Srpen 2013

B gata H kei hlášky 1

30. srpna 2013 v 13:30 | Michio
Hlášky z dalšího anime ^^ Jen předem říkám, že se nese v lehce erotickém duchu a hlášky taktéž, takže kdyby to někomu vadilo, tak nečíst :) Ale není tam nic strašného.

Takeshita: Tak co si chceš koupit?
Yamada: Slovník.
Takeshita: A co máš s tím starým?
Yamada: No...podtrhla jsem v něm všechna erotická slova.
Takeshita: Je ti snad deset nebo co!
(díl 1)
-----------------


Blood Lad hlášky

30. srpna 2013 v 13:15 | Michio
Blood Lad


-konec-One Piece hlášky 16

29. srpna 2013 v 11:52 | Michio
Po nějaké době jsou tu opět hlášky z tohoto úžasného anime ^^ a tentokrát i ze starších dílů (tak to dopadná, když se člověk nudí)

Nami: Zoro, postarej se o něj.
Zoro: Proč to mám dělat já?!
Nami: Chceš, abych zase začala mluvit o těch penězích, co mi dlužíš?
Zoro: Jestli nespadneš do pekla, tam tě tam ZATLAČÍM!
(díl 102)

Kami nomi zo Shiru Sekai OVA

28. srpna 2013 v 18:52 | Michio |  Kami nomi zo shiru sekai / online - download
Kami nomi zo Shiru Sekai OVA 1 - 4-nin to Idol
OnlineDownload → Titulky


Kami nomi zo Shiru Sekai OVA 2 - Tenri Hen
OnlineDownload → Titulky


Manga challenge - Day 24

27. srpna 2013 v 13:10 | Michio
DAY 24
MÁŠ RÁDA DLOUHÉ MANGY NEBO KRÁTKÉ

Tak to záleží na překladu. Pokud je přeložena do cz nebo sk dlouhá manga, tak ji dám vždy přednost před krátkou =)
I když jsem si všimla, že jsem v menšině. Když si čtu ty komentáře "Tuhle mangu číst nebudu, protože je moc dlouhá" (u anime je to to stejné), tak začnu přemýšlet, co vlastně ti lidé o manze vědí. Samozřejmě ani já nejsem nějaký všeználek (to vůbec), ale i tak mi je jasné, že pokud je manga něco hrozného, tak to přece nebudou vydávat v počtu 50 kapitol, ne? Tudíž mangy, které jsou dlouhé bývají často i kvalitní. Já osobně neznám dlouhou mangu (a tím myslím opravdu dlouuhou), která by mě nebavila. To samé u anime - aby se vydalo anime o více než 100 epizodách, tak musí být sakra dobré! Proto mě mrzí, když lidé odsuzují kvůli délce - přicházejí o hodně věcí, protože v krátké manze nikdy nenajdete takovou hloubku jako v dlouhé.
Ale pokud je manga dobrá, tak je mi jedno jestli je krátká nebo dlouhá - si ji přečtu tak či tak :D Samozřejmě jsem ale radši, když ji namísto pár týdnů budu moct číst pár měsíců =) Ale jak už jsem řekla - pokud je manga dlouhá, tak jedině v cz nebo sk, protože přečíst si mangu o 2 volume v angličtině je něco jiného než o takových 20 volume - tam už člověk musí přemýšlet jak na běžícím páse a částečný překlad pro pochopení celého děje nestačí.


Manga challenge - Day 23

26. srpna 2013 v 14:36 | Michio
DAY 23
NEJDELŠÍ MANGA, KTEROU ČTEŠ

Tak to je asi jasné - Naruto (i když ten se blíží ke konci, takže to možná za chvíli bude One Piece). Mangu Naruta jsem začala číst od 1. dílu a čtu ho už....pár let to bude určitě :D Má vůbec cenu se zde o Narutovi rozepisovat? Opravdu si nemyslím, že by tu byl nějaký člověk, které by o něm nevěděl.
Snad jen můj názor.
Naruta jsem před nějakou dobu (tak 1-2 roky) milovala. Byla to manga, a tehdy ještě i anime (to jsem zavrhla už dávno, ty fillery - fuj!), na které jsem závislačila. Každý týden jsem netrpělivě čekala na novou kapitolu a s radostí si vymýšlela různé scénaře a odhadovala, který bude nejblíže nové kapitole. Toto období už dávno pominulo. Naruto pro mě ztratil téměř všechnu přitažlivost. Celá ta záležitost se Sasukem se táhne moc dlouho a časem se v manze objevilo tolik věcí, že nemůžete říct, co přesně je hlavním tahounem. Sen se stát Hokagem se také nějak zapletl. Naprosto jsem nepochopila tu situaci, kdy Sasuke prohlásil, že se stane Hokagem - co jen to Kishimota napadlo? Nevím jak vás, ale mě to zklamalo a částečně i urazilo. Je mi upřímně jedno jaké měl Sasuke důvody ke svým činům (ať již pomsta za klan, za samotu, za bratra nebo co), ale tohle...mou nadějí bylo to, že se Sasuke stane hlavním záporákem a nakonec zemře společně s Narutem v jejich poslední bitvě, kdy už Naruto samozřejmě nějaké ty roky bude Hokagem (k naplnění snu přece musí dojít, ne?). Tento konec bych uvítala s otevřenou náručí. Ale teď...jaký ten konec bude? Kdo je kladná a kdo záporná postava? Co si vlastně všechny postavy myslí? Celou dobu mangy jsou zde záporné postavy (Orochimaru, Sasuke a spol.), které se teď postavili proti tomu hlavnímu záporákovi? A kolik táborů záporáků tam vlastně je? Už se opravdu pomalu neorientuji - a jestli se nakonec ze Sasukeho vyklube kladná postava, tak už nevím - všechno by mělo mít své hranice...nakonec si získá sympatie i Obito, který byl jen panenkou - ne...vážně..s tímhle mi dejte pokoj! Je milé, když se záporné postavy mění na kladné (nebo kladně přijímané kvůli jejich osudu, který je donutil k "zlu") a je vidět, že Kishimoto má tyto "přechody" rád...ale pár jich stačí - nemusí se to dít při každé druhé postavě, ne?
Ale zapřísahala jsem se, že Naruta dočtu a to mám i v plánu! (i když ten konec nevidím v hezkém světle a tuším, že z něho budu zklamaná, ale pokusím se zůstat optimistická a snad mě překvapí).


| | MDS | | My Lucky Strike - HBD Criss - AMV

26. srpna 2013 v 9:30 | Michio |  Videa - AMV
Hahah...to kuře (nebo co to je) je luxusní :D Anime vypadá zajímavě, kresbou mi připomíná K-ON.


Lovely Complex hlášky 2

25. srpna 2013 v 14:10 | Michio
Musím se přiznat, že vypisování hlášek z LC mě baví ^^ Škoda, že to anime není delší

Nobuko: Eeee...mám husí kůži. Co je na něm tak skvělého?
Risa: Je vysoký, neuvěřitelný a okouzlující jako princ ♥ Je to přesně můj typ.
Chiharu: To je úplný opak Otaniho.
(díl 14)

5 Centimeters per Second

25. srpna 2013 v 11:10 | Michio

Název (jap.): Byousoku 5 Centimeter
Název (angl.): 5 centimeters per second
Rok vydání: 2007
Délka: 63 min
Žánr: romantické, ze života

Tři volně propojené příběhy, které vykreslují vztah mezi chlapcem Takakim a dívkou Akari, kteří si byli velmi blízcí. Bohužel se museli odstěhovat daleko od toho druhého, ale i tak si stále psali a pevně se drželi myšlenky na to, že se jednoho dne opět setkají.

Online
Download
Titulky

Krásný pohled na první lásku, které není přáno, ačkoliv se zamilovaní snaží jít celým svým srdcem proti osudu. Neuvěřitelně melancholický film, který ve vás dokáže rozbouřit všechny možné emoce - radost, lítost, smutek, naděje, strach, úzkost a zklamání. S hlavním hrdinou soucítíte a občas se možná i ztotožňujete. Přejete mu štěstí, ale někde hluboko v srdci cítíte, že toto štěstí je vzdálené - příliš vzdálené. Po vizuální stránce je film něco nádherného a hudba ho doprovází k dokonalosti. Rozhodně všem doporučuji.

Léto 2013

23. srpna 2013 v 20:17 | Michio |  Pro otaku - NOVÉ
Pokud si pamatujete, tak jsem vám tady psala o plánovaných anime. Konkrétně Free, Danganropě a Watashi ga Monetai. Jak to s nimi dopadlo a co mě z léta 2013 ještě upoutalo?

Začneme s Free!
Free je anime plné bishíků a musím říct, že fanservic zde dovedli k dokonalosti. Je přirovnávané ke Kuroko no Baske, ale musím říct, mezi KnB a Free je rozdíl jako mezi zemí a nebem. KnB je anime se skvělým a zajímavým dějem, vtipem a charaktery. Free nemá ani jedno. Nápad je sice zajímavý, ale zpracování děje je hluboko pod bodem mrazu - místy si připadám jako kdybych sledovala opravdu nepovedenou parodii. Vtip zde možná je, ale já jsem se na ničem nezasmála. Pro mě jsou největším kamenem úrazu charaktery. Začneme hlavním hrdinou. Haruka se dle mého názoru hodí na bezcharakterní vedlejší postavu, ale na hlavní? V žádném případě! Skryté emoce jsou možná u mnohých postav přitažlivé, ale u tohoto týpka mám pocit, že trpí alexithymií a naprosto postrádá charater /bezduchá panenka/. Další postavy mě také neokouzlily - milý kamarád, roztomilý kamarád, další emoce neprojevující kamarád se zálibou ve všem krásném, úchylná manažerka stále poukazující na krásu bicepsů atd. Jediná postava stojící za zmínku je Rin, který má pravděpodobně nějaký komplex, ale i tak je jediným, u kterého bych řekla, že má nějaký charakter. Free mě zklamalo na celé čáře.


Notebook

20. srpna 2013 v 8:38 | Michio |  O blogu
Takže.
Došla na mě krize v podobě nereagujícího notebooku. A tím neragujícím...myslím opravdu nereagujícím! Ani ň z něho nedostanu. Hádám, že v pátek ho zanesu do opravny a do té doby bude hledat řešení bratr.
Něco podobného se stalo asi před 1,5 rokem (?) a tehdy jsem přišla kompletně o všechno Od té doby jsem se poučila v zálohování, ale...zálohovala jsem jen věci potřebné pro maturitu, takže stejně nemám nic T.T. Nechci o všechno přijít, ale pomalu jsem s tím smířená. Mrzí mě, že přijdu o titulky...titulky k takovému KHR už asi nikde neseženu :(

Do té doby tady budu opravdu minimálně, protože na společné PC se dostanu jen ráno. Možná zveřejním něco z rozepsaných, ale nejsem si jistá. Takže se omlouvám za budoucí chabou aktivitu, kterou čekejte i na první týdny v září, kdy půjdu na kolej a novou školu, takže času moc mít nebudu - obzvlášť pokud se mi notebook do té doby neopraví (tak tady nejen nebudu, ale asi se už nikdy nevrátím, protože určitě umřu!)

Ale stejně je tady v poslední době skoro nulová návštěvnost (ty čísla a počet komentářů opravdu nestojí za řeč, nedávno byli dva dny s počtem komentářů 0), takže hádám, že pro blog to taková pohroma zase nebude.

Tudíž...POZASTAVENÍ NA 80%

RE.
22.8.
Díky genialitě mého bratra a laskavosti četného množství "odborníků" na fóru je můj notebook oživen *banzai*! Zachovalo se snad všechno. Jen se mi odinstalovali všechny hry a programy. Takže musím vše přeinstalovat. To bude pravděpodobně chvilku trvat a před blogem to má přednost. Taky si musím dokoupit poslední věci na kolej, protože už je to za dveřmi. Pozastavení tudíž trvá, ale na zítřejší večer jsem si nachystala článek, na kterém jsem pracovala od začátku tohoto měsíce (milionkrát jsem to přepisovala :D). A hádám, že od pondělí bych se měla vrátit zpět do starých kolejí :)Taiga Kagami

18. srpna 2013 v 15:18 | Michio
Jméno: Taiga Kagami
Tým: Seirin
Talent: skákání

Kagami přijel do Japonska z Ameriky a hned po nástupu na školu se přihlásil do basketbalového týmu. Nutno říct, že v týmu zazářil okamžitě a jeho "záře" si všiml i "stín" Kuroko, který se rozhodl stát se jeho partnerem. Kagami souhlasil a přísahal, že porazí celou Generaci zázraků. Nakonec se mu povedlo úspěšně porazit dva členy - Kiseho a Midorimu.
Při zápase s Midorimou předvedl svou schopnost skákání a převedším zlepšování. Následoval zápas s bývalým Kurokovým partnerem Aominem. Kagami (a celý tým) ním byl naprosto rozdrcen a nutno říct, že tuto skutečnost nesl velmi těžce.
Je ambiciózní, trvdohlavý, horkokrevný, vznětlivý a odhodlaný. Má silného bojového ducha a s potěšením vyhledává soupeře, kteří za něco stojí (slaboši ho nezajímají). Je to velký jedlík a jelikož žije sám, tak i skvělý kuchař. Má strach z psů.


Toradora hlášky 2

18. srpna 2013 v 13:20 | Michio
A jsou tu druhé a konečné hlášky z Toradory ~

Taiga: Abych vás sblížila, tak se stanu vaším Amorem.
Ryuuji: Nepotřebuji.
Taiga: Tak..a teď. Vypadám jako Amor?
Ryuuji: Ne.
(díl 17)
------------

Optimista je člověk, který v pondělí ráno při nástupu do práce zvolá: "A pozítří už máme středu!"

16. srpna 2013 v 15:49 | Michio |  Moje kecy
Zdravím ~
Tohle asi není nejoptimistější věc na začátek článku, ale už jsme překročili polovinu srpna a nový školní rok se nám nezadržitelně blíží (ne, že by tu byl někdo, kdo si toho nevšiml). Taky vás to tak děsí? Mě hrozně - hlavně proto, že jdu na novou školu. Těžko uvěřit tomu, že si za chvíli budu říkat "vysokoškolačka". Bože můj, to je děsivé. Jsem zvědavá jestli tu školu dodělám. Nikdy jsem nebyla pilný student s tím přístupem "učím se pro sebe". Vždy jsem se učila jen kvůli tomu, abych z testu nedostala 5 :D (a pak jsem před maturitou nadávala, že jsem se neučila soustavně a nic nevím :D to byly hrozné časy) A...je to smutné, ale nemyslím si, že se to s novou školou změní (ale mělo by se to změnit!). No...tak doufám, že budu mít na pokoji někoho pilného, aby mě inspiroval. Znáte to...když se všichni kolem vás učí, tak se musíte učit taky (i když já jsem schopná odejít z pokoje k někomu jiného, abych nesledovala učícího). Hmn...ta kolej mi připomítá - Nevíte co si neprodleně vzít s sebou? Jestli je tu nějaká duše, která už na koleji (popřípadě internátu) je, tak bych byla ráda za radu. Mě totiž napadá jen oblečení, kosmetika apod. Jsem zvyklá si vždy balit fůru věcí, které nepotřebuji...ale když to budu muset vlastnoručně tahat domů, tak si chci vzít jen to potřebné. Samozřejmě, že po nějaké době dojdu na to, co nutně potřebuji...ale vážně nemám zájem o to, abych první týden strádala. Takže...nějaké rady?

Co dál (kromě téhle animace, která mě maximálně pobavila)? Určitě jste si všimli maličké změny, která se tady udála. Změnila jsem komentáře - ty žluté mi totiž tahaly oči a navíc barevně ladily s písmem, což se mi nelíbilo. Tyhle jsou z jednoho staršího desingu, který jste tady nikdy neviděli, protože je se Sasukem. Je ještě s mého "Kyaa - Sasuke♥" období, které mě dávno přešlo, takže ho nikdy nehodlám použít. Ale...nechala jsem ho v složce a proč nevyužít aspoň část, že? Navíc je hnědo-žlutý, takže se sem ty komentáře i hodily =) Ano, byla jsem nadšená z toho, že si nemusím dávat práci s tvořením novým komentářů - i když to zabere maximálně 10 minut. Jsem strašný lenoch.
Co se týče nového vzhledu, o kterém melu už od začátku prázdnin, tak jsem moc nepokročila. Stále stojím na barevné kombinaci. Přemýšlela jsem, že bych ho udělala černý s nějakými neonovými barvami - ale to by se rychle omrzelo. Pak mě napadla kombinace hnědo-béžovo-černé, což je jedna z mých oblíbených kombinací, ale nemůžu přijít na žádnou postavu, ke které by se hodila. A nakonec mě napadla zeleno-černo-béžová, ale nevím jak bych ty barvy rozvrhla. Když o tom tak přemýšlím, tak si připadám jak magor a říkám si "proč to řeším". Ale...já jsem to vždy řešila a asi nikdy nepřestanu.
Ve středu jdu k té zubařce...eh...nechci. Sice mi síbila, že umrtví, ale - ono to bude bolet i tak a navíc zase nebudu moct půl dne pořádně mluvit -_-" Ani trochu se na to netěším.

Ao no Exorcist Film

14. srpna 2013 v 11:53 | Michio |  Ao no Exorcist / recenze

Název: Ao no Exorcist Gekijouban
Rok vydání: 2012
Délka: 1 hodina 30 minut
Žánr: akční, démoni, přátelství,

Rin, Yukio a Shiemi mají důležitou misi, při které musí vymítit Přízrační vlak. Mise však díky Rinovi nejde podle plánů a skončí katastrofálně. Trest za selhání je naštěstí mírný, ale Rin končí s domácím vězením a také starostí o neznámého démonka, kterého našel. Pojmenuje ho Usamaru a velmi rychle se s ním spřátelí. To ovšem ještě netuší, kdo je Usamaru ve skutečnosti a jakou má schopnost...

Na tento film jsem se neskutečně těšila a musím říct, že docela uspokojil očekávání (ačkoliv jsem doufala, že se děj bude odehrávat po skončení série a démon bude už i z Yukia). Ve filmu najdete vše, co v anime. Je zde akce, humor a i chvíle, které vámi pohnou. Ačkoliv je zde akce dost, tak hlavním tématem filmu je nakonec přátelství, které je zaústěno nádherným, ale zcela předvídatelným a neoriginálním, koncem
Celkově hodnotím jako průměrný film lepšího anime. Nijak neurazí, ale zase nenadchne. Vážně mi vadil čas, do kterého byl film zasazen (kdyby to dali po skončení série, tak by to bylo lepší).

Klady: + solidní začátek, dobrá kresba, vesměs stejné charaktery,
Zápory: - nedomyslený a předvídatelný příběh, hudba nic moc,


Manga challenge - Day 22

13. srpna 2013 v 13:45 | Michio
DAY 22
NEJHORŠÍ MANGA

Doufám, že nebudu ukamenována, ale manga, kterou z hloubky srdce nesnáším je Haou Airen. Bože...co to jen je? Naprosto...naprosto....šílená manga, kterou snad nemůže nikdo číst, protože....to je něco strašného.
Samozřejmě - nedočetla jsem a tudíž nemám nárok hodnotit. Ale něco vám řeknu - já toho snesu hodně, vážně hodně, ale tohle bylo prostě moc. Příběh je na dvě slova a kresba jde ruku v ruce. Co je s tou roztomilou holčičkou, která vypadá jako ze školky? Vím, že je to shoujo...typické shoujo (až moc), ale i tak...tohle je přehnané.
K ději. Představte si, že jste nevinná holčička, kterou večer přepadne muž. Chvíli to vypadá, že vás chce zabít, pak znásilnit a nakonec se ukáže, že se schovával před bandou, o které raději nechcete nic vědět. Je zraněn a vy ho, jako správná mladá dívka, odvedete k sebe domů a ošetříte. Pak se s vámi trochu pomuchluje a vypadne. Na druhý den vás jeho muži unesou a vy se dostanete do Hong-Kongu, kde se vás každou chvíli snaží někdo znásilit. Ehm...no není to skvělý život?

