Liebster Award TAG

8. května 2015 v 22:42 | Michio |  Jak to vidím já
Nejdříve děkuji Ayame za nominaci :) Takovéhle věcičky mě docela baví, takže ráda budu pokračovat ^^

Pokud jsem to správně pochopila, tak tenhle TAG spočívá v 4x11 :D 11 faktů o mé osobě, 11 odpovědí, 11 otázek a 11 nominovaných. Hoh...to jsem zvědavá (vymyslet 11 otázek a 11 lidí bude sranda :D).

Fakty: chtěla bych napsat něco, co o mě asi nevíte.....
01. Mám ráda filosofii, ale nesnáším diskutování o blbostech (docela paradox, že?)
02. Má platonická láska je Edward z Assasin C. Black Flag (hrála jsem to nejmíň 1000x)
03. Obdivuji Cesara Millana a kašlu na všechny drby kolem něj
04. V poslední době poslouchám jen Noida Bártu
05. Ráda zpívám ^^
06. Můj zpěv dokáže přivést do deprese i největšího optimistu :D
07. Mám komplex ze své výšky
08. Nesnáším když mi někdo sahá na vlasy
09. Miluji mou rodnou Jižní Moravu
10. Praktikuji "Chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se chovali k tebe"
11. Vždy u sebe nosím minimálně dvě propisky, ale žádný papír :D

Otázky:
1) Kdyby jsi mohla získat nějakou schopnost, jakou by si chtěla?
Vždy jsem chtěla umět létat ^^
2) Jaký je tvůj názor na trest smrti?
Hm, těžká otázka. Kolem trestu smrti se vznáší spousta etických otázek. Nemůžu říct, že bych ho nějak podporovala. Nelíbí se mi ta skutečnost, že někdo může rozhodnout o životu druhého člověka a zabít ho na základě jeho činů a to jakýchkoliv. Nemyslím si, že by měl někdo nárok na život někoho jiného a už vůbec si nemyslím, že by stát prostřednictvím poroty měl právo člověka zabít. Vždyť to jde proti tomu nejzákladnějšími lidskému právu - právu na život (které je naneštěstí uvedeno jen v Listině a ne v hlavě všech lidí). Na druhou stranu nemůžu říct, že bych neměla pochopení. Některé zločiny se nedají potrestat a smrt je pro např. pozůstalé přinejmenším pomstou, která jim může trochu odlehčit s tím, že "ten prachant je mrtvý". Zároveň to velmi odlehčí státní kase, takže po ekonomické stránce je to výhodnější než takové doživotí. Jenže trest smrti není jen křeslo nebo smrtící injekce, ale také zatřelení, ukamenování, oběšení...Osobně si myslím, že zabít člověka by mělo být zakázano ve všech rovinách a to i v rovině trestu (nebo např. jako při potratech určit, co je vlastně za člověka považováno, samozřejmě tím nechci nijak naznačit, že by se mělo odebírat lidství) a to nejen kvůli možnosti zneužití (která je zrovna u nás docela velká) nebo justičního omylu. A to i přesto, že jsem si vědoma, že oběti zločinu mohou prahnout po smrti zločince a nijak to nezazlívám. Jen metoda "oko za oko a zub za zub" se mi nezdá správná. No....je to moc složité téma a myslím si, že bych toho mohla popsat hodně, ale raději to utnu tím, že trest smrti se mi nezdá správný.
3) Jaká je tvá nejhorší vzpomínka ?
Asi pohled na Bessy (našeho sotva ročního pejska, kterého celá rodina nadevše milovala), kterého nám srazilo auto a pak ujelo. Je to obrázek, který z hlavy nikdy nedostanu.
4) Čeho si na sobě nejvíce vážíš ?
Všeho :D Nechci znít namyšleně, ale měla jsem docela depresivní pubertu a mé sebehodnocení nebylo taky nejlepší. Potom jsem se ale rozhodla sebrat a naučila jsem se sebe vážit taková jaká jsem :) Samozřejmě nejsem ideální člověk s celým arzenálem skvělých a výjimečných schopností, ale mám ráda svá pozivita i negativa ^^ Ovšem pokud bych měla přece jen něco vybrat, tak mám ráda své sobectví. Může se to zdát divné, že zrovna sobectví, ale tohle bylo něco, čemu jsem se musela naučit. Vždy jsem byla ta, která dá ostatním víc než sebe samotné, takže jsem teď ráda, že dokážu někdy upřednostit i sebe a nemyslím vždy na dobro druhých (ach, tohle říká člověk studující sociální práci :D). Ovšem ráda bych podotkla, že mé sobectví nedosahuje nebeských výšin.

