Červenec 2013

Fairy Tail hlášky 7

30. července 2013 v 12:03 | Michio
Poslední hlášky z Fairy Tail...tedy alespoň z první řady (?nevím jestli se to tak dá nazvat)

Lucy: Horko...asi se rozteču! Proměním se ve zmrzlinu a Happy mě sní...
Happy: To zní nechutně...
(díl 98)

Manga challenge - Day 18

30. července 2013 v 9:51 | Michio
DAY 18
OBLÍBENÉ PROSTŘEDÍ

Nevím jestli mám prostředí, které upřednostňuji. Mám ráda školní prostředí, ale...většina (nebo aspoň hodně) mang se odehrává ve škole, takže by bylo hodně nepraktické nemít ráda toto prostředí :D. Navíc je mi to jako školačce blízké. Taktéž mi nevadí historické prostředí, pracovní prostředí, nějaké to fantasy vymyšlené prostředí,...eh...když se příběh odehrává v divočině mi taky nevadí nebo by mi spíš nevadil, protože si nevybavuji, že bych kdy četla mangu, která se odehrává v divočině :D
Jen nepřekousnu vesmír a takové to cestování mezi planetami...to není nic pro mě. Ale jinak mi nevadí snad nic .)


Juvia a její představivost

28. července 2013 v 15:54 | Michio |  Fairy Tail / obrázky
Tohle je jeden z mnoha důvodů, proč jsem si Juvii tak oblíbila :D prostě...sílu představivosti nic nepřekoná :)
Doufám, že v pokračování FT se trochu zaměří na vzájemné milostné vztahy, protože obzvlášť Juvii to přeji ~ tak moc se holka snaží (a Levy bych už taky ráda viděla s Gajeelem)Sanji

28. července 2013 v 15:52 | Michio
Jméno: Sanji
Postavení: Pirát, kuchař
Posádka: Slamáci
Odměna: 77 000 000 beli

Sanji je kuchařem Slamáků a nutno říct, že jeho jídla jsou vynikající. K posádce se přidal jako čtvrtý a odešel tak z restaurace Baratie. Sanji si snaží být za každých podmínek elegantní (i když jeho slovník občas odbočuje od této snahy), čemuž nasvědčuje i jeho formální černý oblek s kravatou a košilí. K boji používá výlučně nohy a díky tomu také získal svou přezdívku "Kuro Ashi" Sanji aneb "Černá noha" Sanji. Vybojoval si odměnu v hodnotě 77 000 000 beli a jeho snem je najít All Blue.


Hodina plavání v podání Keimi :)

25. července 2013 v 15:34 | Michio |  Kami nomi zo shiru sekai / obrázky
Musím se přiznat, že tohle vysvětlování učitele z plavání mě naprosto dostalo :D Dobře jsem se u toho nasmála a proto jsem neodolala a musela jsem udělala tohle...ehmn...jak jen to nazvat? :D No...to máte jedno
Je to trochu delší, takže perex .P

Kami nomi zo Shiru Sekai hlášky 2

24. července 2013 v 19:48 | Michio
Kami nomi zo Shiru Sekai moc lidí nezná, což je škoda. Je to sice typické sladké holčičí anime, ale mě bavilo :) Hlavní hrdina je totiž jedinečný :)

Keima: Učení ve škole je příliš neefektivní. Když víte, jak na to, testy jsou nic v porovnání se všemi galge* co tenhle měsíc vyšla!
*bishoujo hra - hra, ve které balíte anime holky

Manga challenge - Day 17

23. července 2013 v 12:37 | Michio
DAY 17
MANGA, KTEROU MÁŠ RÁDA A STYDÍŠ SE ZA TO

Tak taková snad není :D Nepatřím k tomu typu lidí, kteří se stydí za něco, co mají rádi...když už něco čtu, tak se za to přece nebudu stydět, ne? To už bych se spíš měla stydět za to, že v mém věku ujíždím na manze :D :D
Ale vážně...nenapadá mě žádná manga, za kterou bych se styděla.


Pravá podoba Yettiho.

23. července 2013 v 11:57 | Michio |  One Piece / obrázky

Individualita je silná věc :P

Frau/Teito | Falling Apart

21. července 2013 v 10:06 | Michio |  07-Ghost / ostatní
Musím se přiznat, že nemám ráda toto párování....Frau není žádný milenec, ale Starší brácha!! Takže pokud by měl být s někým párován, tak to rozhodně nemůže být Teito (za tím si stojím)....jen ten konec anime v mnohých zbudil dojem, že...


