Říjen 2014

Gintama Challenge - Day 4

23. října 2014 v 9:46 | Michio
Nejoblíbenější ženská postava

Na tuto otázku jsem se těšila už při vypisování challenge. Chtěla bych tu totiž zmínit osobu, která si opravdu zaslouží nejen náš obdiv, ale také naši pozornost, protože o tu docela často přichází. Všichni o ni ví, protože nebýt jí, tak není Yorozuya....často se o ní nemluví a je vnímána jako "samozřejmá vedlejší postava, která občas pobaví". I proto jsem byla ráda, když v anime věnovali pár dílů její minulosti, přítomnosti a celkové osobnosti. Přestože byl tento arc víceméně o ní, tak tam moc nevystupovala -_-" to mě trochu mrzelo, ale i tak jsem byla ráda, že na ni upozornili. O kom mluvím? Mluvím o trvdé ženě s dobrým srdem, o ženě, která dokáže dávát druhé šance - zloději, pokaženému stroji nebo i línému samuraji. Mluvím o jednom ze 4 "bossů" Kabuchiko, mluvím o Teradě Ayano, chcete-li Otose. Opravdu mám tuhle postavu ráda :) Myslím si, že je jeden z nejlepších charakterů, protože si toho prožila opravdu hodně a přesto stále chodí s hlavou nahoře a vždy si ví rady. Klidná, vlídná a tolerantní. To jsou vlastnosti, které na ní mám ráda, ale nejvíce obdivuji její pečovatelnost. Všimli jste si - Otose vždy pečuje o lidi kolem a nedělají ji problém dát jejich přednost dobdu druhých před jejím :)
Mám celkově ráda tento typ postav, protože jsem měla tu čest seznámit se s lidmi, kteří podobné vlastnosti též vlastní a můžu říct, že jsou to velmi inspirativní lidé, kteří mi nejednou byli vzory .) Toť k mé motivaci :)

Gintama Challenge - Day 3

17. října 2014 v 17:05 | Michio
Oblíbená mužská postava

Asi budu hodně neoriginální, ale uvedetu tu tři mé oblíbence .)
Jako pvního bych uvedla Gintokiho. Hlavní postava, která přebije hlavní postavu jakéhokoliv jiného anime svou originalitou. Gintoki je....odpad lidstva - aspoň na první pohled. Bývalý samuraj, který nikdy neplatí nájem, je líny, typický povaleč, neplatí plat svým zaměstnancům, nectí zákon, má nulovou morálku, veškeré peníze propije nebo nechá v hracích automatech, jeden jeho dobrý přítel je terorista, další přítel je zase bezdomovec (díky němu :D), uráží všechny naokolo, je neuvěřitelně sprostý a drzý....a mnoho dalšího. Ale to, co je na něm kouzelné je jeho duše (myslím si, že to bylo nádherně vyjádřeno v epizodách Gintoki vs. Kintoki). Nikdy nenechá své přátele na holičkách a má opravdu měkké srdce. Je schopný riskovat svůj život kvůli maličkotem, které ovšem bere vážně :) A v neposlední řadě - ujal se 2 děcek a jednoho velkého psa ^^ Je to postava, na které je 90% věcí negativních, ale těch zbylých 10% z něho tvoří charakter, který si vás absolutně získá!

Další je Hijikata. Postrach nejen všech zločinců, ale i svých nedbalých kolegů v Shinsengumi, které okamžitě srovná do latě. Trochu složitý charakter. Na první pohled bezcitný policista se závislotí na nikotinu a majonéze (ach, ten jeho jídelní zlozvyk žeru, ačkoliv majonézu samu o sobě vůbec nemusím :D). Na druhý pohled člověk, který se dokáže zcela oddat a chránit své přátele celým svým tělem. Ohromně na mě zapůsobil v dílech, kdy se na scéně objevila Sougova sestra a my jsme se dozvěděli trochu více nejen o jeho minulosti. Způsob, kterým chránil ji o Souga mě dojal (a vlastně mě vztah mezi těmi 2 dojímá neustále). Mám ráda i tu jeho bezmeznou oddanost Kondouovi a celému Shinsengumi. Navíc....je to nejpohlednější osoba v celé Gintamě, což má na jeho oblíbenost taky vliv :D A nakonec....jako jeden z mála se snaží aspoň o nějaký zdravý rozum a racionální uvažování =D