5) Máš strach,že příjde 3.světová válka ?
Ani nevím. Samozřejmě se války bojím a jsem ráda, že se s ní nemusím osobně potýkat a žiju v zemi, kde mi nehrozí, že mě někdo zastřelí (i když...) a netrpím hladem ani žízní. Možná je to tím, že necítím hrozbu - kdybychom měli za dveřmi vojáky, tak bych mluvila asi jinak.
6) Zkoušel/a si letošní didaktické maturitní test? Jaký máš na ně názor :)
Po tom pohoršení studentů? Ano, zkusila jsem to a zvládla bez problémů (tedy jen češtinu a němčinu, matiku jsem nezkoušela) a samozřejmě bez stresu. Ale co jsem četla na netu, tak nejvíc se nadávalo na češtinu. Hehe, stejně jako za mé maturity. Myslím si, že spousta lidí si neuvědomuje, co vlastně čeština a literatura je (a to ani samotní maturující, což mě docela rozesmívá). Lidé nadávali na jistou postavu z Bible...eh, vždyť Bible je jedna z nejprodávanějších knih napříč všemi možnými státy (a ano, ČR sem patří také). Je sice pravda, že studuji církevní školu, takže mi otázka na Jidáše připadala naprosto primitivní, ale tak...jména jako Ježíš, Pilát nebo Jidáš I. zná snad každý, ne? A kdo ne....tak ten by neměl ani pomýšlet na něco jako maturitu z češtiny! Neříkám, že všichni lidé by měli číst Bibli (já ji čtu také jen kvůli škole), ale na druhou stranu - Bibli jsme probírali v literatuře na ZŠ i SŠ a myslím si, že jméno Jidáš Iškariotský patří k všeobecnému předhledu každého průměrně inteligentního jedince. Bylo by dobré si uvědomit, že do češtiny nepatří jen gramatika, ale také literatura. A co patří do literatury? Vše!! Litaratura je tu s námi už velmi dlouho a ovlivnilo ji tolik věcí, že je nedokážu ani vyjmenovat. Přinejmenším dějepis, filosofie a i teologie :)
7) Jaké je tvé oblíbene zvíře a čím si tě získalo?
Jen jedno? Já mám dvě :D Prvním je určitě pes - "pes je nejlepší přítel člověka" se neříká jen tak. Ve vlastnictví jsem jich měla několik (nebo spíš má rodina) a všechny jsem milovala a našla v nich loajální přátele, důvěrníky, utěšitele, ochránce i učitele. Psi mám ráda za to, že žijí v přítomnosti. Dokážou se změnit a pohnou kupředu. Miluji je za tu bezmeznou lásku a věrnost, kterou dokáží člověku dát. Obdivuji je za jejich vnitřní sílu, která jim vyzařuje z očí. Oceňuji pro to, že jsou vždy s námi a snaží se nás potěšit pro společné štěstí, které přinášejí do každodeního života. A samozřejmě jsem jim vděčná za to, že jsou ochotni komunikovat s člověkem, snášet jeho nechápavost a trpělivě přihlížet jeho chybám a blbostem a pak se na něj podívat pohledem a jednoduchým výrazem v očích mu ukázat tu správnou cestu a jít po ní s ním :)
A druhým zvířátkem je slon ^^ toho jsem nikdy nevlastnila, ale moc ráda se koukám na dokumenty o nich a v ZOO jsem schopná u jejich výběhu trávit hodiny. Proč je mám tak ráda nevím (trpím tím od malička :D), prostě se mi zdají sympatiční a mám ráda ten mírumilovný klid, který z nich vyzařuje :)
8) Co by si udělal/a kdybys vyhrál/a 1 000 000 Kč?
Zeptala bych se "vážně?" a pak zavolala rodině o tom, že jsem pracháč a nemusím si na léto hledat brigádu :D a pak bych samozřejmě vběhla do nejbližšího obchodu a jako hrdá zástupkyně ženského pohlaví bych si koupila něco hekého :P
9) Co si myslíš o snech?
Jsou samé filosofické otázky :D O snech jsem přemýšlela už několikrát. Párkrát jsem měla sen, že se něco stane a ono se to opravdu stalo. Většinou se to týkalo zkoušek (kdo nematuroval, tak věřte, že sen o tom, že si vytáhnete ot. č X není pověra!) a já jsem docela pověrčivá, takže když se mi zdálo, že budeme psát test, tak jsem se na něj opravdu učila. A překvapivě jsme ho nejednou i psali. Ale někdy se mi zdají sny, které jsou směs nepochopitelných ani nevím čeho a někdy jsou to horory, které jsem večer viděla, akorát, že hlavní hrdinkou není vyděšená zakrvácená blondýna, ale já samotná nebo někdo z mých cenných lidí. Takže...nevím, co jsou sny. Možná naše prání nebo strachy, možná náš vlastní svět, který si uzpůsobujeme svým potřebám nebo něco jako rozhovor s intuicí v jazyku beze slov. Nevím - ale to mi vyhovuje, protože některé otázky mám raději nezodpovězené a jen si občas popřemýšlím o jejich kouzlu ^^
10) Máš nějaké tajné přání? Podělíš se o něj?
Tajné přání? Nevím jestli je to přání nebo cíl (možná něco mezi tím), ale chtěla bych se jednou vydat k Velké čínské zdi (a samozřejmě tam taky dojít :D). Tuhle památku mám ráda hodně dlouho a řekla jsem si, že se tam jednou rozhodně dostanu. Kdy to bude ovšem zatím nevím .)
11) Pohřbít nebo zpopelnit ? Co by sis vybrala:)
Zpopelnit. V této otázce mám už dlouho jasno. Líbí se mi představa, že budu rozprášena na nějakém hezkém místě (haha, jsem si vzpomněla na kamaráda a jeho "udělám z tebe zpopelněnou popelku a použuju namísto soli při sněhu" :D ale to sem napatří - jen krátká vtipá vsuvka). Navíc nemám ráda chození se svíčkou a kytkou na hřbitov. Vždy jsem to považovala za nanejvýš nepříjemné a dávala jsem přednost domácí výstavě vzpomínkových fotek. Hřbitov je pro mě místem společenské interakce lidí, kteří si nemají s kým popovídat a vzpomínky na mrtvé používají jako výmluvu pro začátek rozhovoru.

