Červen 2013

Danganronpa Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei The Animation

28. června 2013 v 13:59 | Michio |  Pro otaku - NOVÉ
Anime s nekonečným názvem "Danganronpa Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei The Animation" je dalším anime, které se řadí do letní sezóny letošního roku. O čem je? Představte se zvláštní elitní školu, které vládne černobílý sadistický medvěd Monokuma. Na tuto školu je přijato 14 nejlepších studentů a 1 jeden obyčejný student, který má holt smůlu. Tímto smolařem se v případě Danganronpy (nebudu vypisovat celý název) stal Naegi Makoto, který je před branou školy uspán a probouzí se v místnosti společně s dalšími 14 žáky. Všichni následně zjišťují, že pokud se chtějí dostat ven, tak musejí absolvovat školu a to jednoduše tím, že provedou dokonalou vraždu. Obětí samozřejmě bude spolužák a vrah musí zůstat neobjeven. Pokud bude vrah objeven, tak ho nečeká nic hezkého a všechno začne nanovo. Důležitou informací je také fakt, že ze školy se může dostat pouze jeden...

Doufám, že to nebude jen další nudná vyvražďovačka, protože se na to celkem těším ~ Monokuma bude bezesporu zajímavý a doufám, že charaktery postav ho budou následovat.

Vysílání by mělo začít 5. července =)


Fairy Tail hlášky 6

27. června 2013 v 17:03 | Michio
Jednou jsem tu zmiňovala, že jsem ségru dokopala k Fairy Tail...to vyústilo v to, že jsem doplnila chybějící díly a na některé jsem se znovu podívala. Sečteno, podtrženo - jsou tu další hlášky! :D

Erza: Gildarts používá Magii zřícení.
Mirajane: Všechno, čeho se dotkne, se rozbije na kousíčky. Když se zamyslí a nedává si pozor, prochází přímo skrz domy obyvatel.
Lucy: Jak moc blbej musí být? Proto přestavěli celé město?!
Wendy: Není to úžasné, Charle?
Charle: Jo, úžasně...pitomé...
(díl 76)
-----------------

Nastume Yuujinchou Shi CZ

27. června 2013 v 17:02 | Michio |  Natsume Yuujinchou / online-download
Nastume Yuujinchou Shi - 4. série


ONLINE
---

DOWNLOAD

TITULKY
Akihabara

*časování nesedí, doporučuji posunout +10"Ať osud do mě sebevíce bije, ať sebevíc mě raní, čím více strádám, tím víc plápolám."....Kéž bych něco takového mohla říct

26. června 2013 v 13:34 | Michio |  Moje kecy
Z-zdravím T.T
právě jsem se vrátila od zubařky...eh...a víte co? Asi po 9 letech mám kaz! Vlastně dva...a hned vedle sebe! No kurňa! Ale mám šťěstí v neštěstí...zubařka si moc dobře uvědomuje moji panickou hrůzu k zubařům a jelikož se jí pokazil chladič (či co) a ona moc dobře ví, že kdyby mě šla vrtat zuby bez chladiče, tak bych jí tam omdlela - přeobjednala mě! Půjdu až na konci srpna (má furt plno)! Takže mi zbívají ještě 2 měsíce života ~ (potom si něco udělám, protože se nedonutím k ní jít :D). Joj...jsem to ale srab. Jenže...mám hodně citlivé zuby a někdy je to taková bolest, že na stupnici od 1-10 bych to dala na 50! Určitě trpím dentofobií (strach ze zubařů - právě jsem si to našla :D a taky jsem se nasmála z některých dalších strachů...strach ze strachu - to bych nechtěla!).
Jinak v sobotu slavíme taťkovi 50tiny a moje 20tiny...ano, ano...vypadá to, že už nebudu náctiletá. Božíčku...já jsem ale stařenka. Musím sehnat hudbu, takže mám pro vás otázku "Jaká písnička by neměla chybět na narozeninové oslavě?" Prosím nepište Happy Birthday. Děkuji.
Jinak co říkáte na očekávaný příchod snad nejsledovanějšího miminka na světě a tipování jmen? Eh...jako první mě napadla Diana (jelikož k ní rodičku přirovnávají až nezdravě často, připadá mi to dost hnusné - s přihlédnutím na pohled na Dianu v její době)....ale doufám, že je to nenapadne.
Chtěla bych nový design ~ s OP ♥, protože....mám sice rozkoukaných dobrých 15 anime, ale sleduji jen OP - Prostě srdcovka mezi srdcovkami (ten týden čekání na nový díl zabíjí! :D).

Toplist na květen 2013

26. června 2013 v 11:49 | Michio |  TOPLIST
Květen roku 2013

1. - 5.
Středa: 94
Čtvrtek: 77
Pátek: 86
Sobota: 101
Neděle: 97

Celkem: 455
------------------

Nový kapitán

25. června 2013 v 11:28 | Michio |  One Piece / obrázky
Jaj :D tak tento pict nemá chybu


Zoku Natsume Yuujinchou

25. června 2013 v 9:44 | Michio |  Natsume Yuujinchou / recenze
Název: Zoku Natsume Yuujinchou
Rok vydání: 2008
Počet dílů: 13
Žánr: fantasy, ze života,

2. série anime Natsume Yuujinchou.

Jako malé dítě přišel Natsume Takashi o otce, který ho vychovával. Proto musel odejít k příbuzným, ale netrvalo dlouho a z Natsumeho se stalo obyčejné břemeno, které si rodina předávala mezi sebou. Důvodem je schopnost, kterou Natsume zdědil po své babičce Reiko. Schopnost vidět to, co obyčejné lidé nemohou - schopnost vidět Yokai!
Po své babičce ovšem nezdědil jen velkou moc, ale i její majetek mezi kterým se nacházela i Kniha přátel, ve které jsou zapsána jména všech Yokai, které jeho babička porazila. Tito Yokai jsou povinni poslouchat majitele Knihy přátel a právě proto po Knize touží mnoho Yokai a Natsume se tak dostává do nepříjemné situace. Rozhodne se uzavřít dohodu s mocným démonem Madarou, aby splnil své předsevzetí - vrátit všem Yokai jejich jména.√Bestamvsofalltime ▪ PaperHeart AMV

22. června 2013 v 23:56 | Michio |  Videa - AMV
Páni...nedokážu si představit kolik to video muselo dát práce....je nádherné


Yamada-kun to 7-nin no Majo

22. června 2013 v 10:45 | Michio

Název: Yamada-kun to 7-nin no Majo
Délka: 67+
Rok vydání: 2012
Žánr: školní, romantické, magie, komedie, ecchi

Yamada Ryuu chodí do druhého ročníku na střední Suzaku a rozhodně nepatří mezi vzorné studenty. Na hodiny chodí pozdě, většinu času prospí a jeho známky jsou v dost kritickém stavu. Naprostý opak krásné Shiraishi Urari, která patří k nejchytřejším studentům. Nešťastnou náhodou se tito dva lidé políbí a k jejich překvapení si díky polibku prohodí těla. Tímto začíná etapa jejich života, ve které se seznamují s legendou o čarodějkách školy Suzaku a dokonce i se samotnými čarodějkami a jejich schopnostmi...

Online+Download

Toplist na duben 2013

21. června 2013 v 17:19 | Michio |  TOPLIST
Duben roku 2013

1.4. - 7.4.
Pondělí: 134
Úterý: 77
Středa: 99
Čtvrtek: 119
Pátek: 104
Sobota: 106
Neděle: 107

Celkem: 746
-----------------------

Mugiwaras Move Along

21. června 2013 v 8:34 | Michio |  One Piece / ostatní
Nádherné video ~ krásně je zde načrtnutý příběh všech členů posádky :)


K - film?

20. června 2013 v 10:49 | Michio |  Pro otaku - NOVÉ
Anime s velmi jednoduchým a tudíž lehce zapamatovatelným názvem "K" přišlo na světlo světa minulý rok a nutno říct, že sklidilo velký úspěch.
Celkem se dočkalo 13 epizod s poměrně uzavřeným koncem, který ovšem v sobě nesl velkou možnost vyřádit se pro tvůrce různých teorií. Přece jen - neměl být Yashiro nesmrtelný? Ale abych neodbočovala. Už dříve bylo ovše oznámeno, že K není tak úplně konec. Já osobně jsem spíše čekala druhou sérii, ale namísto toho tu bude film. O filmu se píše jako o "pokračování", takže se přece jen možná dozvíme jak je to s Yashirem, ale kdo ví?
Měli bychom se ho dočkat někdy v průběhu příštího roku.

Pokud chcete vědět víc a máte schopný překladač, tak vám doporučuji stránky Animate.tv :)

Je mi hork-o-o-o-o.....

20. června 2013 v 8:48 | Michio |  Moje kecy
Fuuuu..zdravím.
Aktuální počasí je....nechutné! Takovéto pařáky nejsou nic pro mě. Máme problémy s filtrací, takže do bazénu nemůžu :( Mé hubnutí do plavek se stalo neúčinné, protože po 10 minutách jsem spocená jak pes a nemám energii pokračovat. Ven se mi nechce, protože bych do hodiny odpadla. Tak co mám dělat? Ležím doma u větráčku se zmrzlinou...jenže to mě nebaví, takže se prostě nudím ~ děkuji za Soudní sín na jojce, protože jinak bych se od nudy zbláznila. Už by se mohlo odchladit, nejlépe na mých vysněných 20 stupňů.
Dnes musím na poštu. Zas a znovu. Minulý týden mi došel dopis o přijetí na VOŠ. takže jsem pro něj šla na poštu a následující den znovu na poštu kvůli odeslání dodatečných věcí. V pondělí mi znovu došel dopis o přijetí z VŠ a dnes musím zase na poštu kvůli identifikační kartě -_-". Mám poštu asi 20 minut chůze od domu a nechce se mi tam chodit ~ eh....ale musím. Pak dojdu domů a musím udělat oběd..hmm...už nevím, co vařit. Mám pocit, že všechna jídla, která dovedu jsem za tento měsíc už vyčerpala a zkoušet něco nového? Možná s pomocí, ale sama si moc netroufám (kdybych to pokazila, tak jsme bez obědu - by mě asi moc nepochválili).
Jinak...přemýšlím o zrušení blogu - abych byla upřímná, tak toto mi přišlo na mysl už před maturitou, ale říkala jsem si "vydrž to". Sice jsem to vydržela, ale myšlenka na zrušení to vydržela taktéž. Jenže! Blog se mi moc rušit nechce, dala jsem do něj tolik času, práce a námahy a jsem si jistá, že by se mi po něm stýskalo. Pozastavit se mi taky nechce, protože se bojím, že bych to tu už nikdy nezprovoznila....no....zatím rušit asi nic nebudu, ale těžko říct, co bude v září, kdy půjdu na školu.

Manga challenge - Day 12

18. června 2013 v 12:17 | Michio
DAY 12
MANGA, KTEROU JSI DŘÍV MILOVALA

Honey x Honey Drops. Abychom si rozuměli. Honey není nijak špatná manga. Chudá dívka se stane "otrokem" bohatého parchanta a nakonec se do něj zamiluje. OK. Trochu laciný příběh a charaktery možná nejsou o nic lepší, ale je tu povedená kresba a za přečtění stojí už jen Kai (nebo spíše jen Kai?). Kai - hlavní hrdina, krásný a na první pohled arogantní bohatý zmetek (miluji takové charaktery♥), ale ve skutečnosti laskavý a starostlivý. Trochu otřepané, ale pro shoujo mangu jsou tyto charaktery asi to nejlepší, co může být.
Honey mě neuvěřitelně bavila (OVA je dokonalost, ačkoliv tam vynechali spoustu věcí), ale...jedním slovem - JE TO MOC DLOUHÉ (nevěřila bych, že to někdy řeknu)!!! Byla bych spokojená kdyby manga skončila u nějaké 20 kapitoly obyčejným happyendem a ne, že to protahují, protahují, protahují a zase protahují. Postupem času se hlavní pár stává pouze lacinou záminkou. K čemu? To sama nevím, protože jsem se v ději naprosto zamotala a pak jsem si řekla "Co to je?". Opravdu...ten námět "ubohé otrokyně" a jejího pána se mi líbil, ale pak už to byl jen zamilovaný kluk, zamilovaná holka a spousta kamarádů s hloupými problémy. Shrnula bych to asi tak...


Toplist od 18.3. - 31.3. 2013

17. června 2013 v 15:46 | Michio |  TOPLIST
Jelikož období před maturitou bylo silně hektické, tak tady toplist nebyl dobré 3 měsíce :D Musím to dohnat a tudíž bude po měsíci ~
Což mi vnuklo nápad, že bych mohla toplist přidávat za měsíc a ne za týden (je to otravné stále vypisovat) stále.

18.3. - 24.3.
Pondělí: 75
Úterý: 104
Středa: 83
Čtvrtek: 76
Pátek: 107
Sobota: 111
Neděle: 98

Celkem: 654
------------------------------

Dogs: Stray Dogs Howling in the Dark recenze

13. června 2013 v 10:43 | Michio
Název: Dogs: Stray Dogs Howling in the Dark
Rok vydání: 2009
Počet dílů: 4
Žánr: akční, boj, mafie, násilí

Čtyři příběhy, které jsou naprosto odlišné a přesto tak podobné. Všechny je totiž spojuje bolest, boj, zármutek a snaha přežít ve městě, které je plné zločinu.
•Nájemný vrah Mihai se po 10. letech vrací do města, kde je hrob milované ženy a zároveň milovaný student, který se obrátil proti vlastnímu učiteli.
•Sběratel a prodavač informací Badou získá lechtivou informaci, díky které se dostane do nemalých potíží a jeho život je zase jednou v ohrožení.
•Jako dítě byla Naoto svědkem chladnokrevné vraždy svých rodičů a jediným smyslem jejího života se stala nepřekonatelná touha po pomstě muži, jež podle ní zabil její rodiče a který si ji vzal do péče, aby ji naučil zabíjet.
•Heine je výsledkem genetického pokusu. Stal se z něj skvělý zabiják s tajemnou minulostí a snahou pomoci jemu podobným.
Online
Download
Titulky

Jedno z mých nejoblíbenější OVA, takže na něj nemám nic jiného než chválu. Jedná se o 4 odlišné příběhy a každý má svou jedinečnou hlavní postavu, s odlišným vkusem, stylem i charakterem. To velmi oceňuji. Za celou dobu jsem si zde nenašla žádnou postavu, kterou bych neměla ráda. Bude to i tím, že je krátké a tak vedlejší postavy jsou opravdu jen lehce nastíněny, ale nemáte z toho pocit, že by tam byla navíc. Oceňuji kresbu, hudbu, příběh, zpracování i charaktery postav - prostě vše!
Nejraději mám asi druhý díl, protože ten přetéká nejen akcí, ale i humorem a zdánlivě je asi největší spojovacím článkem, protože se zde objeví i hlavní postavy z jiných dílů.