A jako třetí postavu uvedu charakter, který všichni diváci Gintami známe jako beznadějného Madaa. Tuhle postavu mám strašně ráda (a jeho sluneční brýle samozřejmě také :P). Na začátku se objevil jako postava, která pracuje jako zaměstanec, jež je...tzv. vlezprdelka Amantů. Nakonec se díky Gintokimu projevil jako člověk a zmlátil Amanta, kterého měl chránit. Následně přišel o zaměstnání, manželku a nakonec i střechu nad hlavou a zbytek anime tráví jako bezdomovec, který se pokouší najít práci (samozřejmě bez úspěchu....přesněji řečeno v žádném nevydrží delší dobu). Snad si někteří z vás vzpomenou na epizody, kdy dítě popisovalo jeho každodenní život, který trávil...skoro stejně jako Gintoki - až na skutečnost, že Gintoki přespává pod střechou :D. Gintoki ho doslova o vše připravil a on se s ním stejně baví, pije a hraje na automatech. Madao zastává osobu, které byste se za normálních okolnostech na ulici vyhli (a to říkám i jako budoucí pracovník v sociální sféře :D). Jeho oblečení občas tvoří jen kartónové krabice a většinu svého času tráví posedáváním v parku a pitím levného alkoholu v parku s dalšími bezdomovci. Přesto v anime figuruje poměrně často a já se na něm vždy ohromně pobavím .) Toť důvod proč ho mám radši než jiné postavy =)

PS. Omlouvám se za takové rozepsání

Josef Kajetán Tyl - Strakonický dudák aneb Hody divých žen (rozbor)

15. října 2014 v 20:29 | Michio |  Knihy
Josef Kajetán Tyl - Strakonický dudák aneb Hody divých žen
1847
DĚJ
Čechy - Strakonice a okolí a zahraničí (neurčeno)
Švanda, sirotek a dudák, je zamilovaný do, dcery myslivce Trnky, Dorotky. Trnka jejich vztahu brání, protože Švanda je chudý. Aby si mohl Švanda Dorotku vzít, tak musí mít peníze a jelikož se od vojáka Šavličky dozvídá, že ve světě se dají muzikou vydělat tisíce, tak se vydává, přes Dorotčin nesouhlas, do světa. Ještě před svým odchodem usne na palouku v lese, kde ho najde jeho matka, polednice Rosava, společně s lesnými pannami. Rosava žádá lesní panny o pomoc a lesní panny začarují Švandovi dudy, které tak získají moc pobavit každého člověka. Rosava dále žádá Lesanu, panovnici lesních panen, polednic a divých žen, aby mohla svého syna ve světě doprovázet. Lesana svolí pod podmínkou, že se Švanda nedozví, že je Rosava jeho matkou.
Ve světě má Švanda díky začarovaným dudám úspěchy, ale všechny peníze, které vydělá, záhy utratí. Jednoho dne potkává vemlouvavého Vocílku, který Švandovi "maže med kolem pusy" a nabídne se mu, že bude jeho sekretář. Dorotka, které mezitím zemřel otec, se rozhodla Švandu po nějaké době najít (stýskalo se jí a strachovala se) a o pomoc poprosila jeho přítele Kalafunu. K Švandovi je zavadla Rosava. Oba vchází do hospody právě ve chvíli, kdy se Švanda odebírá na hrad, kde má potěšit svou hrou na dudy princeznu Zuliku. Švanda zanechává Dorotku a Kalafunu v hospodě a vydává se ve společnosti Vocílky na hrad.
Zulice se Švandova hra zalíbí a rozveselí ji. Rozhodne se, že se stane Švandovou ženou. Když Dorotka dorazí do hradu a snaží se odvést Švandu, tak ji Vocílka před králem pomluví. Švanda zůstává ticho a přihlíží, jak je Dorotka odváděna strážemi. Na to přichází princ Alamir, s kterým byla princezna Zulika zasnoubena, a uvrhne Švandu do vězení. Vocílka se vymluví a uteče.

Gintama hlášky 18

12. října 2014 v 9:37 | Michio
18 hlášky z Gintami a zároveň poslední z této série :)

Tetsu: Zamyslel jsem se nad sebou a řekl sbohem svému starému já! Už nejsem malé dítě. Pohnu se z bodu B do bodu C. Už jsem dospěl v panice!
Shinsengumi: Uh, ty to bereš pozpátku?!
(díl 244)
-------------------------

Gintama Challenge - Day 2

11. října 2014 v 8:32 | Michio
Proč jsi se začala dívat na Gintamu

O Gintamě jsem věděla dávno před tím, než jsem se do ní pustila a musím přiznat, že jsem k ní přistupovala s velkou rezervou. Nevím proč, ale podle recenzí a charakterů postav mi nebyla příliš sympatická a počet dílů byl na mě taky trochu moc, obzvlášť když jsem se v té době dívala ještě na KHR a One Piece, což je dlouhodobá záležitost a nehorázný žrout času :D Nakonec jsem však podlehla. Miluji akční komedie a tak jsem se rozhodla dát Gintamě šanci. Nebyl tu žádný konkrétní člověk, který by mě na ni namluvil (nebo si to aspoň neuvědomuji), ale všude jsem četla, že je to skvělá záležitost a člověk by jí měl dát šanci :)
Vtipné je, ža první díly mě ze začátku až tak nezaujali a považovala jsem se přinejmenší za divné. Po pár dílech jsem se ale konečně dostala na vlnu a pochopila nejen humor, ale i celkovou stavbu anime a jejích charakterů...nakonec se z toho vyklubala srdcovka, na kterou nedám dopustit =)

