Čas běží příliš rychle na to, abych se mohla zastavit a zamyslet, takže jít stále vpřed je má jediná možnost

18. června 2014 v 13:19 | Michio |  Moje kecy
Poslední dobou se mi zdá, že čas utíká příliš rychle a já nejsem schopná stíhat jeho tempo. Možná je to tím, že už se musím chovat samostatně a jako dospělý člověk (do kterého mám, upřímně řečeno, poměrně daleko) nebo tím, že jsem ve věku, kdy lidé dělají jedno důležité rozhodnutí za druhým. Jedna dobrá kamarádka je těhotná a štěstím bez sebe, druhá plánuje rozlučku se svobodou a třetí mi oznámila, že na narozeniny dostala zásnubní prstýnek. Vážně? Vážně?! Vážně?!! Vždyť ještě nejsme tak staré...chci říct, že jsem toho názoru, že na dítě či svatbu mám ještě takových 7-10 let a tak mě skutečnost, že se mé dobré kamarádky chystají do chomoutu trochu...děsí. Nejraději bych ten čas zastavila, ale....na to nemám čas, protože toho mám před sebou taky dost a na zastavení bych neměla ani myslet.
Včera byl pro mě důležitý den. Plán zněl "udělat pohovor a dostat se na školu". Stávala jsem 4:20, autobus mě jel v 5 hodin a vlak o 30 minut později. A pak 2 hodinová mezera kterou jsem strávila hledáním otevřené kavárny, abych se ještě mohla naposledy kouknout na materiály, které jsem si k přijímačkách vytvořila. Musím se pochlubit, že pohovor jsem zvládla celkem dobře a to hlavně díky tomu, že mám za sebou už několik praxí, o kterých jsem mluvila dokud nevypršel čas :D Připadala jsem si, že jsem to trochu ošmelila, ale...byla jsem ráda, že to mám za sebou. Výsledek: Přijata! =)
Musím se přiznat, že když jsem vyletěla ze zkoušky, tak mé sebevědomí kleslo hodně hluboko. Obzvlášť když jsem si v právo tak věřila a s ostatními zkouškami jsem neměla problémy. Nikdy jsem nebyla ta, které se věci nedařily, musela dělat reparáty nebo dostávala špatné známky, takže - byl to pro mě hodně velký šok. Ale nakonec jsem si začala uvědomovat mnohé věci. Maturita je maturita a známky z ní nikoho příliš nezajímají, titul je titul a...zajímá někoho, jak těžká či slavná škola to byla? Vždy jsem si na tuto otázku odpovídala "ano" a tak jsem se rozhodla pro školu s renomé a dvoustudium, ale...byla jsem stále nervózní, ve stresu, odpočinek byl pro mě vzácnost a po roce jsem byla opravdu unavená. Ale byla to má první vysoká a já jsem si mysela, že tak to má být. Včera jsem si ale uvědomila, že škola, kam se hlásím, je něco jiného. Je to menší školička pouze s jedním oborem a jde to na ní vidět. Působí tak útulně, skoro jako základní škola :) Samozřejmě ještě nemůžu vědět jaké to bude, ale ředitel a zástupkyně byli vážně milí a harmonogram, který nám předložili nebyl přepichovaný a nebyla tam vyplněna každý minuta mého času, takže mě docela potěšil. Ale co mě potěšilo ještě víc byli lidé, s kterými jsem se setkala. Bylo to super, povzbuzovali jsme se navzájem, po skončení pohovorů si zašli do Šantovky, do parku a skvěle si pokecali (řekla bych, že jsme si i sedli). Nakonec jsme si vyslechly ortely a rozešli se. Já potom zamířila ještě na jídlo s bývalou spolubydlící a domů jsem se vrátila kolem 19:30. Na konci dne jsem byla naprosto vyřízená, ale měla jsem z něj dobrý pocit :) Jako by ze mě spadlo všechno, co mě trápilo...otázka budoucnosti, studia, práce. Vše vyřešeno v jednom dni....A to nejlepší? Znovu budu v Olomouci (mám to město strašně ráda).
A ještě jsem se nezmínila. Škola DORKAS a obor Sociální a diakonická práce. =)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ピンク ピンク | Web | 18. června 2014 v 19:13 | Reagovat

Páni, takový pocit taky mívám. Je to strašný, jak ten čas utíká. Taky z toho mám tak trochu strach. Gratuluju ke přijetí! Tohle je fakt skvělej pocit. Aspoň někomu se daří. ^^

2 Nataly ^^ Nataly ^^ | Web | 22. června 2014 v 14:55 | Reagovat

Huh, ja som nejako teraz mimo diania, vôbec som netušila, že si sa rozhodla zmeniť školu. Ale spravila si dobre. Ja tu celý semester nariekam, že na akú školu som sa to ja dala..a nadávam si a búcham si hlavu o stenu :D Ale keď už som spravila úspešne prvý ročník, nechce sa mi začínať zase od nuly.. Na to som príliš lenivá.. Takže už to nejako doštudovať, uchovať si duševné zdravie (o ktoré som skoro pri nedávnych skúškach prišla)..a zvládnuť to fyzicky a bude dobre. A vyhýbať sa oknám, keby som chcela skočiť..a tiež mostom a podobne :D Bože, ja fakt neznášam vysokú školu. Normálne by som sa rada vrátila na strednú :D Maturita mi teraz príde úplne ľahká vec oproti skúškam..
Ja som na tom rovnako, tiež neviem aké je to zlyhať, dostať zlú známku.. alebo niečo opakovať. Dokonca som aj teraz všetky skúšky spravila na prvýkrát.. Takže ak sa u mňa niekedy v budúcnosti dostaví prvé Fx, to bude sakra zlý pocit. Súcitím teda s tebou, ja chytím potom asi hysterický záchvat :D :D (a konečne ma zavrú niekam xD )
Dúfam, že sa ti na novej škole bude potom dariť a že sa teda budeš mať aj viac toho času ^^

3 Shizu-chan ^^ Shizu-chan ^^ | Web | 23. června 2014 v 15:52 | Reagovat

S tím časem... se to nezdá, on vážně utíká čím dál tím rychleji -w-"
Pááni O7O gratuluji k přijetí! ÒWÓ/
Jsem moc ráda, že se ti u nás tak moc líbí xD ještě jsem neviděla - neslyšela x'D - člověka, co by si to tu pochvaloval. Památky jsou fajn... ale to ostatní je dost bídný -w-"
Ale hlavní je, že se ti to tu líbí! Ò7Ó/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama