Roronoa Zoro

20. července 2013 v 12:44 | Michio
Jméno: Roronoa Zoro
Postavení: Pirát, více-kapitán
Posádka: Slamáci
Odměna: 120 000 000 beli

Bývalý lovec odměn, který se stal pirátem a prvním členem Slamáků a ačkoliv s Luffym mnohdy nesouhlasí, tak svého kapitána vždy věrně následuje, je jeho pravou rukou a také je považován za více-kapitána. Jeho snem je porazit "Jestřábí oko", které se honosí titulem nejsilnějšího šermíře, po kterém Zoro touží. Ačkoliv není kapitánem, tak se řadí mezi 11 supernováčků v Nejhorší generaci.


Jako dítě trénoval v doju ve vesnici Shimotsuki a již tehdy byl neuvěřitelně silný. Dokázal porazit většinu dospělých, ale nevyrovnal se dceři mistra doja, která ho úspěšně porazila v 2000 zápasech. Poté ji Zoro ještě jednou požádal o zápas, ale tentokrát s opravdovými meči - opět prohrál. Svěřil se jí, že se touží stát nejlepším šermířem a k jeho překvapení se mu Kuina svěřila, že má stejný sen, ačkoliv je dívka. Tak mezi nimi vznikl slib, že se jeden z nich stane nejlepším šermířem. Bohužel Kuina následující den zemřela. Už nemohla vyplnit svůj sen a tak ho Zoro převzal na sebe. Požádal mistra doja o svěření její katany Wado Ichimoji do jeho péče a ten mu vyhověl. Tak vznikl Zorův Santoryu. Od té doby měl mnoho mečů, které ovšem díky své síle zničil. Časem ovšem získal prokletý meč Sandai Kitetsu a Yubashiri, o který přišel v bitvě v Enies Lobby. Následně Yubashiri nahradil Shusui, jež je považován za národní poklad země WANO.

Zoro je příšný a vážný, ale také se dokáže bavit. Má slabost pro kvalitní saké a spánek, kterému věnuje mnoho z jeho volného času. Ačkoliv již několikrát ukázal, že se v něm skrývá mnoho laskavosti, tak své soupeře velmi často zabíjí a v boji to většinou přehání, proto jeho soupeři skončí s vážnými zraněními i v případě, že používá tupou stranu meče a drží se zpátky. Jeho největší slabostí je bezpochyby orientace - tedy pokud se to dá ještě nazývat orientací. Zoro je schopen se ztratit NAPROSTO všude a tím je myslena i rovná cesta. Jeho specialitou je bloudění v kruzích a tak pokud se stane vůdcem, tak se cesta se Zorem, která měla trvat pár minut, může proměnit na několikadenní výlet. Z nějakého důvodu se jeho "rivalem" stal Sanji, s kterým se naustále hádá a bojuje.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Poki :3 Poki :3 | Web | 25. července 2013 v 10:50 | Reagovat

Zoro - jeden z nejlepších postav v OP :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama