Září 2014

Gekkan Shoujo Nozaki-kun hlášky 2

26. září 2014 v 12:40 | Michio
A pokračování v hláškách z Nozaki-kuna ~

Kashima: Hey, Chiyo-chan?
Sakura: Hm?
Kashima: Vždy se Nozaki a předseda tak kamarádili?
Sakura: Eh?
Kashima: Dívej.
*rozhovor mezi Nozakim a Horim*
Kashima: V poslední době je často vídám spolu. Zajímalo by mě, co mezi sebou mají. Nemají nic společného, ne?
Sakura: Uh...um...C-co bych měla dělat? Nejspíš bych neměla zmínit Nozakiho práci a ani to, že mu senpai pomáhá. Um...Nozaki-kun se svým tělem odvděčuje senpaiovi!
Kashima: Co je to sakra za vztah?!
(díl 3)

John Steinbeck - O myších a lidech (rozbor)

24. září 2014 v 18:04 | Michio |  Knihy
John Steinbeck - O myších a lidech
1937

DĚJ
Východní Kalifornie - u města Soledad, období hospodářské krize (30. léta 20. století).
Lennie Small je velký, silný a mentálně zaostalý muž, který cestuje po "světě" společně se svým přítelem z dětství Georgem, který je jeho pravým opakem - malý a inteligentní. Mají společný sen o vlastním domečku, kde budou chovat zvířectvo (Lennie touží po králících a poli vojtěšky) a žít si podle svého. Tento sen se nedaří splnit především díky Lenniemu, který se díky své hlouposti dostává do samých problémů.
Tentokrát jdou na farmu poblíž města Soledad a kvůli neochotě řidiče je dovést na konečnou, musejí přenocovat u jezírka, kde rostou vrby. Právě tady začíná příběh a George říká Lenniemu, aby si dobře zapamatoval, že když se zase dostane do nějakých problémů, tak tady se má schovat a počkat na něj.
Když dorazí na farmu, tak se setkávají s lidmi odlišných charakterů. Přirozenou autoritou mezi pracovníky je koňák Slim, který Lenniemu slíbí jedno ze svých štěňat. Nejhorším člověkem na farmě je majitelův syn Curley, který si svou autoritu získává díky výhružkám a sporům, které vyvolává se silnými muži. A takovýmto silným mužem je právě Lennie a tak ho před ním George varuje. Dalším problémem je Curleyho žena, kterou starý uklízeč Candy považuje za normální děvku, protože kouká po jiných mužích. Ve skutečnosti je jen osamělá a nešťastná. Mezi další obyvatele patřili Carlson, který byl poměrně bezcitný a sobecký, když se rozhodl přemluvit Candyho, aby mohl zastřelit jeho starého psa, který mu páchl a také Crooks, který byl černoch a tak bydlel od ostatních odděleně ve své sednici, od bílých si držel odstup a zachovával si hrdost černocha, ve skutečnosti byl velmi osamělý.

Noragami gif

21. září 2014 v 11:58 | Michio |  Noragami / ostatní
Další animace z Noragami .)
Ještě jich mám ve složce pár a to budou asi poslední....přidám je někdy v budoucnu :D"Tady si představte nějaký šíleně originální a vtipný nadpis, nechce se mi totiž vymýšlet - děkuji, Vaše Michio"

19. září 2014 v 17:32 | Michio |  Moje kecy
Zdravím přítomné dušičky, které se nějakým zázrakem rozhodly k přečtení článku z mého úžasného a skvělého života, který je plný lásky, zábavy a dobrodružství - (někdy v budoucnu, snad).

Začnu asi tímto. Na nové škole jsem už týden a věci jsou v plném proudu. Seznam knih a učebnic, které si mám přečíst zabírá až děsivě mnoho místa a to jsme ještě neměli všechny hodiny. Hodiny se pohybují od dvouhodinovek až po pětihodinovky, což osobně považuji za "dost hustou omrdávačku" .... řečeno jazykem mé mladší sestry, která právě zažívá krásy puberty a aktivně mě do nich zapojuje (a já si jen říkám "tohle jsem nedělala, že ne?" a pak si uvědomím "ano, dělala" ... děsivé). Taky máme docela přísnou absenci. Nejvíce mě asi pobavilo Ústavní právo, z kterého mi přišel e-mail s asi tímto obsahem "příští týden bude 2hodinovka z práva a připomínám, že máte povoleno chybět jen 1 hodinu" ... tak trošku nechápu. Jak můžeme chybět jednu hodinu v předmětu, kde máme dvouhodinovky? Pro mě osobně velice nepříjemné, protože jsem aktuálně postižena závažnou nemocí jménem "chřipka" a od středy jsem doma. Docela nepříjemné, protože jsem si během prvního týdne nesehnala kontakty na spolužáky a teď tak trochu nevím o úkolech na příští týden. Hups. Takže to vypadá, že budu nucena jít do školy s bolestí hlavy, rýmou a hlasem, který hlas připomíná jen z dálky a s velkou dávkou fantasie. Pokud nakazím ostatní spolužáky - omlouvám se, ale stěžujte si člověku, který vymyslel absenci a postihy s ní spojené (odmítám kvůli nemoci dělat opakovací testy nebo zkoušení na víc - děkuji nechci).
Ale jinak se mám docela fajn. Zotavuji se z rozchodu, který jsem sama vyvolala a nakonec na něj i sama doplatila :D Strašně vtipné - stejně jako celý život. Občas si připadám, že hraji v nějaké opravdu nepovedné parodii. Což mi připomíná - nedávno jsem shlédla Mládeži nepřístupno ... strašně vtipná záležitost :D Když už se v životě nedaří a člověku se chce brečet, tak je nejlepší shlédnout podobnou blbůstku na zasmání. Jen nechápu proš to má na CSFD nízké hodnocení (možná proto, že je to parodie s popiskem komedie? .... výborné okažiky a výborné pointy, narážky a tak nedoceněné....nebo jen mám špatný vkus na filmy :D ale to kategoricky odmítám přiznat).
Co bych napsala dále? Asi nic, můj život je teď strašně stereotypní a nudný. Nejraději bych se sbalila, zamávala všemu a všem, odjela někam na konec světa a konečně nabrala to, čemu se říká "životní zkušenosti". Ale nějak nemůžu - za prvé mě rodiče nutí studovat, za druhé jsem vážně kopyto na jazyky a za třetí - nemám peníze na letenku na konec světa :D Vůbec to není vtipné, ale mám sklony sklouzávat k sarkasmu a když jsem nemocná, tak sé mé blokátory tak nějak odblokují...nebo se jim jen nechce pracovat, protože jsou unavené. To bude asi pravděpodobnější.
No nic....chtěla jsem něco napsat na blog, protože jsem se nudila a už mě nebaví spát nebo koukat na filmy a na učení do školy mě přílši bolí hlava. Takže tak.

Papa a .... mějte se líp než já ~ ~ ~

Henryk Sienkiewicz - Quo vadis (rozbor)

18. září 2014 v 15:16 | Michio |  Knihy
Henryk Sienkiewicz - Quo vadis
1896
DĚJ
Řím, kolem roku 64, za vlády císaře Nera
Vinicius, syn bývalého konsula Vinicia, patricij (šlechtic) a voják, je zvyklý dostat vše po čem zatouží. Právě se vrací do Říma z ukončené války s Parthy. Je však poraněn a pomoc je mu nabídnuta starým vojákem Aulem, v jehož domě je mu poskytnuta péče. Zde potká krásnou Lygii, rukojmí a dceru krále Lygů, do které se okamžitě zamiluje.
Po svém odchodu z domu Aulů se ohlásí u svého strýce Petronia, který má v Římě velký vliv. Je blízký Neronovi, nazýván "Abiter elegantiarum" - poradce ve věcech vkusu a také u lidu je oblíbený. Svěří se strýci se svými pocity a žádá ho o pomoc. Petronius tedy navštíví Aula, aby se přesvědčil o kráse Lygie. Lygie zde Viniciovi nakreslí znamení ryby, čímž dává najevo svou křesťanskou víru, ale Vinicius nechápe. Petronia napadne požádat Nera, aby pomohl jeho synovci a vzal Aulům Lygii, kterou vychovávali jako dceru. Nero žádosti vyhoví, vezme Lygii do svého paláce (Palatia) a později ji plánuje odevzdat Viniciovi, ale během převozu se křesťané v čele s obrovským Lygem Ursusem sloužícím Lygii přepadnou nosítko a osvobodí tak Lygii, která se začne skrývat u křesťanů žijících v Římě. Vinicius se stal zoufalým, litoval svých činů a vynakládal veškeré prostředky na hledání Lygie. S hledáním mu pomáhal i Petronius, ale konečnou spásou se zdál vychytralý žebrák Chilón, který o sebe tvrdí, že je filozof. Pravdou je, že za peníze je Chilón schopen udělat cokoliv. Nejprve zjistí původ oné ryby, kterou Lygie nakreslila. Je to znak toho, že je Lygie křesťanka. Z toho sdělení jsou Vinicius s Petroniem zděšení, protože o křesťanech se v Římě vykládají ne příliš lichotivé věci (např. kradou a pojídají děti). Je jisté, že se

Kuroko no Baske 2 hlášky 1

12. září 2014 v 17:20 | Michio
Druhá série vyšla dávno a musím se přiznat, že článek už mám nachystaný nějakou dobu, ale...nebyla chuť ho zveřejnit ^^"

Kuroko: Když se nejedná o basket, má o kolečko míň.
Hiroshi: Cože?
Kuroko: Ve sportu se občas objeví hráči jako on. Když dostal v jedné oblasti talent do vínka, stal se v ostatních naprosto neschopným.
Furihata: Tím chceš říct, že je to idiot...?
(díl 2)
---------------

BondZ

12. září 2014 v 17:17 | Michio

Název: Bondz
Délka: 2003
Rok vydání: 4 kapitoly
Žánr: yaoi

4 rozdílné příběhy o životě, lásce a jejích útrapách.
1. Dva přátelé to přeženou s alkoholem a stráví spolu noc. Oba mají přítelkyně a tak se rozhodnou zapomenout. Ale co když to nejde?
2. Kamarádi z dětství a city, kterým se jeden brání a považuje je za špatné.
3. Co se stane, když se Princ z růží hluboce zamiluje do smrtelníka, který denně pečuje o jeho růže?
4. Pracovník dostane za úkol postarat se o vnuka svého nadřízeného a naučit ho, jak vypadá skutečný život. Co všechno ho naučí a co všechno se naučí on?

