Červenec 2015

AMV//Death Parade - Crawl Like A Worm

29. července 2015 v 23:55 | Michio |  Videa - AMV
Právě zhlédnutá záležitost, která přinesla spoustu hlubokých myšlenek (a odnesla ještě více kapesníčků, protože se dotkla jisté nevyřešené záležitosti =( ale smrt to není - potřeba objasnit. aby nedošlo k nedorozumění a já na skypu nečetla nějaké kondolence)
Tohle je anime, které opravdu musím doporučit všem, kteří dokáží ocenit něco, co přináší myšlenku.
Mimochodem má nádherný opening a ještě nádhernější ending, který jednoduše chytnul za srdce.


Léto 2015 (Part 2)

26. července 2015 v 15:12 | Michio |  Pro otaku - NOVÉ
A pokračování článku, který se věnoval novinkám tohoto horkého léta :) Nadete ho ZDE a můžete se tam dočíst o nejnovější sérii Junjou Romantici, romantickém příběhu alá sněhurka Akagami no Shirayukihime, poněkud zvláštní detektivce Ranpo Kitan, Charlotte ze školního prostředí nebo o drsném městě, v kterém se odehrává GANGSTA.
Další anime, o kterých se rozhodně chci zmínit a které mě nějakým způsobem zaujaly z letošní nabídky jsou:

Toto je anime, které okamžitě zaujalo a osobně mu moc fandím. U prvního dílu jsem měla nostalgickou chvilku, kdy jsem si jednoduše nemohla nevzpomenou na Ouran, o kterém mohu mluvit jen v dobrém. V mém letním výběru zaujalo číslo 4 a je to poslední anime, které jsem si troufla "očíslovat". Další jsem zařadila do škatulky "ostatní".
O co tady jde? Hlavní hrdinka Tachibana má silný smysl pro spravedlnost a není tudíž divu, že se stala předsedkyní školské rady, která se rozhodně s žádným zlořádem nemazlí. Když se její dobrá kamarádka dostala do finančních problémů, kvůli jistému hostitelu Masamunemu, tak se rozhodne situaci vyřešit. Vtrhne do hostitelského klubu a vyzve hostitele na souboj. Soubojem je k jejímu překvapení přestřelka s falešnými zbraněmi. Tachibana do toho dá vše, ale prohraje a jako poražená se musí přidat do Masamuneho skupiny Toy Gun Gun a navíc i zaplatit škody, které během přestřelky napáchala v hostitelském klubu. Nejdřív má vše jen jeden háček. Tachibana je velmi chlapecký typ děvčete a neustále si ji všichni pletou s chlapcem a Masamune samozřejmě není výjimka. Ovšem ten si nepřeje, aby v jeho skupině byla dívka a tak musí Tachibana pečlivě skrývat své pohlaví (ach, to zní blbě :D). Dalším háčkem je to, že třetí člen skupiny je sado-samo mangaka a posledním háčkem zase to, že Tachibanu hra opravdu začala bavit.
Zatím jsem tu nenašla nic, co by mi nějak překáželo. Hudba sice neoslnila, ale rozhodně není špatná a v průběhu anime je vhodná (OP a ED jsou čistě záležitost vkusu). Po vizuální stránce je anime opravdu povedené, všechny postavy jsou nakresleny sympaticky a mohu říct, že zde bude určitě mnoho pohledných mladých mužů (Mhehehe :D), takže zástupkyně nežného pohlaví si zde přijdou na své. Co se týká Tachibany, tak si myslím, že její rysy jsou dobře vyváženy. Nepůsobí jen jako škaredá holka, kterou si všichni pletou s chlapcem, ale spíše jako hezký bishounen s dívčíni rysy. Po charakterové stránce je zatím hlavní trojka zajímá, já osobně jsem hodně zvědavá na Yukimuru (onen sado-maso mangaka), který do anime vnáší trochu vtipné perverznosti. A samozřejmě jsem zvědavá, kdo jako první odhalí pravou totožnost Tachibani - naštěstí se ani jeden nezdá moc bystrý, takže si skrývání pohlaví asi ještě chvilku užijem (ačkoliv se zde objevil záhadný doktor, kterému to možná došlo). Jediná má obava je, že se tu vytvoří milostný trojúhelník, ale toho se snad nedožiji. Anime s čistým svědomím doporučuju.
S překladem není problém. Skupiny, které se do něj pustili najdete na Aki (klik na název anime)


