu-chan ^^ Shizu-chan ^^ | Web | 18. července 2015 v 15:45 | Reagovat

Skoro všechna anime, na které se chci začít koukat, budou až v druhé polovině QQ mno nic, tak já budu poslušně a trpělivě čekat x'D

Díky za tu Shirayuki, nevěděla jsem, jestli se na to mám kouknout, nebo ne... teď se mi do toho nechce x'D

Na další Junjou romanicu jsem se moc těšila *W* bohužel nejsem čtenář mangy, i když jsme se o to snažila... ale v době, kdy jsem ještě nebyla zvyklá na dlouhé mangy x'D takže to byl takový marný pokus xD chtěla bych to zkusit znova, ale až dočtu Karneval :3

Takže... těším se na další díl! xD xD

3 S c a r s S c a r s | Web | 20. července 2015 v 11:59 | Reagovat

U mě aktuálně naprosto vede Gangsta :D Všechny tři díly jsem zkoukla v pátek a teď se nemůžu dočkat dalších :3 už se těším až budu mít víc času a vrhnu se i na mangu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama