Prosinec 2014

Gintama Challenge - Day 7

28. prosince 2014 v 12:38 | Michio
Nejotravnější postava

Tak tady mám hned dva adepty! Nebo spíše...dvě adeptky :D (Mužské postavy jsou totiž všechny naprosto super, kámen úrazu je, jak už to bývá, pouze v ženách - a to jsem ženská :D že se nestydím něco takového napsat)

První je tzv. Otae-chan. Ah, tuhle postavu nemůžu vystát. Hraje důležitou roli, ale...jako zarytá fanynka gintamovské Gorilky nemůžu přehlédnou onu šikanu, které se dopouští na tom nebohém zamilovaném muži. Vím, že by se dalo říct, že se jen připojuje k davu, ale já jsem toho názoru, že ten dav vede s pokřikem "zničte ho!". Navíc mezi ní a Gintokim je atmosféra, která se mě osobně ani trochu nelíbí a její vajíčka alias jediné jídlo mi lezly krkem, a to jsem je nemusela ani jíst, a to i přes skutečnost, že neschopnost v kuchyni většinou považuji za roztomilou.
Druhou je osoba, která vyvrátila pravidlo, že osoby s kočičími oušky jsou roztomilé. Je jí....eh, Catherine. Tahle osoba jednoduše "NE!". Při dílech, které ji byly věnované jsem si jenom říkala "WTF? To jako vážnně". Ok, někdy byla vtipná, ačkoliv její vtipy byly buď sprosté, nechutné nebo odpudivé .... teď mi tak nějak dochází, že to většina vtipnů v Gintamě, ale tato osoba na "C" to dovedla na úroveň, kterou ani nedokážu pojmenovat. Ale někdy jsem ji měla ráda, když ovšem nebyla na obrazovce déle než 5 vteřin....

One Piece hlášky 20

21. prosince 2014 v 22:03 | Michio
Panečku, už 20té hlášky. Je vážně slušné číslo (jsem zvědavá na kolik se s OP ještě dostanu).
V anime se konečně objevil Bartolomeo, sama za sebe musím říct - zbožňuji ho! ... ačkoliv svůj názor na společnost projevuje tak trochu extrémně ...
Hlášky z OP jsou tady po vážně dlouuuhé době, ale dočkali jste se :D
Jinak všem přeji krásné svátky a omlouvám se za nepřítomnost, je toho hodně i do školy a všeho, takže na blog 0,0002 času. Tak si užijte kulaté hlášky a já se zatím loučím

Momonosuke: Idiote!
Luffy: Co si to dovoluješ, úhoři!
Momonosuke: Arogantní opice!
Luffy: Komu říkáš opice?! Právě jsi je tím urazil!
(díl 630)

Vánoce 2014

11. prosince 2014 v 19:33 | Michio |  Desingy
Zdravím ~

vím, že na Vánoční dess je ještě trochu brzo, ale kvůli nabytému programu a učitelům, kteří se s nejlepším vědomím snaří napsat většinu zápočtů před Vánocemi, abychom se v lednu nezbláznili, jsem se rozhodla dát dess raději dnes než týden po Vánocích :D
Je to taková rychlá práce, kterou jsem zhotovila během dnešní cesty vlakem domů. Vzhledem k tomu, že jsem neměla net, tak jsem ho musela stvořit z toho, co jsem v PC už měla → to vysvětluje proč to není úplně Vánoční, ale jen tak lehce...a spíše zimní :D
No nic. Bude tu jen přes Vánoce a Nový rok. Pak vrátím ten předchozí.

Mějte se hezky a snad se vám moje rychlopráce líbí :)


Karel Hynek Mácha - Máj (rozbor)

10. prosince 2014 v 19:14 | Michio |  Knihy
Karel Hynek Mácha - Máj
1836
DĚJ
Na jaře u jezera Doks (Jarmila), den před popravou Viléma, ve vězení a na popravišti (Vilém) a o 7 let později (Poutník)
Příběh milenců Viléma a Jarmily, kteří oba zemřou a vinu na jejich smrti nese společnost. Vilém zabije svého otce a následně je zadržen, vězněn a popraven. Jarmila se utopí.
1 zpěv
Mácha líčí nádhernou májovou přírodu. Dozvídáme se, že Vilém byl otcem vyhnán z domova a stal se loupežníkem (strašný lesů pán). Zamiluje se do Jarmily, kterou ovšem svede jiný muž. Vilém se mstí a muže zabíjí, později se dozvídá, že svůdcem byl jeho otec. Jarmila čeká u jezera na svého milého, ale místo něj přijíždí Vilémův podřízený, který ji sděluje, že Vilém byl zadržen a má být popraven druhého máje. Jarmila spáchá sebevraždu - utopí se v jezeře.
2 zpěv
Vilém je držen ve vězení a čeká na popravu. Přemýšlí o své vině. Necítí se být zcela vinen, ale podřizuje se svému osudu. Upadá do osamění a duševní prázdnoty. Také vzpomíná na své dětství a snaží se najít zdůvodnění pro své jednání. Sám se tak trestá a odsuzuje.
1 intermezzo
Příroda mluví o odsouzeném vězni a duchové se připravují na jeho popravu.

Gintama Challenge - Day 6

4. prosince 2014 v 18:38 | Michio
Neoblíbená ženská postava

Doufám, že tu nikoho nepohorším, ale mé nesympatie si získala postava, kterou má většina lidí ráda. Je jí Otsuu-chan. Oblíbená zpěvačka, která má svůj vlastní fanclub vedený samotných Shinpachim. Celý charakter je zvrácený (ačkoliv chápu, že v dnešní době asi spíš klasický). Mladá holka s krátkým kimonem, koketním chovánám a s texty písní, které si zaslouží cenzuru. Nemluva o jejích "koncích vět". Tuhle postavu opravdu nemusím a musím se přiznat, že scény, které jí byly věnované, jsem přeskakovala ve velkém - naštěstí jich tolik nebylo, ale rozhodně jich taky nebylo málo.

Mládí by bylo mnohem pěknější, kdyby se objevilo v pozdějším věku.

1. prosince 2014 v 19:08 | Michio |  Moje kecy
Hooojky ~
Opravdu se omlouvám za neaktivitu, ale momentálně nemám ani píď času (a to mi bylo nedávno řečeno, že jako student mám času hromadu...no ráda bych věděla, kde ta hromada je, protože zrovna teď by se mi hodila).
Škola je jedním slovem chaos! Před týdnem mi skončila praxe, která byla naprosto úžasná, ačkoliv jsem vstávala v 5:10 ráno a vracela se kolem čtrvté odpolední, k tomu makačka fyzická i psychická, ale neskutečně nových zkušeností, takže jen samé pozitivní pocity ^^ ačkoliv sedět teď celý den ve škole je docela nezvyk. Přes praxi jsem vypracovávala seminárky snad do každého předmětu a teď je postupně opravuju, když se mi vracejí :D Ale jinak bych řekla, že se mi daří. Z průběžných testů se mi nepodařil jen jeden a jinak mám všude 1. Holt jsem se poučila z minulé školy a teď se šrotím jak divá, ačkoliv to má na mě pouze ten efekt, že jsem každým dnem víc a víc unavená. Na blog nemám naprosto žádnou chuť a taky to tady tak vypadá. Na mail mi chodí články z bloglovin, takže vím, co se kde děje (ale aktivita je všude chabá, takže toho moc není), ale psát komentáře se mi taktéž nechce.
Co říct? Zítra mám test, na který se hodlám učit až zítra. Dnes si musím ještě přečíst jednu kapitolu z učebnice na zítra. Ve středu mám mít přednášku o knize Osm smrtelných hříchů (naprosto úžasný výtvor, doporučuji), kterou se musím naučit a zjistit milion drobností (aneb mírná pluska). Ve čtvrtek mám zase test z práva, ale vzhledem k tomu, že minulý jsem dala na 1, tak můžu trochu polevit a začít se učit až ve středu. Plus musím napsat úkoly do němčiny, z nichž jeden je předklad 5 A4 do příštího týdne - nemám nejmenší tušení, kdy to udělám, protože tento týden nekončíme dřív než v 5 hodin (a to jedem nonstop od 8 rána...tak to vypadá, když má člověk 9 předmětů a většinou 3-4hodinovky = zabiják). Taky se připravuji na ročníkovku. Vypracovala jsem projekt, což byla neskutečně vtipná záležitost, jelikžo celou dobu jsem pracovala na nezaměstanosti žen v ČR, ale pár hodin před termínem odevzdání jsem téma změnila na situaci samoživitelek v ČR a našla na to jen jednu knížku :D Nepočítám s tím, že by mi to uznal, ale určitě by mi to ušetřilo čas, protože vypracovávání projektu je zlo (sice menší, ale stále zlo). Taky si musím vybrat odbornou knížku do speciální pedagogiky a do konce měsíce odevzdat její vypracování. Ptám se - kdy to mám všechno stihnout a do toho se učit a mít soukromý život? Ok, vím, že soukromý život je trochu moc vysoký požadavek, ale já přece nejsem bohatý podnikatel, který směřuje k vyhoření, ne? Nejsem, ne? Protože já si tak nepřipadám, tedy alespoň mé finance tomu neodpovídají, protože můj Vánoční rozpočet se docela hroutí pod náporem mých nápadů na dárky, kterých mám (jak je u mě dobrým zvykem) nekonečně mnoho, což mé okolí oceňuje jako neskutečnou kreatvitu....já to tak dobře nevidím, protože bych nejraději koupila všechno a dala bych na to i peníze určené na pojištění, které musím zanést do banky, ale jejich úřední hodiny nevycházejí s mými školními, jediné v čem se shodnem je obědová pauza :D
Ach, jsem unavená a otrávená, ale vysmátá jako vždy. Musím být pozitivní! To je na mě totiž asi jediná dobrá věc (jak mi bylo o víkendu se vší laskavostí sděleno, takže tímto děkuji....netušila jsem, že se na mě najde něco pozitivního ... ne dělám si srandu, jsem úžasný člověk, takže jsem to vzala jako osobní urážku a furt o tom melu - ani blog se tomu nevyhne).
No nic....půjdu si udělat nějaké to studenské jídlo (aneb instatní nudle) na obědo-večeři, takže se loučím s dobrým pocitem, že jsem po dlouhé době zase nějaké článek :)