Září 2013

Kvíz - poznej anime

29. září 2013 v 9:53 | Michio |  Bleskovky - soutěže
Soutěž tady nebyla už pořádně dlouho. Naposled ke konci minulého roku, takže jsem si řekla, že je čas zase na "něco". Strašně bych chtěla udělat One Piece kvíz a vnutit svou závislost každé nevinné příchozí duši, ale nakonec jsem si to rozmyslela a rozhodla se uspořád všeobecný kvíz :)

Ceny:
1. místo: DIPLOM + REKLAMA 21 DNŮ
2. místo: DIPLOM + REKLAMA 14 DNŮ
3. místo: DIPLOM + REKLAMA 7 DNŮ
4-X. místo DIPLOM

Předem vám děkuji za účast :3

Které anime je v popisku?
1. Yashiro se ocitá ve smrtelném nebezpečí, když je zavražděn člen HOMRY a jeho tvář je totožná s tváří vraha.
2. Oga je delikvent a vše si vynucuje silou, které má dostatek. Jednoho dne se ovšem naprosto záhadným a nepochopitelným způsobem stane náhradním otcem jednoho zelenovlasého prcka.
3. Záhadný šestý hráč slavného basketbalového týmu nastupuje na novou školu a hledá své "světlo", kterým se stane nový student s koníčkem v hledání silných soupeřů.
4. Trochu uzavřený a samotářský chlapec se zapojuje do nové MMORPG hry, ale brzy zjišťuje, že je ve hře uvězněný a jediným způsobem jak se dostat ven je hru dokončit. Problémem je ovšem skutečnost, že smrt ve hře se rovná smrti v reálném životě.
5. Hotaru se ztratí v lese a naráží na Gina, s kterým se spřátelí a časem se do něj zamiluje. Gin ovšem není člověk a pokud by se ho nějaký dotkl, tak by navždy zmizel.
6. Chlapci s dívčími jmény se rozhodnou ve škole založit plavecký klub a na závodě se setkat s jejich starým přítelem a porazit ho.
7. Skupina elitních středoškoláků je uvězněna ve škole s velmi podivním ředitelem, který jim oznámí, že jediným způsobem absolvování je zabít ostatní spolužáky. Pokud se neuchýlí k vraždám, tak ve škole budou zavřeni navždy.
8. Trochu netradiční upír se rozhodne oživit lidskou dívku Fuyumi poté, co je v jeho pokoji sežrána démonickou rostlinou.
9. Williamova rodina zkrachuje a on ve snaze najít cokoliv prodejného se dostává do sklepení svého domu, kde narazí na Dantaliona - muže, který o sebe tvrdí, že je démon a William, jakožto Solomonův potomek, má právo zvolit vládce světa démonů.
10. Lidé jsou před obry chráněni vysokými zdi, ale jednoho dne je zeď prolomena obrovským obrem a mladičký Eren je svědkem smrti své matky. Rozhodne se, že zabije každého obra a pomstí lidstvo.
+
11. Co/koho na diplom?

Pomoc: Anime, které jsou zde uvedeny (neb ty, které mají zaznít v odpovědních) vyšli v letech 2011-2013. 5 je uvedno zde na blogu přímo a o ostatních tady najdete taky zmínku (ať už v článku, videu nebo obrázku).

Myslím si, že anime, které jsem vybrala, jsou poměrně oblíbené a známé. Jsem zvědavá jestli poznáte. ^^.

Komentáře jsou (jako vždy) moderovány z důvodu opisování :).