AMV Soul Legacy

10. října 2014 v 9:14 | Michio |  Soul Eater / ostatní
Opravdu povedné AMV na Soul Eater
Zvlášť se mi líbil ten konec :)


Gintama Challenge - Day 1

8. října 2014 v 17:17 | Michio
Tvůj názor na Gintamu

Můj názor na Gintamu je jasný - na celém poli anime se řadí k TOP!
Řekla bych, že téměř povinné dílo pro každého člověka, který se nazývá otaku (ponechme bokem diskuze o tomto slovu). Najdete zde všechno. A když říkám všechno, tak myslím všeeechno. V první řadě humor a šikovně promyslené parodie, potom akci, dobdrodružství, mecha, vesmír, fantasy i trochu reality zasazené do doby samurajů, ve které jsou ovšem mimo tradičních záležitostí i moderní prvky jako skuter, mobil, vesmírné lodi a v nesposlední řadě i Jump :D Zároveň jsou v Gintamě nakousnuté poněkud nehezké témata, které se týkají přímo naší společnost - alkohol, hrací automaty, lenost, nezaměstanost, dluhy, apod. Samozřejmě všechny tyhle faktory se kloubí přímo v hlavní postavě (vše je samosebou zasazeno do vtipného kontextu) s tím, že jeho starý kamarád je hledaný terorista a dobrý přítel bezdomovec a beznadějný Madao...s tím, že ani jedna z postav (celého anime :D) si morální a etické zásady společenského chování nebere příliš k srdci (ačkoliv Shinpachi se občas snaží, ale ne vždy mu to jde).
Gintama je opravdu velmi netradiční a originální anime, v kterém si každý něco najde. Ovšem má i jednu malinkatou chybičku a tou je složitost - možná se to nezdá, ale Gintama je opravdu docela těžké anime, u kterého jsem musela nejednou použít google, abych pochopila celý význam narážek a parodiálních prvků. Pokud si chce člověk vychutnat Gintamu se vším všudy, tak musí mít znalost nejen ostatních anime, ale i japonské historie a dokonce i současnosti =) Naštěstí se u Gintami pobavíte i bez toho a nejedna věc je vysvětlena v titulcích :)

Gintama 30 Day Challenge

5. října 2014 v 12:35 | Michio |  Jak to vidím já

Gintama je jedno z mých nejoblíbenějších anime a tak jsem se rozhodla udělat s ní Challenge. Vím, vím. U mě se challenge protáhne a rozhodně mi nezabere jen jeden měsíc, ale...baví mě to :D Otázky jsem tak nějak pokombinovala z různých challenge a některé si vymyslela (a vyhýbala se slovu "nejoblíbenější", protože u challenge je to zabiják :D)

Tak snad se pobavíte a budu ráda, když v komentářích vyjádříte svůj názor a společně se mnou si zavzpomínáte na jedno z nejvtipnějších anime nebo se na něj rozhodnete podívat ^^ (či se rozhodnete přidat, za což bych byla ráda, ale nepočítám s tím :D)


Gintama gif

3. října 2014 v 17:07 | Michio |  Gintama / Obrázky
Poslední animace z Gintami =)
Tentokrát jsem chtěla vážné scény, ale nakonec jsem neodolala ani vtipným scénkám (které ovšem lidem neznalým anime a okolnostem vtipné připadat nemusejí, takže je to ok) :D

Jinak přemýšlím o Gintama challenge, jelikož to anime miluji a od doby, co jsem shlédla poslední díl mi strašně chybí (ale nemám čas a je moc dlouhé na to, abych se na něj koukala znovu)John Irving - Pravidla moštárny (rozbor)

1. října 2014 v 19:51 | Michio |  Knihy
John Irving - Pravidla moštárny
1985

DĚJ
40. léta 20. století (období 2.SV) ve státě Main - město St. Cloud.
Wilbur Larch je lékař, který měl ve svém životě pouze jednu ženu, a to prostitutku, kterou mu otec zaplatil jako dárek. Navždy se zřekl sexu, ale nikdy neodsuzoval ostatní za to, že jej provozují. Je pevného přesvědčení, že dítě se má narodit do rodiny, která ho bude milovat, a nechtěné děti se rodit nemají. Setkává se s ženami, které nechtěně otěhotněly a snaží se zbavit svého nenarozeného dítěte. V Americe jsou zakázané potraty. Tyto případy často končí katastrofami. Snaží se jako kvalifikovaný lékař radit potratářům, ale ti ho neposlouchají. Proto se rozhodne, že s tím skoncuje a začne ženám pomáhat. V sirotčinci v St.Cloud`s pracuje jako šéf a porodník. Ženy, které si nechtějí ponechat své dítě, ho porodí v sirotčinci a nechají ho tam. Larch se rozhodne, že začne tajně vykonávat funkci potratáře. Doktor Larch je velmi zručný a spolehlivý. - ženy, kterým provedl potrat, nikdy neměly žádné komplikace. Zpráva o tom, že v St.Cloud`s se dělají potraty, se rychlým tempem rozšíří.