Duben 2014

Život...jó, tak o tom jsem už něco slyšela, ale prý to k ničemu nepotřebuješ.

20. dubna 2014 v 9:06 | Michio |  Moje kecy
Následuje další výlev plný strastí, pastí a nekonečných skrytých přání :)
... nebo ničeho z toho

Na začátek bych ráda řekla, že můj život je v poslední době nějak...nepochopitelný a mé činy se příčí veškeré logice světa a především logice mých rodičů. Tak nějak jsem se rozhodla změnit školu. Přispělo k tomu mnohé (ale nejvyšším podílem právo nebo spíše profesorka, které ho vyučuje, ale o tom jindy). Člověk si řekne "super", když se dozví, že se dostal na prestižní školu v oboru a navíc na dvoustudium, kde za 3 roky získá dva tituly. Páni! Tomu se říká dobrá vyhlídka do života. A pak najednou zjistí, že má 12 povinných předmětů a alespoň další dva céčkové, aby splnil nejnižší hranici pro množství kreditů. Plus pauza mezi semestry je víkend a...prázdniny tvoří pouze státní svátky a to jen díky tomu, že naši páni doktoři a paní magistry nechtějí přednášet. To už tak super není - zvlášť když slýcháváte, že vaši přátelé mají 3-4 týdny volna mezi semestry, maximálě 10 předmětů a poza školy stíhají 1000 dalších věcí. A vy? Umíráte a sníte o tom jaké by to bylo být takovým psem, jehož jediným životním problémem je to, že mu pániček odmítne dát celý svůj oběd. Z těchto (a dalších) důvodů jsem se rozhodla změnit školu a podat si přihlášku na lehčí školu a tentokrát jen na jednu školu (dvoustudium už nikdy více :D). Ačkoliv skutečnost, že otvírají jen jednu třídu mě poměrně znervózňuje.
Tímto pádem jsem dostala velké množství volného času a během zkouškového a zápočtů totální pauzu :D To vedlo ke skutečnosti, že jsem se rozhodla najít brigádu - překvapivě těžký úkol. Nakonec se mi však podařilo dostat se na chmelovou brigádu, která by měla trvat přibližně dva týdny během kterých mě tady 100% neuvidíte. Ne, že by to bylo nějak extrémně znát, ale pro dobrý pocit to oznamuji.
Co bych řekla dále? Náš milovaný králíček nějakým zázrakem spadl z balkónu (z 2. patra) a přežil! Nemyslíte, že je to zázrak? Tak malý tvor, z takové výšky a je "jen" dotlučený a má zlomenou nožku a jednu trochu bolavou. Ale hlavní je že žije! I když jeho současný život se odehrává v malé kleci s přísným zákazem pohybu. I když...vzhledem k faktu, že jeho přední packy jsou díky obvazům naprosto nepohyblivé, tak pochybuji, že by se zvádl hýbat i kdyby chtěl.
Ráda bych sem napsala ještě hodně věcí, ale zjišťuji, že se mé prsty odmítají hýbat po klávesnici a navíc se musím začít balit a zjišťovat, co všechno jsem zapomněla koupit, takže....
Mějte se tu hezky =)

RE: Bylo mi řečeno, že můj nadpis je příliš depresivní a působí jako kdybych měla v plánu skočit z mostu. O nic takového se nejedná. Je to jen věta, která mě napadla, když jsem přemýšlela nad pojmem "studenský život". Přišla jsem totiž k závěru, že studenti (a především vysokoškoláci) mají pouze "studentský život" s tím, že se jedná jen o frázi, protože se to životem nedá nazvat. Ale je lepší říct "studenský život" než "život plný studia"....nezní to totiž tak děsivě

Zero no Tsukaima hlášky 1

20. dubna 2014 v 9:03 | Michio
A nové hlášky z dalšího anime ^^ tentokrát z ZnT (přesněji z první a ke konci i z druhé série)

Louisa: Dobře, pro tentokrát toho už nechám.
Saita: He? Vážně?! Ach, jaká laskavá paní. Už nikdy neřeknu nula. Nezáleží na tom, jestli úspěšnost tvých čar je nula nebo že velikost tvých prsou je nula. Už to nikdy neřeknu!
Louisa: Cos to řekl o velikosti mých prsou?!
(díl 3)
--------------

Zero no Tsukaima hlášky

19. dubna 2014 v 12:43 | Michio |  Zero no Tsukaima / ostatní
Zero no Tsukaima


-konec-


Ed Sheeran - I See Fire

18. dubna 2014 v 8:58 | Michio |  Videa - Ostatní
Písně, které mě chytnou návykovou melodií....
Písně, které mě přitáhnout povedeným klipem....
Písně, které mě uchvátí svým textem...

"I See Fire" se řadí k 3 skupině a musím říct, že ten text..."uchvátil" je to pravé slovo.
Pokud jste viděli Hobita Šmakovu dračí poušť, tak určitě znáte...já jsem viděla teprve nedávno a proto je pro mě nová i píseň (ačkoliv už má nejeden pátek za sebou). Proč podobné písně nehrávají normálně v hitparádách? Kde se s ní má člověk setkat, když neviděl film? (To stejné s Frozen - dokonalý song, ale nebýt filmu, tak ho neznám...). No nic...jednoduše - má nová láska zní právě tahle....Fairy Tail (2014)

17. dubna 2014 v 10:11 | Michio |  Fairy Tail / recenze
Název: Fairy Tail (2014)
Rok vydání: 2014
Počet dílů: 77
Žánr: akční, dobrodružné, boj, magie, komedie,

Přímé pokračování Fairy Tail.
Fairy Tail se poslední den Magické Olympiády dostalo konečně na vrchol s předstihem jednoho jediného bodu! Je jen kousek od toho, aby se po 7 letech opět dostalo do povědomí lidu jako nejsilnější magický cech. Ale co má znamenat dračí pohřebiště, které našel Gajeel? Kdo je ona záhadná postava zahalena v černém? Vyplní se děsivá budoucnost, kterou viděla Charle? A co přesně plánuje Království s mágem Hvězdných duchů? ....


Pokračovaná navazuje přímo, takže z dějové linky se vlastně nic nezměnilo, ale pravdou je, že FT se změnilo a to hodně. Nejen, že se postavy o trochu dospěly, nakousla se dějová linka, která toho ovlivní opravdu hodně, ale změnila se i samotná kresba. Co se týče mého názoru, tak si myslím, že kresba je oproti předchozí sérii lepší. Hodí se víc k vážnější atmosféře anime a také k věku postav. Hudba je průměrná (neurazí, ale ani neoslní).
Charaktery jsou převážně stejné. Větší vývoj vidím u vedlejších postav, hlavní trochu otálí nebo spíš už se nemají kam vyvíjet, protože nikdo silnější asi neexistuje. Toto mě na Fairy Tail začalo štvát. Je přirozené, že hlavní postavy jsou silné, ale pokud nemají silnějšího soupeře, tak je ta jejich síla na nic, protože všechny porazí (spoiler z mangy: Natsu už je vážně netvor /ale vzhledem k E.N.D. se není co divit/ a mám obavu, že Zerefa porazí během jednoho dílu za velkých keců, ale vesměs stejných technik). Napětí během boje tak klesá téměř na nulu, protože výsledek je předem jasný. K tomu se začalo všechno protahovat a vedle fillerů nastoupili dlouhé OP a ED a pro jistotu ještě pár minutové shrnutí předchozích epizod (jdou ve stopách One Piece, kde ale aspoň vynechali ending). Ale tohle není chyba anime, ale chyba mangy, která raději měla skončit před několika volume, protože zbytečná protahování na silu nikdy nikomu nepomohlo (myšleno samozřejmě v anime).
Co k Fairy Tail ještě dřív? Dle mého názoru klesno na hranici průměrného anime, které možná stojí za zabití nudy, ale rozhodně si nezaslouží kopu fanoušků a recenze plné chváli (jak se to říká? kvalita ustoupila kvantitě). Jediné plus má u mě za páry GajeelxLevy, kde se to hezky rýsuje i v manze a za GrayexJuviu, kde jsem díky manze dospěla k názoru, že Juvia je chudák, kterou někdo celý život využívá (a Gray si ji nezaslouží!). Navíc ve Fairy Tailu chybí něco velmi důležitého, co by drželo nějakou tu přehlednost, což je při počtu dílů důležité. Chybí tu cíl. Naruto měl Hokageho a popř. Sasukeho, Tsuna měl vrátit se do minulosti a (ne)stát se Desátým a Fairy Tail? Porazit soupeře, kteří neustále docházejí, ale jediný rozdíl mezi nimi je jejich vzhled a jméno. Sice by měl být hlavních cílem asi porážka Zerefa, ale...kdo ví?

Pozitiva: humor, kresba
Negativa: délka, fillery, nepřehlednost, vývoj hlavních postav, chybí cíl

Gintama hlášky 14

13. dubna 2014 v 22:21 | Michio
A tohle jsou hlášky z další řady Gintami :) Takže rok 2011-2012

Shinpachi: Naprosto jsi se změnila!
Kagura: Říká se, že ženě trvá tři dny vyrůst z bot.
Shinpachi: Ne, neříká!
(díl 202)
----------------------

"Unsung Hero"

10. dubna 2014 v 17:36 | Michio |  Videa - Ostatní
Občas se někde najde reklama, nad kterou si řeknu, že je lepší než kdejaký film a docela ráda se na ni podívám i vícekrát :) naneštěstí v české televizi takových reklam moc není ( i když "a bude mít ty velký zahnutý zuby nahoru?" nikdy nezklame)
Teď jsem opět narazila na reklamu, která je jednoduše krásná ^^ dle všeho jde o počin thajské pojišťovny...
Anglické titulky, ale nijak složité, takže tomu můžou porozumět i neznalci anglického jazyka (jako já .D)
Ten "příběh" s tím psem a holčičkou se mi strašně zalíbil ^^


Sekaiichi Hatsukoi animace 2

9. dubna 2014 v 11:56 | Michio |  Sekaiichi Hatsukoi / obrázky
A jsou tu další animace ze SH ^^ ~
Kami nomi zo Shiru Sekai III

6. dubna 2014 v 12:28 | Michio |  Kami nomi zo shiru sekai / recenze
Název: Kami nomi zo Shiru Sekai: Megami Hen
Rok vydání: 2013
Počet dílů: 12
Žánr: školní, romantické, démoni, komedie

Třetí řada anime Kami nomi zo Shiru Sekai.
Keima narazil na nový problém - Bohyně. Co jsou zač, proč tu jsou a co znamenají ve světě démonů? Všechny tyto otázky Keimu samozřemě naprosto nezajímají. Jde mu především o hraní her a co nejrychlejšího se zbavení onoho život ohrožujícího kroužku na jeho krku. Naneštěstí se ukáže, že Bohyně jsou s démony úzce spojeny a nakonec jejich existence bude mít přímý dopad i na Keimův život. Dívky, ve kterých se Bohyně skrývají, si totiž pamatují na dobývání a navíc jsou to všechno dívky, které dobyl právě Keima. Tuhle situaci bude muset náš hlavní hrdina urychleně vyřešit a to hlavně z toho důvodu, že Kanon, ve které se skrývá jedna z Bohyní, je v životu nebezpečné situaci....


One Piece hlášky 19

4. dubna 2014 v 17:15 | Michio
Už to bude nějaká doba, co tady byly hlášky z One Piece =) Jako vždy doufám, že se u nich pobavíte stejně jako já při jejich vypisování ^^

Brook: Je ze mě vrah! Vlastně byl už mrtvý, ale..Kinemon..roztřískal jsem ho!
Luffy, Sanji: Ehhhhhhh?!!!
Sanji: Nestačilo, že byl mrtvý! Teď je i na kusy!
Luffy: Mrtvý a na kusy!
Brook: Co mám dělat?!
Sanji: Co asi? Je rozbitý na kusy a slepit asi jen tak nepůjde!
Luffy: Ani vteřiňákem?
Sanji: Blbečku, jako by to mohlo fungovat!
(díl 622)
----------------

USH GIRL \\ [HBD-late Ciel.]

3. dubna 2014 v 18:11 | Michio |  Videa - AMV
SKVĚLÉ amv!!!!
Tonari jsem byla jeden čas rozhodnutá přidat na blog, ale po nějaké době mě omrzelo...trochu mi vadilo, že ten jejich vztah se ani nedal nazvat vztahem -_-" a charakter Harua...raději to nechám ležet bokem :D