Možná kdybych mangu četla jako 13-letá, tak bych to brala. Ale vzhledem k počtu pokusů o znásilnění, které jsem viděla během té krátké doby, co jsem četla, tak si vážně nedokážu představit, že tohle bude číst někdo 13-letý....Tedy pokud si dotyčný nepotrpí na sledování pokusů o znásilnění dívky, která vypadá jako typická přesládlá mladá školačka.


Yuuneki

12. srpna 2013 v 23:34 | Michio |  Diplomy - za SB
Po nějaké době mám nové SB ^^ je jím Yuuneki

Diplom pro: Tomoe z Kami-sama ^^ od anime jsem viděla jen pár dílů, takže doufám, že je to on :)


[Asmv/Amv One piece] A New Era Begins / What is One Piece

12. srpna 2013 v 22:26 | Michio |  One Piece / ostatní
Tohle anime toho má v sebe tolik, že to nedokáži vyjádřit slovy...
Ačkoliv titulkům vůbec nerozumím, tak One Piece miluji natolik a tyhle slova jsem si v hlavě přehrávala tolikrát, že mi ta japonština zní stejně srozumitelně jako čeština (takže ty titulky ani nepotřebuji)...
Nádherné AMV!


Kaichou wa Maid-sama OVA + Special

10. srpna 2013 v 15:01 | Michio |  Kaichou wa Maid-sama / online - download
Kaichou wa Maid-sama OVA
Online
Download

Kaichou wa Maid-sama Lala Special
Online
Download


Manga challenge - Day 21

10. srpna 2013 v 14:44 | Michio
DAY 21
MANGA, KTERÁ SI ZASLOUŽÍ VÍCE POZORNOSTI

Těch je samozřejmě hodně a je těžké si vybrat jen jednu, ale...řeknu SWOT. Je to úžasná manga plná humoru, bojů a přátelství. Děj se odehrává na škole plné delikventů, na kterou přestoupí náš přehnaně inteligentní hlavní hrdina, který ovšem naivně naletí žertíku v novinách, ve kterém se píše o kvalitě této školy. Aby toho nebylo málo, tak odmítá ustoupit jakémukoliv delikventovi a tak se s nimi pouští do křížku. Díky jeho snu potkat mimozemšťany se naučil bojovému umění (kdyby náhodou potkal rasu, jež by nebyla přátelská) a tak se brzo dostává do hledáčku těch nejsilnějších.
Žánrově připomíná Beezlebuba, ale je mnohem kratší.
Manga byla kdysi přeložena do češtiny (nebo slovenštiny?), ale překlad již bohužel není na netu k sehnání, což je velká škoda.


Lovely Complex hlášky 1

9. srpna 2013 v 10:23 | Michio
Lovely Complex je jedno z mých prvních anime a je to neuvěřitelná srdcovka ^^ kdo by ty dva blázny v hlavních rolích nemiloval? :D Opravdu...pokud se najde dušička, která neviděla tuhle ztřeštěnou romantickou komedii, tak to musí okamžitě napravit ~

*letní škola*
Otani: Jakto, že jsi tady?!
Risa: Chtěla jsem se zeptat na to samé! Oh. Jasně. Zapomněla jsem, že Otani je hňup.
Otani: Neříkej mi tak!
Risa: Jsem tu jen proto, že jsem během závěrečné slavnosti spala!
Otani: To není nic, na co bys měla být hrdá!
(díl 1)