Usopp

20. července 2013 v 19:55 | Michio
Jméno: Usopp
Postavení: Pirát, odstřelovač
Posádka: Slamáci
Odměna: 30 000 000 beli

Usopp je dalším členem Slamáků, ve kterých má pozici odstřelovače a občas falešného kapitána. Po příjezdu do Water-7, kde se jen potrvdili jeho starosti o milovanou loď Going Merry, odešel z posádky po prohraném boji s kapitánem. Následně pro záchranu Robin vytvořil krále ostrostřelců Sogekinga a naval ho hrdinou. V tomto přestrojení si "vybojoval" odměnu 30 000 000 beli. Poté se s uznáním své chyby a pláčem vrátil zpět k Slamákům. K jeho vzorům patří obři z Elbafu, s kterými se spřátelil. Jeho snem je stát se statečným válečníkem oceánu.


Roronoa Zoro

20. července 2013 v 12:44 | Michio
Jméno: Roronoa Zoro
Postavení: Pirát, více-kapitán
Posádka: Slamáci
Odměna: 120 000 000 beli

Bývalý lovec odměn, který se stal pirátem a prvním členem Slamáků a ačkoliv s Luffym mnohdy nesouhlasí, tak svého kapitána vždy věrně následuje, je jeho pravou rukou a také je považován za více-kapitána. Jeho snem je porazit "Jestřábí oko", které se honosí titulem nejsilnějšího šermíře, po kterém Zoro touží. Ačkoliv není kapitánem, tak se řadí mezi 11 supernováčků v Nejhorší generaci.


Legendární magický cech plný bláznů se přece jen vrátí...

19. července 2013 v 15:21 | Michio |  Pro otaku - NOVÉ
Jsem si jistá, že většina z vás o tom slyšela. Tak proč to sem píši? Čistě pro případ, že by se našla duše, která "zaspala" posledních pár dní a taky pro můj dobrý pocit, že jsem se o tom přece jen zmínila.

Podle nadpisu mnozí z vás jistě poznali, že se jedná o Fairy Tail, které skončilo velmi....hmn...neobjasněně? Hádám, že nikdo netipoval takový konec. Pro připomenutí - Natsu v zápase rozdrtil další dva drakobijce, Gajeel se po pořádné projíždce dostal na dračí pohřebiště a pak...uplakaná Levy psala dopis Lucy o smrti jejích milovaných. Po tomto konci se hodně lidí pustilo do mangy, aby ukojili svou zvědavost. Co se týče mě, tak nerada začínám číst mangu již v rozběhnutém ději a od začátku se mi do Fairy Tail pouštět nechtělo, takže nemám ani tu nejmenší představu, co se bude dít. Ale rozhodně jsem zvědavá a doufám, že všichni nám přežijí (byl by nesmysl kdyby umřeli a navíc...Gajeel byl/je/bude nesmrtelný) a hezky se to vše objasní. Ale abych byla upřímná, tak toto už je "druhá smrt" za sebou (nejdřív Tenroujima, což se dalo ještě přežít, ale tohle se mi zdá už trochu přehnané...takže by možná nebylo naškodu, kdyby se z FT vypustilo trochu kouzelnosti a na řadu přišla krutá realita, při které někdo zemře /ale ne Gajeel/).

V březnu autor mangy Hiro Mashima(→doporučuji podívat se na kresby^^) dal mnohým naději a oznámil něco ve smyslu, že anime neskončí. A tento měsíc (pokud mě pamět neklame, tak v druhém týdnu) potvrdil, že anime série bude pokračovat.
Kdy? Snažila jsem se to někde dočíst, ale nic jsem nenašla. Pokud zjistím, tak určitě doplním =)

RE: Dle všeho by anime mělo začít opět vycházet v dubnu roku 2014 :)

Manga challenge - Day 16

18. července 2013 v 19:31 | Michio
DAY 16
MANGA, KTERÁ BY SE MĚLA VYDÁVAT V ČEŠTINĚ

Všechny?
To jsem asi trochu náročná (pochybuji, že by se našel dostatečný počet ochotných překladatelů), ale vážně...težko říct. V angličtině nejsem příliš dobrá, ale když je manga zajímavá a není přeložena do češtiny, tak jsem ději schopna porozumět i v angličtině (i když ne doslova), takže to překousnu. To ovšem nic nemění na tom, že mateřština je mateřština a manga se v ní čte mnohem...pohodlněji.
Jmenovat jen jednu mangu je pro mě nemožné, takže abych tu nevyjmenovala odstavce různých mang, tak raději neřeknu žádnou .)
(Spíš než překlad do češtiny bych uvítala překlad z japonštiny do angličtiny nebo němčiny, protože když se zastaví překlad do jednoho z těchto jazyků, tak jsem ztracena tuplem /japonsky se kvůli manze učit nehodlám :D/).


Monkey D. Luffy

16. července 2013 v 12:05 | Michio
Jméno: Monkey D. Luffy
Postavení: Pirát, kapitán
Posádka: Slamáci
Odměna: 400 000 000 beli
Ďáblovo ovoce: Gomu Gomu no Mi
Typ: Paramecia

Monkey D. Luffy je známý jako Slamák Luffy díky slaměnému klobouku, který jako dítě dostal od piráta Zrzka Shankse. Je synem nejhledanějšího muže světa revolucionáře Dragona a zároveň vnukem mariňáckého hrdiny Garpa. Nedopatřením se stal uživatelem ďáblova ovoce Gomu Gomu no Mi a stal se tak gumovým mužem. V 17 letech se vydal na moře a začal si hledat posádku. Stal se kapitánem Slamáků a našel si celkem 8 členů posádky (Zora, Nami, Usoppa, Sanjiho, Choopera, Robin, Frankyho a Brooka). Jeho odměna se vyšplhala do výše 400 000 000 Beli. Jeho snem je najít poklad One Piece a stát se Pirátským králem, protože věří, že Pirátský král je ten nejsvobodnější člověk v celém oceánu.


{♛} RED KING; be somebody.

15. července 2013 v 11:02 | Michio |  K / ostatní
Taky máte pocit, že Mikoto je neupřímná postava s upřímnýma a smutnýma očima? Já ano a je to taky jeden z důvodů proč jsem si ho tak zamilovala....


Hataraku Maou-sama hlášky

13. července 2013 v 10:24 | Michio
Velice krátké (ale vtipné) anime :) Má pouhopouhých 13 dílů, takže jsem všechny hlášky nacpala do jednoho článku :)
Také je to první anime, z kterého vypisuji hlášky a zároveň ho nemám na blogu ~

Ashiya: Prosím přestaňte, milorde.
Maou: Ale nemůžu přestat myslet na ten její démonický experiment!
Ashiya: Démonický...to je mi u prd*le! Je to pošetilé----aáááá.
Maou: Je to pravda! Chiho měla pravdu! Můžeš si taky kousnout. Chutná to skoro jako meloun!
Ashiya: To není žádný meloun! Můžete si dát med na okurku, ale pořád je to okurka!
(díl 2)

Manga challenge - Day 15

12. července 2013 v 11:16 | Michio
DAY 15
NEJOTRAVNĚJŠÍ HRDINKA

Jsem přímo alergická na otravné hrdinky, takže mangy s nimi zapomínám hodně často (tudíž jsem nucena použít seznam mang na blogu a vybrat z nich nejotravnější hrdinku).
Jednou z hrdinek, na které bych nejraději zapoměla je Lys z Hanatsuki Hime s tragickým osudem, kdy byla již jako novorozeně odsouzena zemřít. Její záchranou se stal démon, jež ji daroval své srdce na celých 16 let. Samozřejmě s tím, že ji za 16 let zabije. Em...Lys není přímo protivná, ale je tak nějak...člověk má chuť přeskočit pasáže ve kterých mluví. Asi tak bych to řekla.


Těsně předtím, než svět vybouchne, zazní v televizi hlas odborníka, který prohlásí, že je to technicky nemožné.

11. července 2013 v 9:39 | Michio |  Moje kecy
Zdravím ~
Tak jak žijete? Co se týká mé maličkosti, tak jsem v období, kdy se prostě nudím a ne proto, že bych neměla co dělat, ale proto...že se mi nic nechce nic dělat. Hmn....takže by bylo asi lepší říct "Mám období lenosti", ačkoliv to nic nemění na faktu, že se nudím.

V mém životě se nic neobvyklého neodehrálo. Oslava dopadla přesně dle mých očekávání - nuda a hlídání mého neposedného bratránka a plaché sestřenice, s kterou jsem se nečekaně sblížila (celou dobu se chtěla držet za ručičky ^^ milené...a po nějaké době i otravné...jen jsem si potrvdila, že malé děti opravdu není společnost, ve které se ráda pohybuji). Dostala jsem plno bonboniér (jak je dám dohramady s mým letním hubnutím vážně nevím - ale už jsem shodila

M E L T 。 //Frau&Teito

8. července 2013 v 11:14 | Michio |  07-Ghost / ostatní
Na tohle anime jsem téměř zapomněla...naštěstí na Fraua se zapomenou nedá :D
Nádherný song ~ opravdu se k videu hodí ♥ Tohoshinki...hmn...takový nádherný hlas a já neznám (jak je to možné?)


Jak jen to nazvat....automat 18+?

7. července 2013 v 7:04 | Michio |  Ostatní obrázky
Tak....dávám to pod perex a přemýšlím nad tím, že...některé vecičky jsou opravdu výhradně zaměřené jen na jednu skupinu lidí :D

Jinak s novým dessem to vypadá špatně....nějak mi to celé nejde barevně sladit, takže....možná nebude ^^"

One Piece hlášky 14

6. července 2013 v 13:47 | Michio
A po 2 měsících jsou tady další hlášky z One Piece =)

Barman: Na hloupost a pirátství neexistuje lék, co? Teď vím, že chcete zemřít mladí.
Luffy: On řekl, že jsi hlupák, Zoro.
Zoro: Proč já?!
Luffy: Protože já jsem pirát.
(Movie 3)
----------------

One Piece Amv,luffy,sabo,ace

5. července 2013 v 21:01 | Michio |  One Piece / ostatní
Ach...tahle trojka T.T na tenhle příběh jsem až moc velká citlivka
I když co se týče smrti Saba...mám v sebe malý plamínek naděje, že ho tehdy Dragon zachránil...


Manga challenge - Day 14

4. července 2013 v 14:25 | Michio
DAY 14
NEJSMUTNĚJŠÍ SCÉNA

Naruto Shippuuden...díl 383...a slova "Koukám, že je čas, abych ukončil svou knihu. Ještě potřebuji název pro další knihu. Jak bych ji jen mohl pojmenovat...? Mám to...Příběh Uzumaki Naruta. To je prefektní..."

Myslím, že většina z vás poznala, o co jde - smrt jednoho z legendárních Saninů a šmíráků Jiraiyi. Pro mě je to jedna z nejsilnějších scén z celého světa Naruta, protože Jiraiyu jsem milovala od prvního do posledního okamžiku a dokonce i po jeho smrti pro mě představoval nejoblíbenější postavu z celého anime.


Manga challenge - Day 13

2. července 2013 v 21:16 | Michio
DAY 13
NEJEPIČTĚJŠÍ SCÉNA

Mé milované One Piece a kapitola 574. V celém OP nenajdete nic smutnějšího a dojemnějšího než tuto kapitolu, ve které zemře Luffyho milovaný bratr Ace se slovy, které mě přivedly do stavu, ve kterém jsem se nezmohla na nic jiného než pláč. Opravdu...Oda-sensei odvedl skvělou práci (i když ze smrti Ace a následné smrti Bělovouse jsem byla naprosto zdrcena, tak pro další vývoj příběhu to bylo důležité...přiznávám...ale i tak - T.T).
Šíleně smutná scéna, ale zároveň...Ace své smrti nelitoval, položil život za svého malého lehkomyslného bratříčka a nakonec zemřel s úsměvem na tváři...ok...už asi víc nenapíši, protože bych se ještě mohla nakonec rozbrečet.

Nevím jestli to není spíš smutná scéna, ale když si mám vybavit z čekoholiv něco epického, tak mě vždy napadne ta nejsilnější část (což je většinou část, u které brečím...takže u mě jsou epické scény téměř vždy smutné scény).Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaete mo Omaera ga Warui!

1. července 2013 v 8:50 | Michio |  Pro otaku - NOVÉ
A další anime letní sezóny 2013, jehož název si rozhodně zapamatují jen někteří jedinci (a já mezi nimi rozhodně nebudu :D), je Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaete mo Omaera ga Warui!
Kuroki Tomoko (aneb Mokocchi) je dívka ujetá na anime a otome hry (tudíž by se dala považovat za otaku), která dospěje k rozhodnutí, že nástupem na školu změní svůj život o 180 stupňů a stane se oblíbenou. Naneštěstí je to nesmělá, plachá a trochu zakřiknutá dívka a tak se nástupem na školu nic nezmění a ona nejen, že není oblíbená, ale vlastně by se dalo říci, že je kompletně ignorována. Navíc její nejlepší kamarádka Yuu se změnila přesně v tu osobu, kterou Mokocchi chtěla být! Mokocchi se ovšem nevzdává a tak se z jejího středoškolského života stává hromada neuvěřitelných trapasů.

Musím se přiznat, že od tohoto anime očekávám hodně. Svého času jsem četla mangu (ačkoliv jsem se sekla někde u 4. volume) a musím říct, že jsem se u ní náramně bavila :D Pokud anime příliš neodbočí do mangy, tak se můžem těšit na šílenou školní komedii ~