Zero Nicotine | DOGS | AMV

12. června 2013 v 19:08 | Michio |  Videa - AMV
právě OVA s Badouem (skloňování?) patří mezi mé nejoblíbenější =) nechtějte nasrat závisláka :D


Manga challenge - Day 11

12. června 2013 v 10:55 | Michio
DAY 11
TVOJE PRVNÍ LÁSKA Z MANGY

V tomto okamžiku se mi v hlavě vybavují jména snad všech bishíků a přemýšlím, který z nich byl první :D :D Hmn...to je těžké - přece jen mám krátkodobou pamět. Ale tak dobře. Řekla bych, že první (nebo alespoň mezi těmi prvními) byl tady tehle fešáček z Black Bird. Jmenuje se Kyou a je to (jedním slovem) bishík ^^. Jak jinak, že? Jen jeho povaha mi po nějaké době začala lést krkem, ale i tak jsem ho ze začátku naprosto milovala ~.


Dva různé úhly pohledu....

11. června 2013 v 10:57 | Michio |  Ostatní komixy
Holt.....stín udělá hodně :D


Men with Katana [mini AMV]

10. června 2013 v 13:11 | Michio |  Videa - AMV
Taky máte úchylku na katany? Já strašne :D V anime snad neexistuje šermíř, kterého bych nezbožňovala (ach...proto jsem tak milovala Bleach :D)
Rozkošný konec ~


Přátelé jsou jako stromy. Když do nich mlátíš sekerou, umřou.

10. června 2013 v 10:29 | Michio |  Moje kecy
Nadpis měla kamarádka jako status a musela jsem si ho "vypůjčit", protože....smála jsem se na něm jak magor :D

Velkou novinkou dnešního dne je skutečnost, že mě přijali na školu! :) Takže od září budu strašit v Olomouci a nakonec jsem se také rozhodla pro souběžné studium na VOŠ a VŠ, takže jestli budu mít 3 roky trvající období geniality, tak bych za tuto dobu mohla získat DiS. i Bc....už jen mít to období geniality :D (a sehnat průvodce po Olomouci, protože má schopnost orientace se už ani nedá nazývat schopností :D). Trochu mě trápí fakt, že v Olomouci nikoho neznám (a taky jsem tam neviděla žádné hezké kluci, což je není důležité), ale aspoň jsou tam dobré obchody (to se musí uznat!).
Dnes měla naši princeznička (psík) do psí školky, ale jelikož má tatínek 50 let a bral do práce 3 krabice zákusků, tak vzal auto. Jenže...jak odvést psa bez auta? Toť otázka. Ani jednomu rodiči se nelze dovolat, auto je na neznámém místě společně s doklady...naše Laruška byla tudíž ušetřena od školky, ale nechci slyšel, co na to rodiče řeknou (určitě dostanu vynadáno, ale...vyrešit tuhle situaci nebylo v mých silách, je mi líto). Jen jsem kvůli tomu stávala o půl 7! Pro člověka, který už několik týdnů vstává kolem 10 odpoledne, je to šok!
Ach...co bych ještě napsala. Jop!! Zjistila jsem souvislost mezi KHR a Psycho Pass (jsem na sebe hrdá). Autorka KHR navrhla design postav pro Psycho Pass, jehož autorem je jistý Gen Urobuchi (ale stejně mi nejde do hlavy, jak to proběhlo). A pro zajímavost (pilně jsem studovala Psycho Pass, takže teď mám hlavu plnou zajímavostí :D)...i když ono to pro vás zajímavé asi moc nebude, ale...pro mě je zajímavých spousta zbytečností :D. Zjistila jsem, že ending k Psycho Pass je od Egoist! Můžete znát z Guilty Crown, jež svou hudbou okouzlila nejednoho člověka.
Z mé sestry se možná stane další otaku (já sama jsem začala s anime v jejím věku, takže jsem zvědavá). Už jsem ji úspěšně dokopala k Natsume Yuuchinjou, Ao no Exorcist, Katekyo Hitman Reborn a teď i k Fairy Tail - jde poznat, že je to má setra. Má naprosto stejný vkus :D Prostě akční komedie bodují :) Jen mi teď stále okupuje notebook, protože na tabletu má blbé přehrávače (nejdou ji posouvat titulky u KHR a tak je z toho celá naštěstá) a taky mi vzala mou flashu s anime...naštěstí jsem stihla včas odstranit yaoi, které jsem tam měla. I když chtěla bych vidět její výraz, kdyby si rozklikla takové Sesntive Porhograph....nebo možná ani nechtěla ^^".
Toť vše :)