Kami nomi zo Shiru Sekai hlášky 3

28. září 2013 v 12:48 | Michio
Tak tady jsou už i hlášky ze 3 série ^^ Jen se cítím trochu sentimentálně, protože tohle anime jsem sledovala od vydání 1 ep 1 série a...teď to vypadá, že už definitivně skončilo. Bylo to opravdu kouzelné, romantické a ke konci i trochu akční a konec samotný...Keima se opravdu hodně změnil, ačkoliv zůstal při svém starém já. Jinak řečeno...došel k endingu :)

Elsea: Nevím jak hrát na hudební nástroje.
Chihiro: Neumím zpívat.
Elsea: Huh?
Chihiro: Ale v mém životě jsem byla vždy zpěvačka. Mohla bych se na to vykašlat, ale chci dál zpívat.
Elsea: Dobře!
Chihiro: Pak ty budeš v mém životě kytaristka!
Elsea: Eh? Můj život doplňuje ten tvůj?

One Piece - gif

28. září 2013 v 12:03 | Michio |  One Piece / obrázky

U OP se člověk prostě musí smát :D Gifi mluví za vše :DŽití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.

27. září 2013 v 14:34 | Michio |  Moje kecy
Znovu se hlásím ~
Jak se tu všichni máte? Co se týče mě, tak...jsem si na nepřístupnost internetu tak nějak zvykla, protože stejně nemám tolik času, abych za ním seděla :D A není to tak, že by mi škola dávala zabrat - já jsem se pořádně učit totiž ještě nezačala (stačí když vidím to kvantum učiva a už přemýšlím o tom, co bych mohla dělat mimo učení). Nějak se mi podařilo nechat volné pátky a tak domů budu jezdit asi ve čtvrtek večer ^^. Jen...když je venku tma jak v pytli (jezdím v 8 večer), tak nemám nejmenší tušení, kde jsme. Včera jsem se při vystupování z vlaku modlila, abych vystupovala správně :D. Měli by mít osvětlené celude s nápisem zastávek, aby se v tom člověk vyznal...nebo nemít zpoždění a jet podle plánu.

K škole...VŠ je přesně taková jak se o ní povídá - na jednu stranu je to super, protože si člověk může navolit rozvrh a nemusí chodit na přednášky (ale semináře a cvičení jsou povinná ^^"). Na koleji je často bordel, ale jelikož jsme v městě, tak je všude plno obchodů, kaváren, čajoven, rastaurací a všeho možného, takže na koleji zase tolik času netrávíme (naposled jsme s holkama byli v indické čajovně na vodárce ~ mňamii). Takže po této stránce je to sranda a já si to opravdu užívám, ale...kdybyste viděli, co všechno je po nás požadováno :( učitelé vám sice něco odprezentují, ale je to jen povrchové a vše ostatní si máte dohledat asi v 5-10 učebnicích, na které vás odkážou. Děkujme za strýčka Googla a tetičku Wikipedii. Největší zlo je asi němčina, kde je po nás požadována rozsáhlá slovní zásoba a taky znalost tématu. Na to jsme celá skupina doplatili při prezentaci na téma křesťanství, kdy jsme nevěděli kdo přeložil bibli do němčiny, o čem je Starý a Nový zákon, kdy zemřel Ježíš a co se před jeho smrtí odehrávalo. O tomhle vám opravdu neřeknu nic ani v češtině, natož v němčině ^^". Takže horor první třídy. Jen němčině dám asi 4 hodiny na přípravu k jedné prezentaci. Na další předměty nemám chuť, čas asi nervy. Takže...vše má dvě stránky a VŠ hodně zřetelné.

Jinak se mám stále stejně. Nic se nezměnilo (změnit se taky nemá co :D). Jen mě trochu mrzí, že s blogem to jde ke dnu. Myslím si, že má aktivita je dobrá. Jsem tu asi 3 dny v týdnu, což považuji za velmi slušný výkon. Jen návštěvnost a komentáře jsou téměř nulové :( a když už se najde duše, které komentuje, tak ten komentář mě maximálně tak zklame nebo namíchne. Opravdu...pokud jste antiotaku, tak mi sem chodit nemusíte a už vůbec nekomentujte, protože na urážky a posměšky nejsem zvědavá. Já je stejně smažu a pokud si najdu čas, tak vás i bloknu....takže je to celkem zbytečné.
Toť vše a nashledanou :)

PS. Chystám soutěž, takže doufám, že se zapojíte ^^
Bude tu pravděpodobně v neděli.

Wicked Schemes {RisaxOtani}

27. září 2013 v 14:24 | Michio |  Lovely Complex / ostatní
Nádherné AMV ~ naprosto sentimentální song...


Manga challenge - Day 25

25. září 2013 v 11:48 | Michio
DAY 25
ZÁLEŽÍ TI NA TOM, JESTLI ČTEŠ MANGU/MANHWU/MANHUU

Abych řekla pravdu, tak je mi to naprosto jedno. Pokud má dobrý a zajímavý příběh, tak je mi jedno jestli je to manga, manhwa, manhua, knížka, povídka nebo cokoliv jiného =)

Tetsuya č. 2

22. září 2013 v 13:45 | Michio |  Kuroko no Baske / obrázky
Kdo by toho hafana nemiloval? :D
Myslím si, že jsem to sřihla docela pěkně ^^ snažila jsem se o takovou tu "nekonečnou animaci" aneb stále vrtící ocáskem ~


Lovely Complex hlášky 3

21. září 2013 v 10:29 | Michio
A tohle jsou poslední hlášky z Lovely Complex ~

Otani: Jsem ten typ, který může všechno, když do toho vloží své srdce.
Všichni: Pravděpodobně to neuděláš, ani když do toho vložíš své srdce.
Otani: Sklapněte!
(díl 21)

Nami

21. září 2013 v 10:26 | Michio
Jméno: Nami
Postavení: Pirát, Navigátorka
Posádka: Slamáci
Odměna: 16 000 000 beli

Nami je členkou Slamáků, kde má pozici navigátorky a také jakési pokladní, protože na peníze nedá dopustit. K posádce se přidala jako druhá. Fyzicky silná není, ale její zbraň klimatakt, kterou ji vytvořil Usopp, dokáže zázraky. Její odměna činí 16 000 000 beli. Touží vytvořit svou vlastní mapu světa.


AMV - Concerto of Vengeance

20. září 2013 v 11:34 | Michio |  Blood-C / ostatní
Na tomhle anime se mi strašně líbila kresba a bojové scény ^^....tím to ale bohužel končilo :D ale to možná proto, že je tu až moc velká pobodnost s Blood+ a člověk se neubrání srovnávání
úžasné AMV (i když mi trochu dere uši)


Midorima - gif

20. září 2013 v 11:33 | Michio |  Kuroko no Baske / obrázky
Midorima ♥♥ Osobně naprosto zbožňuju ten jeho fetiš a celkový charakter :D


One Piece hlášky 17

15. září 2013 v 12:19 | Michio
A jsou tu další hlášky =) a už s číslem 17, což je nejvíc ze všech anime, z kterých jsem se rozhodla vypisovat ^^ fuha...vážně je toho hodně :D Tak se pobavte, protože už jsme dohnali dějovou línii, takže hlášky už nebudou přibývat tak rychle - vlastně budou přibývat hodně pomalu, protože už nemám čas, abych je vypisovala :(

Chopper: Hej, Zoro. Ty jsi říkal, že půjdeš do lesa...ale co tam budeš dělat?
Zoro: Na tomto ostrově je Bůh, ne? Půjdu se s ním setkat.
Nami: Okamžitě zastav! Proč by ses chtěl setkat s někým, tak silným a co budeš potom dělat?!
Zoro: Kdo ví? To záleží na jeho chování.
Chopper: Zoro....je arogantnější než Bůh.
(díl 159)

Natsume Yuujinchou

14. září 2013 v 10:51 | Michio |  Natsume Yuujinchou / obrázky
Em...tohle je...vážně nevím jak se říká těm "pauzičkám" uprostřed anime :D Ale tohle je přesto to! *tomu se říká definice* :D
Jsou ze všech 4 sérií ~