Online

Download


Mushishi gif

8. září 2014 v 18:37 | Michio |  Mushishi / obrázky
Pár animací z tohoto anime .)
Všechny jsou z Zoku ShouGekkan Shoujo Nozaki-kun hlášky 1

6. září 2014 v 10:51 | Michio
Tohle anime je svým způsobem šílená ptákovina, ale nasmála jsem se u toho dobře :D

Sakura: Cože?! Ty jsi mangaka, Nozaki-kun?!
Nozaki: He? Strávila jsi čtyři hodiny děláním beta* kreseb, aniž by sis to uvědomila?
*vybarvení označených částí rukopisu černým inkoustem
(díl 1)
--------------

Gekkan Shoujo Nozaki-kun hlášky

6. září 2014 v 10:07 | Michio |  Gekkan Shoujo Nozaki-kun/ostatní
Gekkan Shoujo Nozaki-kun

Hlášky 5 (speciály)

- KONEC-Když se lovec stane kořistí......vypadá to nějak takhle

3. září 2014 v 15:49 | Michio |  Ostatní obrázky
I staré věci dokáží pobavit a tohle je staré....staré....tak staré, že ani nehádám věk :D
Ale usměji se nad tím ^^ připomíná mi to dobu, kdy jsem jako malá házela po ostatních brouky a pak s pláčem utíkala, když je někdo házel po mně :D :DHonoré de Balzac - Otec Goriot (rozbor)

3. září 2014 v 14:13 | Michio |  Knihy
Honoré de Balzac - Otec Goriot
1834

DĚJ
1. polovina 19. století, Paříž.
Otec Goriot je bývalý bohatý výrobce nudlí, který nadevše miluje své dvě dcery, které již od malička hýčkal a jako věno jim rozdělil svůj veškerý majetek. Bydlí ve starém a špinavém penzionu paní Vauquerové, kde ho většina ostatních obyvatel zesměšňuje. On však myslí pouze na své 2 dcery z vyšší společnosti, které ho občas navštíví, ale vždy jen kvůli penězům.
V penzionu bydlí také Evžen de Rastignac, který pochází z chudé rodiny a do Paříže přijel studovat práva. Evžen se touží dostat do vyšší společnosti, a proto navštíví svou sestřenici vikomtesu Beauseánt, která je ve společnosti velmi uznáváná a seznámí ho s Delfínou de Nucigen, Goriotovou dcerou, do které se Evžen okamžitě zamiluje.
Evžen má pevné morální zásady, od kterých však postupně upouští, protože poznává, že ten, kdo chce přežít v pařížské společnosti, musí myslet pouze na svůj prospěch. Příliš mu neprospěje další nájemník penzionu - Vautrin, který je ve skutečnosti uprchlý trestanec a který mu naplánoval cestu k penězům a vyšší společnosti. Celý plán byl postaven na sňatku s chudou Viktorínou, která měla velmi bohatého otce - ten ji však odmítal dát jakékoliv peníze. Avšak po "nešťastné" nehodě, která se stala jeho synu, začal myslet na svou dceru a zahrnul ji veškerým svým majetkem. Pro Evžena přichází záchrana společně s policií, která přišla zatknout Vautrina, díky dohazovači (mezi nájemníky).

t i p t o e s // gekkan shoujo nozaki-kun【AMV】

1. září 2014 v 15:23 | Michio |  Videa - AMV
Gekkan Shoujo Nozaki-kun - nedávno rozkoukaná záležitost, u které stačilo prvních pět minut a já pochopila, že u téhle šílenosti nebudu dělat nic jiného než se smát - a taky to tak dopadlo (jen se přidala závislost na openingu, ta melodie je až moc návyková) :D

Jinak dnes jsem měla zápis na škole a jako vždy - to, co mě nadchlo nebyla škola, ale Olomouc :D Ah, já to město miluji. Tentokrát městem jezdila historická tramvaj (zadarmo :D), nádherný interiér a průvodčí uniformy jako ze starých filmů - krása *-* jen ta jízda...trochu drncala, ale užila jsem si to ^^
A co vy a "první školní den"?
Počet nepřečtených článků na bloglovin mi znovu přesáhl číslo 20 (celé prádzniny se aktivita blogů držela nízko /ok v červenci jsem taky nebyla bůhvíco/ a teď na přelomu se školou je tu najedou aktivity)....no nic - jdu omrknout, co je kde nového ^^

a po výkecu konečně video :D