Únor 2014

Vždy jsem slýchávala "Vysoká škola je něco úžasného." Bohužel skutečnost, že se jedná o krutou lež rodičů toužících dostat své dítě na VŠ, jsem pochopila až v době, kdy jsem VŠ opravdu začala navštěvovat....a to už bylo pozdě.

22. února 2014 v 15:32 | Michio |  Moje kecy
Tradičně začnu pozdravem - Čau

A netradičně budu pokračovat výpiskem z mého života, ve kterém jeden den stojím nohama pevně na zemi a druhý den se bortím jako domeček z karet.

Za poslední 2 měsíce se toho v mém životě stalo strašně moc a já jsem to více-méně zvládla, ale nutno dodat, že se to se mnou táhne. Určitě víte, že mě během zkouškového přepadla střevní chřipka a 2 dny jsem doslova neměla sílu vstát z postele. Co nevíte je, jak jsem dopadla - shodila jsem 4 kila (které jsem ale zase rychle nabrala zpět) a byla jsem "mírně dehydratovaná". Psychicky jsem byla odrovnaná ze zkoušek a fyzicky z nemoci. Byla jsem totálně kaput a když jsem si myslela, že už se z toho dostávám, tak mě přepadla rýma. Týden na to (tedy v současnosti) za mnou došla

Gintama hlášky 12

21. února 2014 v 13:49 | Michio
A jsou tu 12té hlášky z Gintami :)

Kamiyama: Bodnut?! Jste v pořádku?! Kam vás bodli?! Do zadku? Análu? Anusu? Nebo snad do řitního otvoru?!
(díl 186)
----------------------

Malý Tsuna ^^

15. února 2014 v 18:55 | Michio |  Katekyo Hitman Reborn / obrázky
Malý Tsuna je tááák sladký ^^ ~Manga challenge - Day 28

14. února 2014 v 21:38 | Michio
DAY 28
CO TĚ NA MANZE VŽDYCKY ODRADÍ

Tak toho je samozřejmě povíc. Děj, žánr, kresba, nedějová a zamotaná nekonečnost, dílo bez pointy...a takhle bych mohla pokračovat. Ale věc, kterou opravdu nepřekousnu je nesympatický charakter v hlavní roli. Můžete si říkat o mě cokoliv, ale já jsem typ člověka, který celé dílo, se sebelepším dějem nebo kresbou, odsoudí kvůli jedné jediné postavě, kterou prostě nemůže vystát. Je mi jedno, o koho se jedná - otravná hlavní hrdinka, hlavní hrdina bez osobnosti nebo "loutka" v hlavní roli (nemám ráda ani jeden typ). Jednoduše - pokud se v hlavní roli nebo jedné z těch důležitých vedlejších rolí objeví postava, která mi prostě leze krkem, tak seknu s celou mangou nebo ji přelouskám stylem "ať vím jak to skončí, ale číst to nebudu...."


Morgiana-Dancing in the dark

6. února 2014 v 18:44 | Michio |  Magi / Ostatní
Neuvěřitelně povedené AMV :)
Mor je z nějakého důvodu strašně oblíbená (ačkoliv mě osobně mírně lezla na nervy tím jejím 24hod. vražedným výrazem, ale...snesla jsem ji a později ji i viděla docela ráda /vedle Alibabi/)


Gintama hlášky 11

4. února 2014 v 15:26 | Michio
A jsou tu jedenácté hlášky z Gintami ^^ řeknu vám - člověk se u tohoto anime nasměje nehorázně (i když děj nebo pointa tam jsou nulové) :D Je to sice už po druhé, co ho vidím, ale i tak z něj mám neuvěřitelné záchvaty :D Jinak - Gintoki a Hijikata u zubaře...jako bych se viděla

Gintoki: Tohle místo je známé jako moderní manufaktura.
Shinpachi: Ne, to není! Nenič jim reputaci! Co když tomu někdo uvěří?!
Gintoki: Není v tom velký rozdíl. Tohle je moderní manufaktura. Canser Beam (paprsek rakoviny)!
Shinpachi: Žádný paprsek tam nikdo nikdy nevyvynul!
(díl 165)

Lambo tančí...

4. února 2014 v 15:25 | Michio |  Katekyo Hitman Reborn / obrázky
KHR je opravdu moje velká srdcovka a tahle scéna pro mě nezapomenutelná :D ačkoliv na otravné postavy jsem většinou vysazená, tak Lambo je jedna velká výjimka - prostě nej! :DManga challenge - Day 27

3. února 2014 v 16:58 | Michio
DAY 27
MANGA, KTEROU MŮŽEŠ ČÍST POŘÁD DOKOLA

Tak těch je samozřejmě povíc, ale řekla jsem si, že budu v tomto challenge vynechávat yaoi, což počet kandidátů překvapivě (možná ani ne tak překvapivě) rapidně snižuje. Opravdu si při téhle otázce uvědomuji, že si vícekrát čtu hlavně BL (vážně bych měla se sebou něco dělat ^^").

Manga, kterou jsem přečetla několikrát, pořád mě baví a jsem schopná si ji přečíst znovu (neřekla bych, že jsem schopná něco číst pořád dokola, protože z toho se jen blbe) je WA! - název hodný k zapamatování =) jsem totiž názoru, že názvy některých mang by měly být nominovány na jazykolamy. Ale dost o názvu. Wa! je docela originální manga, kde vám hlavní hrdinka hned na první stránce doporučeje "stalking" a tím to také všechno začíná, protože právě díky jejímu koníčku v pozorování lidí se dozvídáme o lásce jedné dívky, jež by si ráda koupila nějaké informace o jejím milovaném. Díky tomuto se následně dozvídáme o dalších a dalších láskách a nakonec z toho vznikne jeden velký zamilovaný kruh, v kterém si každý něco špatně vyloží a vám nezbyde nic jiného než se smát =)


Manga challenge - Day 26

2. února 2014 v 11:42 | Michio
DAY 26
NEJLEPŠÍ ONE SHOT

Těžká otázka, hlavně proto, že oneshoty se mi do paměty nezapisují tak silně jako delší dílka, takže si je podle názvů moc nepamatuji ^^" Abych byla upřímná, tak jsem kdysi četla oneshot, kde se měla obětovat dívka pro svého milého nebo naopak - dopadlo to tak, že se dívka obětovala a chlapce, jež ji ve skutečnosti nijak silně nemiloval a do týdne si našel novou, srazilo auto. Tohle se mi strašně líbilo, ale ani za boha si nedokážu vzpomenout, kde jsem to četkla a jak se to jmenuje -_-". Když o tom teď přemýšlím, tak mě to docela mrzí, jelikož bych si to ráda znovu přečetla.
Abych zmínila něco, co zde můžu uvést i s názvem, tak napíšu Akuma na Cupid. Takové docela naivní a předvídatelné dílko, ale mě se líbí ~ přece jen něco sladce romantického si musí za nějakou dobu přečíst každá :)


-----
Pžiznávám, že tohle challenge mi naprosto vypadlo z hlavy -_-" budu se ho snažit rychle dokončit...

Ryota Kise

2. února 2014 v 11:20 | Michio
Jméno: Ryota Kise
Tým: Teiko (bývalý), Kaijou
Talent: kopírování


Magi: The Labyrinth of Magic

1. února 2014 v 16:08 | Michio |  Magi / recenze
Název: Magi: The Labyrinth of Magic
Rok vydání: 2012
Počet dílů: 25
Žánr: dobrodružné, fantasy, přátelství

Alibaba si přeje pokořit Kobku a získat tak moc, slávu a bohatství. Vkročit jen tak do Kobky je ale bláhové a neskutečně nebezpečné. Alibaba se proto rozhodl tvrdě dřít, ponižovat se a podlézat bohatým, aby se tak po malých krůčkách přiblížil k splnění svého snu. Toto "přibližování" je ale drasticky narušeno malým chlapcem Aladdinem, který touží po dobrodružství a příteli. Tito dva se společně rozhodnou vstoupit do Kobky. Tou dobou ještě ale ani jeden z nich netuší, jak moc toto rozhodnutí ovlivní jejich životy...