Strobe Edge

13. září 2013 v 14:55 | Michio

Název: Stobe Edge
Délka: 36 + 3
Rok vydání: 2007
Žánr: školní, romantické

Kinoshita Ninako je naivní a upřímná dívka, která se ještě nikdy nezamilovala. Jenže pak poznala Rena. Ren je nejpopulárnější kluk na škole, ale zatím každou dívku odmítl. A ani Ninako se nestala výjimkou. Po odmítnutí je zdrcena, ale chce se s Renem stále kamarádit, což jí sice umožní být vedle něj, ale zároveň ji to velmi ubližuje. Po nějaké době pozná důvod jejího odmítnutí. Ren již má přítelkyni, která je slavnou modelkou. Neví ovšem to, že Ren je neuvěřitelně věrný a dal jí slib, že ji nikdy neopustí....a to dokonce i když si uvědomí, že je zamilovaný do Ninako.

Online

| Mushishi | - AMV - Fatal

12. září 2013 v 0:30 | Michio |  Mushishi / ostatní
Mushishi...anime s klidnou, tajemnou a velice silnou atmosférou.
Jednou bych ho rozhodně chtěla přidat na blog...jen nevím jestli se k tomu někdy dostanu


Movie Z - gif

10. září 2013 v 17:48 | Michio |  One Piece / obrázky
Pár animací z tohoto úžasného filmu ^^
opening mě strašně uchvátil :) hudba ho skvěle doplňovala


B gata H kei hlášky 2

10. září 2013 v 17:17 | Michio
Vzhledem k počtu dílů (jen 12) je v tom anime neuvěřitelné množství hlášek ^^ a znovu připomínám, že ačkoliv zde není nic tak strašného (z pohledu člověka v mém věku), tak některé hlášky můžou být peprnější ~

Kosuda: Až doteď jsem pořádně nechápal o co jí jde...
Yamada: Chci sex!
(díl 4)

Happy Birthday

8. září 2013 v 0:01 | Michio |  O blogu
Těžko se tomu věří, ale už je to 5 let, co michio2.blog.cz spatřil světlo světa :) Takže se usaďte, uklidněte, hezky oblečte a z plných křič zakřičte "Happy Birthday" :D.
Jako adminka samozřejmě blogu gratuluji k tomu, že vydržel tak dlouho i přes fakt, že má jen jedinou adminku a k tomu jsem ta adminka právě já. Přeji hodně štěstí, návštěvníků, komentářů a nových článků :)

Za těch 5 let ušel opravdu dlooooouhou cestu, která nebyla vždy jednoduchá a proto ho potkalo i pár pozastavení. Ale vše s úspěchem překonal a drží se dodnes. Jsem na něj právem pyšná, když se podívám na toplist a vidím tam číslo, které přesahuje 175 000 s tím, že toplist ho měří od roku 2009 .).

Bylo by hezké napsat odstavec o začátcích, ale shodli jsme se, že vše před rokem 2010 bude označeno jako "temná minulost", ke které se není nutné vracet. Přece jen...kvalita článků se rok od roku zvedala (tedy aspoň doufám) a na začátcích nebyla zrovna...dobrá.

Tak či tak. Jsem opravdu ráda, že společně s blogem jsme tu už 5 let a za těch 5 let jsme získali obrovské množství nových znalostí, zážitků, SB a potkali mnoho lidí, z nichž jsem se s některými spřátelila i v reálném životě :) Tímto děkuji všem, kteří kdy a jakkoliv podpořili tento blog a tak trochu přispěli k tomu, že vydržel takto dlouho. Každého komentáře, mailu nebo jen pochvali si ceníme a jsme za ně rádi. Z hlouby srdce doufám, že si blog našel několik pravidelných návštěvníků, kteří se sem rádi vracejí a mají k tomuhle místu jen pozitivní pocity.

Děkuji ~


One Piece - gif

7. září 2013 v 12:58 | Michio |  One Piece / obrázky
Jelikož net je na koleji na houby a já se po večerách šíleně nudím, tak jsem se rozhodla si trochu pohrát :) Když už vypisuji z mých milovaných anime hlášky, tak jsem si řekla, že z nich zvýrazním i mé oblíbené scény :)
Tohle jsem si jen tak zkoušela, že "co to udělá, když kliknu sem", ale nakonec jsem dospěla k závěru, že animace bez efektů jsou nej ~Super Junior - Bonamana - Czech Parody

6. září 2013 v 18:15 | Michio |  Videa - Ostatní
Hahah :D Ten, kdo tu čekuje pravidelně /snad někdo takový je/ už určitě ví, že jsem se na pokoji potkala s jednou K-POP nadšenkou a také to, že tahle dívčina je silná yaoitka :D A jak už to tak bývá....museli jsem se podělit o svoje "cenné poznámky" a právě tak jsem se seznámila s tímto videem.
Jako...umírám! :D Naprosto skvělá paradie (o K-POP jsem se nikdy silně nezajímala, takže jsem netušila, že fanynky těchto kapel mají silnou a bujnou fantazii :D ale když jsem se dívala na scény SJ, tak si ani nejsem jistá jestli je to fantazie nebo prokouknutí reality :D)

Část:
"Shindong nemá kluka!
Já jsem na holky, na holky.
Dej si trochu vína.
To to nezmění, nezmění"
Mě rosekala nejvíc :D


Makai Ouji: Devils and Realist hlášky 1

6. září 2013 v 12:40 | Michio
A jsou tu hlášky z dalšího anime :) Pomalu se ten seznam začíná prodlužovat ^^
Jen se obávám, že tohle je ten typ anime, kterému vtipnost dodávají především výrazy postav při hláškách, takže hlášky sami o sobě moc vtipné a originální být nemusí...
Jinak...strašně se mi líbí jméno Dantalion ~

William: A co ostatní zaměstnanci?
Kevin: Všichni kromě mě to tu opustili.
William: Aha....nebylo by na jejich platy. Takže ty taky...
Kevin: Nemám v úmyslu vás opustit. Rodina Cecilů sloužila Twiningům z generace na generaci. Vždy budu s vámi.
William: Kevine...Děkuju.
Kevin: To nic. Kromě toho...všechno vsázím na váš velký mozek! Prosím, řádně dospějte a vydělejte jmění!
William: Copak jsem lístek do loterie?!
(díl 1)

Dantalion x William ● Making a Deal with the Devil

6. září 2013 v 12:39 | Michio |  Videa - AMV
SKvělé AMV k skvělému anime :) Rozhodně ho sem jednou přidám ^^


Toplist na srpen 2013

4. září 2013 v 20:05 | Michio |  TOPLIST
Srpen roku 2013

1. - 4.
Čtvrtek: 82
Pátek: 103
Sobota: 78
Neděle: 86

Celkem: 349

Blood Lad hlášky 1

3. září 2013 v 19:50 | Michio
Abych řekla pravdu, tak toto anime jsem nikdy neměla v plánu shlédnout, ale z nudy jsem si pustila jeden díl a ... šíleně jsem se u něj bavila :D

Fuyumi: Říkal jsi, že mě přivedeš zpět k životu...Vážně to jde?
Staz: To je to, co se snažím zjistit.
Fuyumi: Ale to je manga...
Staz: Čas o času tam jsou příběhy o oživení někoho jiného. Koukám na to.
Fuyumi: Ty se spoléháš na mangu?! To není dobré! Tímhle tempem začne říkat, že potřebuje získat kouzelné míče, které plní přání. Musím na něco přijít sama! .... Staz-san!
Staz: Našel jsem to! To je ono!
Fuyumi: Pleteš se!
Staz: Objeví se drak a...!
Fuyumi: Pleteš se. Prosím, polož tu mangu.
Staz: A to se ti tu snažím pomoct.
Fuyumi: Právě jsem si vzpomněla!
Staz: Na tvoje Oživovací kouzlo?
Fuyumi: Ne!!
(díl 1)

Lidé milují věci důvěrně známé a vzorové. Proto každý trpí, při zprávě, že se jeho oblíbená kavárna bude zavírat.

1. září 2013 v 9:05 | Michio |  Moje kecy
A je to tady.
Všechno krásné jednou končí a prázdniny mají svůj konec až příliš jasný. Co se týče mé osůbky, tak pro mě škola "nová cesta" začíná už za pár hodin, protože odjíždím na kolej. Už jen zabalit a jedem (jen mám pocit, že můj kufr není dost velký). Chyoo...jak je v nadpisu napsáno - lidé mají rádi známé a důvěrné věci. Myslím si, že mě to vystihuje, protože já neznámo nemám ráda ani trochu. Jenže teď - nová škola, nový lidé, nové město a pomalu by se dalo říct, že i nový život, protože doma budu trávit jen asi 2 dny týdně. Na jednu stranu jsem ráda, že vypadnu, ale na druhou...náš pejsek a náš králíček - pojdu steskem (jak ryba :D). Prostě...nikoho nemilujeme tak moc a tak čistě jako své domácí mazlíčky.
Nebudu se vykecávat. Nevím jak to tam bude s internetem (opravdu doufám, že tam bude wifi) a jak to bude s časem. Tudíž na blogu možná budu a možná nebudu.
Takže - Zatím nashledanou, mějte se hezky a uvítejte nový školní rok pokud možno s úsměvem, protože po celou dobu jeho trvání ho (jak je zvykem) budete z hlouby srdce proklínat :)

RE!-----------------------------------
Píší z kavárny, jelikož na koleje mi wifi zatím nabyla povolena a nemám tušení, kdy bude, jelikož mají hodně práce. S lidmi jsem si zatím sedla, ačkoliv mám zmatek v jménách :D Ale to u mě není zas až takové překvapení. Jediný problém je v zaregistrování předmětů a přihlášení na semináře a přednášky (tomu se říká složitost!). Přihlásit se zatím nepodařilo nikomu (chyba nebo co) a že to máme zkusit zítra ráno. Takže asi v 7 hodin napochoduji do kavárny. S rozvrhem mám zatím dilema, protože první hodiny bych si měla navolit (ale to mi nejde) a pak kolem 11 nastupuje němčina -_-" (největší zlo!!), kde nás bude 6 :D Tak jako potěš. Pokud něco nezvládám, tak právě němčinu a to má být má první hodina? A ještě k tomu v 6 lidech - kolikrát za tu hodinu budu vyvolaná? Už teď mám z toho nervy.
Prostě začátek vysoké školy (nazpoměli nám připomenout, že je to skvělá škola a že v průměru 40% prváků se dál nedostane) je jeden velký zmatek. Ale aspoň lidé jsou tu skvělí ~ zatím. Na pokoji jsem s dalšíma 3 holkama a rozumíme si. Ze společných sprch a kuchyňky se stalo místo na drby a předávání důležitých informací :D

Tak se zatím mějte a zvládněte začátek nového školního roku.

Vaše Michio ~

RE!-----------------------------------
Na net mi nejde připojit (důvod neznámý) a i ve studovně je šíleně pomalý. Tohle jsem už dlouho nezažila, takže aktivita se bude odvíjet podle toho. Zatím si nemůsíme volit céčkové předměty, takže mám nějaké volné hodiny, během kterých bych si mohla do studovny skočit, ale moc šancí tomu nedávám, protože vše je tu docela chaotické.
Jak to bude dál nevím. Potřebuji nějaký čas, ale o víkendu jsem připravena přednastavit nějaké články. S obíhání SB to bude ovšem jiné! Každý víkend se k vám pokusím zastavit, ale ve všední dny mě u vás s největší pravděpodoibností neuvidíte. Tak na to berte ohled při třídění a podobných věcech (pokud bude rychlé třídění od PO do PA, tak se do něj rozhodně nebudu mít možnost připojit).