Otázky pro další: (zkusím vytvořit pár těžších ^^ doufám, že se nikdo nebude zlobit)
01. Jak zní nejtěžší otázka, na kterou jsi kdy odpověděl/a?
02. Zcela upřímně - myslíš si, že jsi povrchní?
03. Kde si přeješ, aby skončil vesmír?
04. Nejinspirativnější člověk, kterého znáš a čím na tebe tak působí?
05. Vlastnost, kterou nemáš, ale snažíš se o ni?
06. Myslíš si, že moudrost přichází s věkem?
07. Zažil/a jsi už přelomový okamžik v životě? Pokud ne, jak si ho představuješ?
08. To nejkrásnějších na lidech?
09. Ta nejpozitivnější věc, která se ti stala v posledním měsíci?
10. Jak si představuješ štěstí?
11. Co přichází po konci?

A nominuji 11 lidí způsobem, který v těchto případech používám vždy - 11 lidí, kteří se chtějí zapojit a taky si to zkusit!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ayame Ayame | Web | 10. května 2015 v 21:37 | Reagovat

Promin mi za tolik filozofickych otázek :D ono všichni psali samé zajmavé otazky tak jsem si řekla ,,Kurna Ayame musíš se pochlapit " :D  ale poprala se stim opravdu dobře ! tvoje odpovedi jsou užasne a hlavne u toho trestu smrti :) doslova k zamyslení :) :D radsi nebudu psat svuj nazor nebot :D by mnoho lidi rikalo proboha co to je za cloveka :D

ohledne tech prupisek :D toš ja jsem ráda jestli mám vubec nejakou :D

K tomu didaktickemu testu z čestiny :D no musím řict že ja jsem toho Jidaše nevedela :D ale zase musím řict že to byl opravdu lehky test :) človek proste musí jen pečlive čist a na tom pulka toho testu stala :D

Co se týče jak naložit s tělem po smrti.. jsem rozhodne pro zpopelnění :D a to i  moje mamka :D jen tak pro zasmátí :D moje mamka chce semnou travit vánoce i po smrti a chce mít urnu v obýváku :D

2 Tohru- Tohru- | E-mail | Web | 30. května 2015 v 22:54 | Reagovat

Na dosť veľa vecí máme rovnaký názor.
Hlavne pri otázkach 2,3 (akutáz, že to bola mačka.. a to čo ju zabilo nebolo auto),4,6,7,8,9 som sa s tebou v mnohích veciach stotožnila :D heh
Ak nevadí rada sa zapojím :) a na tvoje otázky odpoviem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama