Květen 2015

Mužský vs. ženský mozek

20. května 2015 v 17:26 | Michio |  Videa - Ostatní
Zdravím :) aktuálně mi započalo zápočtové peklo, které zanedlouho vystřídá zkouškové peklo, takže není moc času - ale minutka se vždy najde.

Dnes jsme měli poslední hodinu etiky a končili jsme ji tématem manželství. Profesor nám pustil přednášku amerického pastora Marka Gundora, která se nehodí jen do etiky, ale i do psychologie a sociologie (a všeho kde se míchá gender :D).
A je tu i 10 minutový výstřih z této hodinové přednášky (ZDE), s kterým se prostě musím podělit. Myslím si, že se vám to může hodin do studia i do vztahů (a nenechte se mýlit tím humorem, oni to nejsou bláboly, ale "vědecká fakta", která ovšem všichni víme i bez vědy :D).

Mě osobně to pobavilo a Krabice ničeho se rozhodně přidala do mého slovníku :)


Kuroko no Baske - animace

12. května 2015 v 12:28 | Michio |  Kuroko no Baske / obrázky
Tyhle jsem udělala už před velmi dlouhou dobou..... :D Je jich docela dost, ale vzhledem k tomu, že na toho červenovlasého "ehm" s divným obočím pomalu dostávám alergii, tak na dlouhou dobu asi poslední (z KNB) ... ale možná Kagami udělá něco čím zapůsobí a já ještě nějaké udělám :) kdo ví

Možná se vám nezdá, ale tahle ta je silně "upravená" :D

Liebster Award TAG

8. května 2015 v 22:42 | Michio |  Jak to vidím já
Nejdříve děkuji Ayame za nominaci :) Takovéhle věcičky mě docela baví, takže ráda budu pokračovat ^^

Pokud jsem to správně pochopila, tak tenhle TAG spočívá v 4x11 :D 11 faktů o mé osobě, 11 odpovědí, 11 otázek a 11 nominovaných. Hoh...to jsem zvědavá (vymyslet 11 otázek a 11 lidí bude sranda :D).

Fakty: chtěla bych napsat něco, co o mě asi nevíte.....
01. Mám ráda filosofii, ale nesnáším diskutování o blbostech (docela paradox, že?)
02. Má platonická láska je Edward z Assasin C. Black Flag (hrála jsem to nejmíň 1000x)
03. Obdivuji Cesara Millana a kašlu na všechny drby kolem něj
04. V poslední době poslouchám jen Noida Bártu
05. Ráda zpívám ^^
06. Můj zpěv dokáže přivést do deprese i největšího optimistu :D
07. Mám komplex ze své výšky
08. Nesnáším když mi někdo sahá na vlasy
09. Miluji mou rodnou Jižní Moravu
10. Praktikuji "Chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se chovali k tebe"
11. Vždy u sebe nosím minimálně dvě propisky, ale žádný papír :D