PS. Rozhodla jsem se věnovat blogu a chystám popřidávat nějaké OVA :)

Hotarubi no Mori e, recenze

9. června 2013 v 17:01 | Michio

Název: Hotarubi no Mori e
Rok vydání: 2011
Délka: 45 minut
Žánr: romantické, fantasy, drama

Malá Hotaru přijíždí na venkov ke svým příbuzným a seznamuje se s pověstí o zdejším lese. Mezi místními obyvateli kolují zvěsti, že v lese žijí yokai a pokud se zde člověk ztratí, tak již nikdy nenajde cestu zpátky do vesnice. Ke své smůle se Hotaru v lese ztrácí a plačíčí se zdává veškeré naděje. Najednou se zpoza stromu vynoří zvláštní postava s maskou. Hotaru je nadšená, že potkala člověka, ale ke svému překvapení zjišťuje, že její zachránce, Gin, není člověk.
Gin je velmi křehký a pokud by se ho dotkl člověk, zmizel by. I přes tento fakt začne Hotaru Gina navštěvat, spřátelí se s ním a postupně se mezi nimi začne tvořit silné pouto...

Online
Download
Titulky

Snad jeden z nejkrásnějších filmů, které jsem kdy viděla! Kresbou se podobá Natsume Yuuchinjou a já ji hodnotím velmi kladně. Příběh i zpracování jsou jedním slovem nádherné. Konec je...mě osobně se při něm draly slzy do očí, ale spíše kvůli dojetí než kvůli smutku. Svým způsobem je to nejlepší konec, který mohl být. Také musím vyzdvihnout hudbu, která k ději skvěle pasovala a díky ní si ho můžete vychutnat ještě o něco víc. Vše se nese v lehkém, romantickém a pohádkovém duchu a já ho musím rozhodně doporučit všem (budu se líbit zejména dívkám - každého věku!). Je to jeden z těch příběhů, na který budete vzpomínat s úsměvem na rtech a lehkým šimráním v srdci.

Last Day - Psycho-Pass AMV

8. června 2013 v 13:27 | Michio |  Videa - AMV
Psycho Pass..důvod proč jsem se na něj začala dívat byl, že prostě miluji KHR a podobnost postav je...maximální. Ale bohužel...hlavní hrdinka mi lezla krkem po prvním minutách, takže jsem nakonec anime nedodívala (a to mělo tak perfektní začátek!! bohužel....pro mě to byla jediná perfektní věc, kterou jsem tam viděla (nepočítáme li vzhled postav)).
Jinak...zajímalo by mě jestli je nějaký vztah mezi autorem KHR a Psycho Pass. Pokud si dobře pamatuji za KHR je odpovědná Akira Amano (vždy mám chuť napsat AmanTo - je degenerace z Gintami :D ale aspoň si díky tomu pamatuji jeho jméno ^^~) a kdo napsal Psycho Pass....eh...nemám nejmenší tušení a jsem moc líná na dohledání :D Ale jednou to najdu! A pak dám vědět...jestli si teda vzpomenu - nebo jestli to někdo ví, tak klidně můžete helpnout =)
(můj bože...to je zase slohovka k jednomu videu, ale já...jsem si to nemohla odpustit.)


Yaoiii :D :D

8. června 2013 v 8:39 | Michio |  Ostatní obrázky
Haha...neuvěřitelný výbuch smíchu :D dokonalý pict