Gintama Challenge - Day 20

22. července 2015 v 14:30 | Michio
Oblíbený ED

Podobně jako u OP - je jich spousta a něco do sebe má víc než jeden....problém je v tom, že já ED moc nesleduju, poslechnu si ho jednou (když vidím nový) a tím to u mě hasne, takže si skoro žádný nepamatuju (houby skoro, já si nepamatuju vůbec žádný :D). Tím samozřejmě nechci říct, že zde žádný neuvedu...ale toto je jen výběr toho, který se mi zdál nejlepší z těch, které jsem si právě poslechla na youtube (zdá se mi to takové nefér a škaredé, že potřebuji pomoc k zodpovězení otázky, ale...nějak se přes to přenesu :D)

Ok. Po velmi dlouhém uvažování nad 4 favority jsem vybrala Signal od Kelun (ačkoliv Speed of Flow, Mr. Raindrop a Samurai Heart byli také skvělí - stejně je tu uvedu :D jsem strašná), tak jsem Signal vybrala proto, že se mi opravdu Poslouchal nejlíp - to, že jsou tam všichi polonazí opravdu nehrálo žádnou roli, a to myslím bez ironie (ale zároveň neříkám, že by se mi to nelíbilo =D).


Léto 2015 (Part 1)

17. července 2015 v 12:55 | Michio |  Pro otaku - NOVÉ
Konečně mám trochu času i na nové anime :) v poslední době toho bylo moc a abych řekla pravdu, tak od března jsem viděla maximálně tak One Piece a i v něm jsem měla pořádný skluz (a přitom je to moje nejoblíbenější anime T.T). Ale začaly prázdniny a já se potýkám s něčím, čeho jsem měla po školní rok velmi málo - volným časem! Ok, nemám k dispozici každý a celý den, ale několik těch hodin se ušmelí :D A samozřejmě si nemůžu nechat ujít nová dílka. Jak už to u mě bývá zvykem, tak si vždycky vyberu favority podle děje, recenzí, zkušeností s mangou nebo předchozích sérií. A musím říct, že léto 2015 rozhodně na ničem nešetřilo a já jsem si těch "favoritů" našla docela hodně a od každého se podívala na 1-2 díly. A vzhledem k tomu počtu bude tento článek rozdělen do dvou částí.

Jsem si jistá, že všechny přítomné velmi šokuji, ale mým největším favoritem tohoto léta je 3. série JR. Děj zde snad rozebírat nemusím, ale pokud někdo nezná, tak ZDE najdete informace o předchozích sériích.
Jak to zatím vypadá? Ach, Misaki - že bychom se konečně v této sérii dostali do bodu velkého přiznání? No, to je asi ještě daleko, ale co je blízko, tak to rozhodně rivalita! Na scéně se objevila další osoba z rodiny Usami a rovnou se přistěhovala do domácnosti za Akihikem a Misakim. Akihiko má bezpochyby její sympatie a Misaki ... tak ten má bezpochyby její nesympatie (ale jaké je pravé pozadí?) :D Uvidíte sami. Další novinkou této série je fakt, že Misaki je strýček (milé) a stále pokračuje ve studiu. Ale nastal i čas, aby se rozhodl o své budoucnosti, práci (doufám, že se tam v anime dostanem, protože tam bude další zajímavá osoba) a také o svém bydlení. Proč taky bydlet u Akihika i po skončení školy, že? No ... a spousta dalšího, ale jako čtenář mangy toho mám v hlavě opravdu hodně a nejsem si jistá, co všechno bude v anime, takže tady info z mé strany končí, abych zamezila zbytečným spoilerům.
Anime rozhodně doporučuji.
Co se týče překladu, tak na Aki se zatím k překladu přihlásil Pribeh Team a k dnešnímu dni je to ve fázi "připravuje se". (Musím se přiznat, že skupinu jsem ještě před pár dny neznala, ale všimla jsem si, že překládají poměrně dost nových anime a dokonce i Hetalii, takže se určitě mrkněte i na další překlady. Zdá se mi, že mají dobrý vkus (nebo aspoň podobný tomu mému :D).) Co se týče nešťastníků, kteří se vydali stejnou cestou jako já a odepsali svou duši německému jazyku, tak překlad můžete najít EliteAnimes :) Angličtináři si ho musí najít sami :P Bohužel se u vás nevyznám v tom, který překlad je dobrý a který ne.
RE: naleznete i na Shirai.cz