Otázky:
1) Kdyby jsi mohla získat nějakou schopnost, jakou by si chtěla?
Vždy jsem chtěla umět létat ^^
2) Jaký je tvůj názor na trest smrti?
Hm, těžká otázka. Kolem trestu smrti se vznáší spousta etických otázek. Nemůžu říct, že bych ho nějak podporovala. Nelíbí se mi ta skutečnost, že někdo může rozhodnout o životu druhého člověka a zabít ho na základě jeho činů a to jakýchkoliv. Nemyslím si, že by měl někdo nárok na život někoho jiného a už vůbec si nemyslím, že by stát prostřednictvím poroty měl právo člověka zabít. Vždyť to jde proti tomu nejzákladnějšími lidskému právu - právu na život (které je naneštěstí uvedeno jen v Listině a ne v hlavě všech lidí). Na druhou stranu nemůžu říct, že bych neměla pochopení. Některé zločiny se nedají potrestat a smrt je pro např. pozůstalé přinejmenším pomstou, která jim může trochu odlehčit s tím, že "ten prachant je mrtvý". Zároveň to velmi odlehčí státní kase, takže po ekonomické stránce je to výhodnější než takové doživotí. Jenže trest smrti není jen křeslo nebo smrtící injekce, ale také zatřelení, ukamenování, oběšení...Osobně si myslím, že zabít člověka by mělo být zakázano ve všech rovinách a to i v rovině trestu (nebo např. jako při potratech určit, co je vlastně za člověka považováno, samozřejmě tím nechci nijak naznačit, že by se mělo odebírat lidství) a to nejen kvůli možnosti zneužití (která je zrovna u nás docela velká) nebo justičního omylu. A to i přesto, že jsem si vědoma, že oběti zločinu mohou prahnout po smrti zločince a nijak to nezazlívám. Jen metoda "oko za oko a zub za zub" se mi nezdá správná. No....je to moc složité téma a myslím si, že bych toho mohla popsat hodně, ale raději to utnu tím, že trest smrti se mi nezdá správný.
3) Jaká je tvá nejhorší vzpomínka ?
Asi pohled na Bessy (našeho sotva ročního pejska, kterého celá rodina nadevše milovala), kterého nám srazilo auto a pak ujelo. Je to obrázek, který z hlavy nikdy nedostanu.
4) Čeho si na sobě nejvíce vážíš ?
Všeho :D Nechci znít namyšleně, ale měla jsem docela depresivní pubertu a mé sebehodnocení nebylo taky nejlepší. Potom jsem se ale rozhodla sebrat a naučila jsem se sebe vážit taková jaká jsem :) Samozřejmě nejsem ideální člověk s celým arzenálem skvělých a výjimečných schopností, ale mám ráda svá pozivita i negativa ^^ Ovšem pokud bych měla přece jen něco vybrat, tak mám ráda své sobectví. Může se to zdát divné, že zrovna sobectví, ale tohle bylo něco, čemu jsem se musela naučit. Vždy jsem byla ta, která dá ostatním víc než sebe samotné, takže jsem teď ráda, že dokážu někdy upřednostit i sebe a nemyslím vždy na dobro druhých (ach, tohle říká člověk studující sociální práci :D). Ovšem ráda bych podotkla, že mé sobectví nedosahuje nebeských výšin.

Gintama Challenge - Day 13

6. května 2015 v 17:01 | Michio
Oblíbený film

zdroj : http://www.google.cz/imgres?imgurl=http://anime.mx/wp-content/uploads/2014/01/Gintama-Movie-5.gif&imgrefurl=http://anime.mx/resena-final-gintama-kanketsu-hen-yorozuya-yo-eien-nare/&h=225&w=400&tbnid=ILq9NBXhUJPZ_M:&zoom=1&docid=6vw9Gkj5eJ7mgM&ei=WyYgVe6WA8XfOLqxgcgO&tbm=isch&ved=0CCoQMygMMAwTak tady nemám dlouho o čem přemýšlet. Samozřejmě všechny Gintamovské filmy jsou jako vrcholky tohoto animovaného ledovce, ale přece je tu jeden, který vyniká - tedy alespoň pro mě (a myslím si, že to bude hlavně z toho důvodu, že jsem se nějak nedokázala sžít s Benizakurou :D). Film Gekijouban Gintama Kanketsuhen: Yorozuya yo Eien Nare, který vyšel už před dobrými 2 roky (a já mám pocit jako bych se na něj koukala včera, strašně ten čas utíká). Abychom si to v krátkosti shrnuli, tak náš Gintoki, potom co prostě neodolal své typicky mužské povaze a chtěl se kouknout na něco, co neměl, byl přenesen do budoucnosti, kde potkal dvě známé, ale přesto naprosto cizí osoby. A obě vědli Yorozuyu, nebo alespoň to, co z ní bylo. Gintoki je v této době mrtvý a všichni ostatní, tedy ty, kteří ještě neutekli, zabíjí nevyléčitelná nemoc. A jelikož nechci spoilerovat pro ty, kteří ještě neviděli a mají se v plánu kouknut, tak tady končím ^^ Jediné co ještě řeknu - nejvíc se změnila Elizabeth (koho by to nešokovalo?)!

Gintama Challenge - Day 12

2. května 2015 v 16:33 | Michio
Nejsmutnější scéna

Tak v této odpovědi budu až smutně neoriginální. Myslím si, že scéna při které nezůstalo žádné oko scuhé, a která se všem fannouškům Gintami pevně vryla do paměti, je smrt Sougovi sestry a Hijikatovi lásky.
Dám sem video a myslím si, že to ukáže vše, co bych tu slovy určitě nedokázala popsat....