Červen 2015

Gintama Challenge - Day 15

30. června 2015 v 10:25 | Michio
Neoblíbený pár

Šikana je něco, co je pro Gintamu velmi charakteristické a zároveň i důvod její populartity. Protože buďme upřímní - co by byla Gintama bez šikany? A i pro mě je ta neustálá dehumanizace velmi atraktivní (ach, jak tohle může říct člověk studující sociální práci :D) a mám ji ráda, ale ironicky - jednu naprosto odsuzuji. Vztah Otae a Kondoua je jedním slovem šílený! Chudák Kondou, osobně nechápu co proti němu všichni mají, protože já ho mám opravdu moc ráda. A právě proto je jeho vymyšlené milostné partnerství s Otae mou noční můrou a i nejvíce neoblíbeným párem z celé Gintami (a zároveň i důvodem proč nemám Otae ráda).

||BSS|| Gekkan Shoujo Nozaki-kun - It's you (FULL)

27. června 2015 v 12:47 | Michio |  Gekkan Shoujo Nozaki-kun/ostatní
Video na Nozaki-kuna samozřejmě nemůže chybět :)
Tohle je hodně povedené


Gekkan Shoujo Nozaki-kun recenze

27. června 2015 v 12:40 | Michio
Název: Gekkan Shoujo Nozaki-kun
Počet dílů: 12 (+ 6 speciálů)
Žánr: komedie, romantické, školní

Chiyo je zamilovaná do Nozakiho už od nástupu do školy. Konečně sebere všechnu svou odvahu a rozhodne se mu vyznat své city! Bohužel Nozaki není nejbystřejší a tak Chiyo namísto odpovědi na své city dostane autogram. Překvapená Chiyo následně zjistí, že Nozaki je autorem známé shoujo mangy a právě hledá asistentku. Chiyo neváhá a přidává se do poněkud bláznivého světa Nozakiho, kterému jde vždy jen o jeho mangu.Gintama Challenge - Day 14

26. června 2015 v 17:49 | Michio
Oblíbený pár

Hehe, tímto asi šokuji, ale můj oblíbený pár z Gintami je hetero! :D Ano, toť opravdu šok. Ráda bych napsala, že pro tento pár je charakteristické "co se škádlívá, to se rádo mívá", ale....kdo se v Gintamě neškádlí nebo spíš nepokouší zlikvidovat všechny kolem? Hádám, že to by byla dost všeobecná charakteristika, stejně jako to, že oba jsou opravdu krutí sadisti. Jeden z nich to má geneticky vrozené společně s fyzickou silou a druhý...obávám se, že se taky tak narodil a fyzickou sílu nepotřebuje protože jako jeden z mála může při sebe nosit meč (legálně). Ironické je, že oba jsou dost mladí a k tomu taky dost nízcí :D Už víte? Jedná se Souga (Shinsengumi) a Kaguru (Yorozuya). Nemůžu si pomoc, ale tihle dva jsou jednoduše roztomilí a myslím, že kdyby se dali dohromady, tak by vytvořili nádhernou "italskou rodinu", která vyhnala své sousedy za extrémně krátký čas (a pak triumfálně obsadila jejich domovy) :)


Gekkan Shoujo Nozaki-kun

23. června 2015 v 18:10 | Michio
Gintama hlášky 21

20. června 2015 v 15:19 | Michio
Pokračuji s hláškami z Gintami a zároveň oznamuji, že jsme se dostali do finiše ^^ První hlášky z Gintami jsem na blog přidala v říjnu 2012, což už je nějaká doba. Vypisování zabralo ohromné spoustu času a občas taky nervů, jelikož jsem Gintamu nesledovala jen v češtině a musím přiznat, že i za pomoci slovníku byl překlad pořádně těžký - tedy ne přímo překlad, ale spíše správné pochopení :) :) Musím přiznat, že kdyby dobré duše neudělali tit. v cz, tak se do vypisování nikdy nepustím, jelikož bych neměla nejmenší šanci to zvládnou ^^" Doufám, že se při jejich čtení pobavíte a popřípadě vás nakopnou k podívání se na toto nezapomenutelné anime, které se dokáže dostat pod kůži společně s Yorozuyou, Shinsengumi, Kiheitai a celým Kabukichem (ach, cítím se maximálně sentimentálně)


Gintoki: Stráže by tohle dělat neměly. Takto děda zemře, musíme změnit pravidla.
Nobume: Tak já je změním. Zabiju každého, koho najdu.
Gintoki: Takhle bude ještě víc obětí! Vážně tak ráda řežeš do lidí?!
(díl 257)
---------------------------

Po dlouhé době ...

20. června 2015 v 14:14 | Michio |  Moje kecy
(Po dlouhé době) Zdravím.
Určitě (nebo snad) jste si všimli, že jsem tu nějakou tu dobu nebyla. Důvod? Je jich několik a myslím, že se navzájem ovlivnily a dohnaly mě k neaktivitě. První je zkouškové, které mám snad už úspěšně za sebou (čekám ještě na výsledek jedné zkoušky) a s určitou hrdostí mohu říct, že mám jednu trojku, jednu dvojku a jinak samé výborné. Během zkouškového jsem byla vyčerpaná, vystresovaná a měla jsem nechuť pouštět se do čehokoliv, v čem jsem musela ze sebe vydat byť jen špetku energie, takže samozřejmě na blog jsem ani nepomyslela. Ale není to tak, že by mě od blogu odrovnalo zkouškové - prostě jsem neměla chuť a taky jsem byla zvědavá jestli mi blog bude chybět a jestli vůbec já budu někomu chybět. Víte, v poslední době to jde s téměř všemi blogy "mé generace" do ztracena. Mám pocit, že po maturitě končí většina blogů a já jsem se sebe už několikrát ptala "Jak dlouho to budu ještě táhnou?" Byla zde jedna osoba, u které jsem přemýšlela, že jí blog prostě předám a já půjdu dál s tím, že se sem jednou za uherák kouknu, ale ... ona osoba se právě dostala do maturitního ročníku a rozhodla se, že z ní bude psychiatrička, takže ... ta čas mít určitě nebude :D Tak jsem si řekla, že to ještě zkusím, ale nemůžu najít tu chuť psát články a brouzdat po jiných blogách. Prostě ji teď v sebe nemám, možná se to během prázdnin, kdy budu mít času na rozdávání, spraví. Eh...co jsem to ještě chtěla? Oh, ano - děkuji těm pár dušičkám, které se během mé nepřítomnosti ptali, co se mnou je :) potěšilo mě to.

Co se týče nejbližší budoucnosti blogu (která se možná protáhne na jeden-dva měsíce), tak plánuju dotáhnou do konce Gintama challenge a taky bych chtěla konečně zveřejnit všechny maturitní rozbory, které mají průměrnou čtenost asi 12-15 lidí denně, což mě opravdu těší, protože vidím, že to vážně někdo čte a snad jsou i k užitku :). S hláškama to vypadá hůř, tuším mám v rozepsaných ještě Haikyuu a Nozaki-kuna, ty zveřejním snad do konce července a pak bude s hláškama možná pauza =) záleží na času. Mám silný pocit, že jsem chtěla napsat ještě nějakou důležitou informaci, ale nemůžu si vzpomenout :D

No, Bloglovin mi ukazuje 105 nepřečtených článku (ach, to je práce na celé prázdniny), takže se do toho pustím a zatím se loučím :) :)

Oh, ano - ona důležitá informace: Tímto článkem chci ohlásit můj návrat na blog.