Gintama Challenge - Day 19

15. července 2015 v 16:09 | Michio
Oblíbený OP

Gintama jich má opravdu hodně, takže je těžké napsat jen jeden. Navíc si nevybavuji žádný, který by se mi vyloženě nelíbil :D Ale pokud mám nějaký opravdu pevně zarytý v paměti, tak je to Wonderland od FLiP, jelikož jsem ho měla dlouho dobu nastavený na budíku :) Youtube mi "řeklo", že je ze série z roku 2011 (což je ehm....tuším druhá série) a v pořadí je třetí OP ...a já mu v tom budu věřit :D
Jak je u Gintami zvykem, tak v OP je pár vtipných momentků (Katsura nebo Hasagewa :D), nad okamžikem "představování" Shinsengumi (pro neznalé, to je to "drátěná část"), Kondou je tam tak cool! Konečně někde.


Haikyuu hlášky 2

10. července 2015 v 16:17 | Michio
Druhé hlášky z Haikyuu :) Jinak jméno Ukai je opravdu hrozné....stále místo toho píšu Usui :D

Tanaka: Divotvůrce, který vedl neznámé Karasuno na jarním turnaji!
Hinata: Heee?
Tanaka: "Ukai z Karasuno" se stal známým po celém světě! Přezdívali mu trenér, který vede hejno násilných vran!
Sugawara: V minulé roce tak trochu trénoval druháky a třeťáky. Byl to vážně tyran.
Hinata, Kageyama: *-*
Sugawara: Proč se tváříte tak šťastně?!
(díl 7)
-----------

Gintama Challenge - Day 18

7. července 2015 v 23:03 | Michio
Nejlepší mazlíček

Musím se přiznat, že trochu uvažuji nad Elizabeth, ale nejsem si uplně tak jistá tím, co vlastně Elizabeth je. Chvilku jsem ji považovala za škaredého chlápka v ponižujícím kostýmku, ale pak vyšla najevo celá ta záležitost s mimozemšťany, bývalou milenkou a špionážní misí....a víte, myslím si, že Elizabeth je spíš takový zvláštní parťák a ne mazlíček :D Ačkoliv si myslím, že je cool mít za mazlíčka něco, co nelze identifikovat ani po podrobném vyšetření všech odborníků světa.

Jako zarytý pejskař proto musím dosadit na první pozici velkou chlupatou ovci Sadahara (chlupatá ovce je pro mě každý bílý pes :D nemyslím to zle). Sadaharu je ze začátku spíš takový domácí predátor snažící se sežrat všechny členy domácnosti, ale postupně se z něj stane opravdu věrný přítel :) Hodně se mi líbila jeho role v Arcu Kintoki a posledním filmu.


Gintama Challenge - Day 17

4. července 2015 v 17:06 | Michio
Nejhezčí postava

Tak tady není nad čím uvažovat - pro mou maličkost je rozhodně tím největším fešákem z celé Gintami ďábelský více-velitel Hijikata! Ha! Jak nečekaná odpověď. Samozřejmě v Gintamě jich je spousta. Osobně si myslím, že na zahození není ani Sougo, Katsura, Shinsuke, Kamui či samotný Gintoki (omlouvám se, ale ženské postavy jsem do výběru nezařadila), ale....na Hijikatu nikdo nemá :D Co k němu říct...snad jen to, že je to přesně ten typ postavy, který si mě hned získá z hlediska vizuálního i charakterového. Toť vše.

PS. trochu mi připomíná staršího Hibariho z KHR

Gintama Challenge - Day 16

4. července 2015 v 10:20 | Michio
Oblíbená organizace

Otázka, při které přemýšlím jestli budu trochu originální nebo tam zapojím hlavní trojku a napíši Yorozuyu. Hm, ok budu se snažit být originální a neplácnu Yorozuyu nebo Shinsengumi (samo s tím, že je všem jasné, že tyto dvě skupinky mám ráda :D).
Takovou méně známou organizací, která ovšem v mých očí není nijak méněcená, je Hyakka. Tak a teď jsem zvědavá kolik lidí ví o koho jde :D Možná pomůžou tři slova - ženská ninja a Yoshiwara. Už víte? Tato skupinka, která je plně obsazena členy ženského pohlaví, se rozhodla chránit pomyslné právo žen v Yoshiwaře, zjizvila si tvář, jizvy zakryla maskami, oblékla si kimono, utvořila účes typický pro všechny kurtizánky a chopila se zbraní. Ah, cítím silnou vlnu feminizace. Ale zároveň musím napsat, že jsem při této skupině jednu věc nepochopila...proč tuto skupinu založil zrovna Danzo? ... Tuším, že k zodpovězení bych nutně potřebovala Google.

Moliére - Lakomec (rozbor)

3. července 2015 v 14:12 | Michio |  Knihy
Moliére - Lakomec
1668

DĚJ
Děj se odehrává v Paříži roku 1670.
Harpagon je 60letý bohatý vdovec, lichvář, necita, intrikář a především lakomec. Bohatství pro něj představuje naprosto vše, smysl jeho života, největší potěšení. Má dvě děti - dceru Elišku a syna Kleanta, který je nucen půjčovat si peníze všude možně, protože Harpagon považuje šetření na svých dětech za samozřejmost a žádost o peníze za opovážlivost. Rozhodl se, že své děti výhodně provdá. Kleantovi našel bohatou vdovu a Elišce starého bohatého Anselma. On sám si má v plánu vzít chudou dívku Marianu, do které je zamilován jeho syn. Dcera je zase zamilována do Valéra, který už nějakou dobu podlézá Harpagonovi, aby od něj později dostal povolení vzít si Elišku. Obě děti mají z otce strach a tak se ke svým citům nepřiznávají.
Kleantův sluha Čipera najde Harpagonovi peníze ukryté na zahradě a odcizí je, aby mohl pomoci svému pánovi. Když to Harpagon zjistí, tak začne šílet a všechny podezřívat. Díky kuchařovi a kočímu Jakubovi se hlavním podezřelým stává správce Valér. Při výslechu dochází k nedorozumění, jelikož si Valér myslí, že ho Harpagon obviňuje z lásky k Elišce a ne z krádeže jeho pokladu a tak se ke všemu přiznává. Následně vyjde najevo, že peníze má v rukou Kleant, který dá svému otci dvě možnost - buď se vzdá Mariany, nebo nedostane své peníze zpět. Harpagon se v tomto bodě poddává a vzdává se všeho jen pro peníze, které miluje nadevše. Valér prozrazuje, že je ve skutečnosti synem zemřelého hraběte Tomáše D´Alburceho a tudíž není chudý a tak ani neexistuje důvod, proč by se nemohl oženit s Eliškou. V tomto bodě se přiznává Mariana, že je taktéž dítětem zemřelého hraběte a tudíž musí být Valérovou ztracenou sestrou. Nakonec se přiznává sám Anselm, že on je ve skutečnosti hrabě Tomáš D´Alburcelo a šťastně se shledává se svými dětmi, které považoval se zemřelé. Harpagon poznává, že provdání jeho dětí je více než výhodné (Anselm se také nabídl, že zaplatí veškeré výdaje za svatby) a tak proti jejich volbě nic nenamítá a dostává zpět své peníze.