Srpen 2014


Sword Art Online II

29. srpna 2014 v 19:52 | Michio |  Sword Art Online / recenze
Název: Sword Art Online II
Počet dílů: 24
Rok vydání: 2014
Žánr: střelné zbraně, akční, boj, virtuální realita

Už je to rok, co SAO skončilo a Kirito s Asunou žijí klidným a téměř idelickým životem. Jednoho dne Kirito dostane nabídku k prozkoumaní znepokojivé informace. V nové populární hře GGO (Gun Gale Online) byli zastřeleni skvělí hráči neznámým pistolníkem. To samo o sobě znepokojivé není, jenže hráči, kteří byli v GGO zastřeleni, zemřeli i v reálném životě. Kirito si je téměř jistý, že jsou informace chybné a smrti ve virtuálném a reálném životě nejsou propojeny. Přesto se rozhodne do toho jít a začne hrát GGO. Netrvá dlouho a setká se z nezmámým pistolníkem. To, co o něm zjistí je něco, co si nepředstavoval ani v nejdivočejších snech.Guy de Maupassant - Kulička (rozbor)

28. srpna 2014 v 8:23 | Michio |  Knihy
Guy de Maupassant - Kulička
1880

DĚJ
Období po Prusko-Francouzké válce, 1871 (porážka Francie), Paříž a francouzský venkov.
Jedno mrazivé zimní ráno vyjíždí do města Le Havre dostavník, v kterém jede skupinka lidí snažící se vyhnout nebezpečí skrývajícím se v blížících se Prušácích. Cestující tvoří 3 bohaté a vážené měšťanské manželské páry, dvě jeptišky, demokrat Cornudet a prostitutka Kulička, kterou opovrhují především bohaté dámy. Po cestě nemohou nalézt žádný hostinec a tak cestující hladoví. Jen Kulička se připravila a vzala sebou košík plný lahodného jídla. Ostatní se na ni závistivě dívají a Kulička jim ochotně nabídne své jídlo, které přijmou. Večer je dostavník zastaven pruskými vojáky a cestující jsou nuceni se zdržet v hostinci (hotýlku). Ještě ten večer je Kulička pozvána k pruskému důstojníku, který chce využít jejích služeb lehké ženy, ale Kulička, cítící se jako správná vlastenka, důstojníka odmítne, jelikož je to Prušák.

Mushishi

26. srpna 2014 v 12:16 | Michio |  Mushishi / recenze
Název: Mushishi
Počet dílů: 26
Rok vydání: 2005
Žánr: fantasy, drama, psychologické

Tvorové, kteří mají blízko k samotné podstatě života. Nejsou to zvířata, rostliny ani bakterie. Jsou rozličných velikostí, tvarů, barev, významů i schopností. Přesto je všechny něco spojuje. Všichni jsou známí pod pojmem "Mushi". Mushi se vyskytují téměř všude, ve vzduchu i ve vodě, na povrchu i pod povrchem. Přesto existuje jen omezený počet lidí, kteří mají schopnost Mushi vidět, někteří z nich se rozhodli zasvětit svůj život Mushi a jejich zkoumání. Těmto lidem se říká Mushishi a jedním takovým Mushishi je i Ginko, cestující od vesnice k vesnici a pomáhající lidem, kteří po přímém styku s Mushi trpí neblahými následky.Mushishi postavy

25. srpna 2014 v 15:42 | Michio
Mushishi
GinkoKolej, Privát nebo Dojíždění a pohodlí domova?

24. srpna 2014 v 0:59 | Michio |  Jak to vidím já
Kolej, privát nebo dojíždění? To je otázka, kterou jednoho dne bude muset řešit každý, kdo se rozhodne vydat se na cestu studenta vyšší odborné nebo vysoké školy. Samozřejmě se to může týkat i studentů středních škol, ale já jsem se rozhodla psát čistě o studiu po maturitě a to z toho důvodu, že mám zkušenostmi se všemi třemi možnostmi (ačkoliv s dojížděním jen v průběhu střední školy, ale myslím si, že to i v případě vysoké dokáži poměrně dobře zhodnotit na základě zkušeností známých a čistě praktickém pohledu na věc). Samozřejmě jsou tu i ubytovny, které mohou využít nejen studenti, ale jelikož s těmihle věcmi nemám osobní zkušenosti, tak o nich nebudu psát stejně jako o dalších možnostech jako je bydlení u přátel, rodiny či rodiny, jež nabízí pronájem apod.

Ještě než tady začnu popisovat mé zkušenostmi a názory zmíním jednu důležitou věc, která ovlivní vše. Jsou to lidé. Ano, tak jako všude i v případě ubytování záleží na lidech. Protože i to nejluxusnější bydlení může zničit jeden člověk, ale zároveň i ten jeden člověk dokáže zlepšit i to nejhorší. Takže v případech ubytování se zajímejte i o vaše spolubydlící. Na privátě to v průběhu roku pravděpodobně nezměníte, ale kolej dokáže být flexibilní, co se týká stěhování z pokoje na pokoj :) Ale o tom později.


Interval

22. srpna 2014 v 15:25 | Michio

Název: Internal
Rok vydání: 2008
Délka: 5 +1
Žánr: yaoi, školní

Ayumi je zamilovaný do svého nejlepšího přítele, ale má strach z odmítnutí a ztráty a tak raději své city skrývá. Ale právě toho si všimne jeho senpai, který se ho rozhodne vydírat. Buď bude dělat to co po měm chce nebo se přítel dozví o jeho citech k němu. Ayumi neochotně souhlasí a tak je nucen ke konáních všech "rozkazů" svého senpaie, které mají sexuální podtext. Proč to po něm senpai vyžaduje?

Online

Download

George Bernard Shaw - Pygmalión (rozbor)

20. srpna 2014 v 22:44 | Michio |  Knihy
George Bernard Shaw - Pygmalión
1912

DĚJ
Londýn, začátek 20. Století.
V 11:15 lidé vycházejí z divadla a shání taxíky, kterých je nedostatek. Z divadla vyšla také matka s dcerou čekající na Freddyho, až jim sežene taxík, mezitím se schovají pod pilířem kostela Sv. Pavla společně s několika cizinci. Mezi cizinci je také elegantní muž, očividně chudá prodavačka květin Líza Doolitlová a tajemný muž, který si stále něco zapisuje do svého deníku. Právě mezi tímto mužem a květinářkou dojde k roztržce, při které ho Líza obviňuje, že je policistou. Nakonec vyjde najevo, že tajemný muž je ve skutečnosti profesor Higgins zabývající se fonetikou, z elegantního muže se zase vyklube plukovník Pickering - autor knihy o indickém jazyku. Pánové si okamžitě padnou do oka, odjíždí spolu a zanechávají Lízu samotnou. Líza si ovšem vzpomíná na slova pana Higginse, který ji tvrdil, že by z ní za půl roku vychoval opravdovou dámu. Líza, hnána touto představou, na druhý den přijede do domu profesora Higginse a nabízí mu peníze za to, že ji bude učit. Higgins se nejprve zdráhá, ale nakonec svolí, začne Lízu učit, ale celé to považuje spíše za experiment. Peníze od Lízy si nevezme, jelikož finančně přispívá plukovním Pickering, s kterým se vsadil, že z Lízy stvoří pravou dámu. Líza tak zůstává u profesora, který je překvapen rychlostí jejího učení.
Brzy pro Lízu nastává první zkouška - obstát před matkou pana Higginse. Zatím brilantně ovládá jen pár společenských frází a při delší konverzaci má problémy (hlavně s tématy). U paní Higginsové se potkává s nemajetnou paní Eynsford-Hillovou, její dcerou (jsou ženy, které vycházely z divadla) a synem Freddym, který se do Lízy zamiluje. Večer u paní Higginsové skončil dobře, Lízu si oblíbila.

√Bestamvsofalltime ▪ Suck at Love AMV

19. srpna 2014 v 21:00 | Michio |  Toradora / ostatní
Toradora, Toradora a ještě jednou Toradora =D prostě malý kapení Tygr a Drak


Kaichou wa Maid-sama animace

17. srpna 2014 v 17:54 | Michio |  Kaichou wa Maid-sama / obrázky
Animace z Kaichou wa Maid-sama
Jsou z posledních dílů a zároveň poslední z Kaichou, které mám ve složce :) :)Ernest Hemingway - Sbohem, armádo (rozbor)

15. srpna 2014 v 10:48 | Michio |  Knihy
Ernest Hemingway - Sbohem, armádo
1929
DĚJ
Itálie (italská fronta) - 1. SV.
Američan Frederic Henry je (dobrovolník) poručík u italské sanitní jednotky. Jejich základna je v jisté vile, a tudíž nejsou v přímém nebezpečí ohrožení života. Poznává zde doktora Rinaldiho, který se stane jeho dobrým přítelem. Poblíž vily se nachází i anglická nemocnice společně s mladými a hezkými ošetřovatelkami. Právě díky Rinaldimu se Henry seznamuje s mladou anglickou ošetřovatelkou Catharine Barkleyovou, které nedávno zemřel snoubenec a o kterou měl zájem Rinaldi. Ona však projevila více zájmu o Henryho, který ji začal navštěvovat. Jen si s ní zahrával a ona si toho byla vědoma. Po nějaké době se chystá útok a sanitky se přesunují na strategické pozice. Před odjezdem Henry dostane od Catharine přívěšek Sv. Antonína a ačkoliv není věřící, tak ho přijme.
V poli jsou strategické pozice odstřelovány rakouskými děly. Řidiči sanitek jsou v úkrytu, ale i tak je zasáhne jedna střela. Henry je vážně raněn (těžce zraněné koleno a fraktura lebky) a převezen do americké nemocnice v Miláně, do které byla převedena i Catharine.
Catharine o Henryho pečlivě pečuje a jejich vztahu nic nebrání. Henry je operován a pomalu se zotavuje, během této doby se do Catharine zamiluje. Když se blíží den odjezdu, zjistí, že je Catharina těhotná - přesto se však musí vrátit na frontu.


Události posledních minut, hodin, dnů....

10. srpna 2014 v 15:28 | Michio |  Moje kecy
Tak po delší době jsem se znovu uchýlila k vydání mých zážitků a dojmů ze života.
Čím bych začala? Během prázdnin se toho stalo poměrně hodně. Hned na začátku jsem měla narozeniny, které jsem oslavovala na třikrát - což bylo docela nepochopitelné, ale na druhou stranu poměrně vtipné, protože já jsem člověk, který své narozeniny neslaví rád (ono si připomínat, že uběhl zase celý rok podle mě není až tak úžasné). A vzhledem na to, že jsem si našetřila nějaké peníze z brigády a samozřejmě nějaké dostala, tak jsem si rozhodla udělat takovou dražší radost v podobě peněženky od Dara Bags. Vzhledem na to, že jsem student bez stálého příjmu je to na mě trochu vysoká suma na to...že je to jen peněženka, ale lásce na první pohled se neporučí.
Následně přišla vlna veder, které jsem tak tak přežila bez většího postižení (můj tlak to teplo opravdu špatně snáší). Ale potom se počasí uklidnilo a já jsem si konečně mohla začít plnit své plány. Byla jsem několikrát v Olomouci (který mi překvapivě chybí) a hezky oběhla snad všechny obchody v Šantovce. Pak jednou v Praze a podívala jsem se i do Karviné, kde jsem byla poprvé v životě a musím říct, že pravděpodobně i naposled. Nechci nikoho urazit (sama tam mám známé), ale to město by mělo u vchodu rozdávat růžové brýle. Je tam tolik krásného, ale všechno to krásného je obklopeno něčím neskutečným. Nechci říkat, že místní jsou nevychovaní, ale...tak zeptat se tam na cestu asi tak na 10tý pokus, než se najde někdo ochotný se na vás podívat. No promiňte. Aspoň že jsou tam ty informace. A okolí nebo spíš příroda kolem - ehm. Jenoduše řečeno - z toho města jsem byla rozpolcena.
Tak to byl asi první měsíc prázdnin a ten druhý je teprve na začátku, ale hádám, že jako každý srpen bude trochu smutný a zakončen nástupem na školu, což je skutečnost, kterou jsem přijala jako nutné zlo. Abych byla upřímná, tak bych nejraději pokračovala v jezdení po ČR, ale bylo mi to vytknuto jako nezodpovědnost a tak hádám, že už nikam nepojedu. Což mě sice trochu mrzí, ale na druhou stranu ušetřím :) Protože ono cestování je pro někoho, kdo nechce spát v spacáku na lavičce docela nákladné. Ach, můj sen o cestování do zahraničí za památkama se pomalu vytrácí (jak to tak vidím, tak buď se hodně dobře provdám, dám do politiky, uskutečním pojišťovací podvod nebo začnu cestovat v důchodu - za předpokladu, že se ho dožiji :D). Zajímalo by mě proč mé přemýšlení o budoucnosti vždy končí sarkasmem?
Co bych ještě napsala. Jsem zamilovaná ~♥ Platonicky zamilovaná! Nedávno jsem se jen tak z nudy koukla na joj.tv a zrovna dávali seriál Dracula. Musím přiznat, že po Twilight jsem na upíry alergická, ale ve chvíli kdy jsem uviděla Rhyse Meyerse (a vzpomněla si na Tudorovce, ačkoliv tam jsem ho moc nemusela) v tom (viktoriánském? ale to spíš usuzuji dle šatů ženských postav ^^") oblečení a s tím pronikavých pohledem...ach, to může být jen láska nebo poslednost :D Ačkoliv si nejsem jistá jestli mě tak okouzlil Meyers nebo Alexander Grayson (i to jméno žeru). Ale to je nepodstatný detail.
Mám takový pocit, že jsem to s tím psaním trochu přehnala. Snad poslední věci, které jsem chtěla zmínit. Kdopak se dnes večer bude koukat na oblohu? Já určitě ^^ onen superúplněk mě až tak nezajímá, ale mám tradici se koukat na...romanticky řečeno - Slzy Vavřince .) Perseidy jsou strašné slovo -__-" Dělala jsem to už jako malá a minulý rok jsem to jaksi nestihla, takže se těším :) Jen si musím zjistit, kdy jsou ty nejlepší hodiny :) :)

- Jinak určitě jste si všimli, že jsem na blog začala dávat rozbory knížek, které jsem měla k maturitě. Upřímně řečeno - mám to ještě v PC, takže to jen přeformátuji a hodím na blog. Je to pro mě docela jednoduché a jsem s tím hotova během 10 minut, ale říkala jsem si - máte o to zájem? Pokud ano, tak je budu přidávat častěji. Pokud by tu nebyl nějaký maturant se zájmem, tak bych přidala jen když si vzpomenu, protože blogu nedávám tolik času jako dřív. Spíš je to pro mě něco, čím zahánám nudu během volných chvílí :)

Gintama hlášky 17

9. srpna 2014 v 11:25 | Michio
Další hlášky z Gintami :)

Shinpachi: Co je ten Galaktický Robotický Kupec zač?! Proč se obchodní lodě spojují v obrovského robota?! Co jste vlastně za obchodníky?!
Mutsu: Jsme jen obyčejní vesmírní obchodníci. Dobře, že jsem nechala upravit naše loďstvo. Tušila jsem, že se jednoho dne budeme muset vypořádat s obřími mimozemšťany.
Shinpachi: Obyčejní obchodníci?! Tohle má k obyčejnosti sakra daleko!
(díl 235)

Mirai Nikki gif

5. srpna 2014 v 9:00 | Michio |  Mirai Nikki / obrázky
Nějaké animace z Mirai Nikki =)Základní informace (maturita z češtiny, ústní i písemná)

4. srpna 2014 v 12:17 | Michio
Už je to rok, co jsem odmaturovala a tak se pomaličku zbavuji těch částí maturitních podkladů, které už v životě nevyužiji (právě čeština patří mezi ně). Co jsem mohla, tak to jsem rozdala po známých, kterým se osudový den blíží a teď přemýšlím, co se zbytkem. Nechci to jen tak smazat a zapomenout, protože jsem vypracováváním maturitních otázek strávila snad polovinu 4. ročníku (a druhou polovinu učením :D). Takže jsem se rozhodla to hodit na blog s tím, že se to tady neztratí a možná se to bude někomu hodit =).
Vzhledem k tomu, že jsem v češtině dopadla přímo ukázkově (až na slohovku ^^"), tak si myslím, že je to vypracováno poměrně dobře. Tohle je takový ten základ, který by maturanti měli znát i o půlnoci (ačkoliv musím přiznat, že při maturitě samotné jsem využila sotva polovinu...ale to už záleží na otázkách). Při vypracovávání jsem se řídila učebnicemi, internetem a znalostmi mě samotné i mých spolužáků :D Přece jen vypracování maturitních podkladů je mnohdy kolektivní činnost.

Tak snad to někdo využije =)


LITERÁRNÍ FORMY
- Poezie - (báseň), básnická řeč vázaná rytmem či rýmem
• členění: stopa→verš→strofa(sloka)→báseň→sbírka
- Próza - volná řeč bez zákona rytmu (krásná próza = beletrie)
• členění: řádek→odstavec→kapitola→díl→kniha→cyklus