Květen 2013


Natsume Yuujinchou CZ/SK

30. května 2013 v 21:44 | Michio |  Natsume Yuujinchou / online-download
Nastume Yuujinchou - 1. série
ONLINE
DOWNLOAD

TITULKY
---


Gintama hlášky 7

29. května 2013 v 15:00 | Michio
Další hlášky z Gintami =) A jelikož mě nebaví vypisovat je po 15ti, tak budou po 10ti (ten článek je pak moc dlouhý a stejně mám pocit, že si je nikdo nečte ^^")

Gintoki: A tento den měl náhodou spodky. To jen přidává na jeho hanbě!
Shogun: Shogunova rodina nosí tradičně mužské spodky.
Gintoki: To je vážně zlý. On mě slyšel. A dokonce řekl, že je nosí každý den!
(díl 83)
-------------------

Manga challenge - Day 10

28. května 2013 v 12:36 | Michio
DAY 10
OBLÍBENÝ ŽÁNR

Ačkoliv tady na blogu v rubrice "manga" najdete velkou část yaoi, tak to překvapivě není můj oblíbený žánr. Myslím, že nikoho nepřekvapím, když řeknu, že miluji akční komedie. Prostě humor, akce a boj - překvapivě typicky chlapské žánry, ale já je miluji - ačkoliv jsem dívka.
Mangy jako je Katekyo Hitman Reborn, One Piece, SWOT (moc lidí ho nezná, což je velká škoda) nebo již několikrát tu zmiňovaný 1/2 Prince. Prostě miluji - u ničeho jiného si tak neodpočinu jako u pořádné dávky akce prošpikované humorem!Natsume Yuujinchou

25. května 2013 v 16:58 | Michio |  Natsume Yuujinchou / recenze
Název: Natsume Yuujinchou
Rok vydání: 2008
Počet dílů: 13
Žánr: fantasy, ze života, komedie,

Natsumeho vychovával jeho otec, který naneštěstí zemřel a Natsume musel jít k příbuzným. Bohužel se stal mezi příbuznými nechtěným břemenem, které si postupně mezi sebou předávali. Důvodem bylo zvláštní a děsivé chování malého chlapce. Příčinou tohoto chováni je skutečnost, že Nastume disponuje vlastností vidět to, co ostatní nedokáží - Yokai.
Jednoho dne se mu do rukou dostane dědictví jeho babičky Reiko, o které v rodině koluje mnoho nelichotivých řečí. Tak Natsume získá Knihu přátel, která mu pořádně zkomplikuje život. V Knize přátel jsou napsána jména Yokai, které jeho babička porazila, a člověk, jež má Knihu ve vlastnictví získá moc poroučet všem, jejichž jména jsou uvedeno v Knize. Není překvapením, že se Knihu snaží získat mnoho Yokai a Natsume je v pořádném problému. Konečně totiž našel rodinu, která ho má ráda a u níž je rád a nechce jim zbytečně způsobovat problémy. Rozhodne se, že vrátí drahocenná jména jejich majitelům a proto také uzavře smlouvu se silným Yokaiem Madarou (Nyankem-senseiem), který se stane jeho ochráncem pod podmínkou, že po Natsumeho smrti dostane Knihu přátel.
Natsume Yuujinchou postavy

25. května 2013 v 13:02 | Michio
Lidé
Matoba Seiji
Natori Shuuichi
Takashi Natsume
Tanuma Kaname
Taki Taoru
Touko Fujiwara
Reiko Natsume
Shigeru Fujiwara


Manga challenge - Day 9

24. května 2013 v 13:16 | Michio
DAY 9
MANGA, U KTERÉ BY SIS PŘÁL/A, ABY VYCHÁZELA ČASTĚJI

Tak tady je odpověď jasná. Každá manga, kterou čtu!
Některá manga vychází jednou za týden (to ještě jde), další jednou za měsíc (tady už mám silné abstinenční příznaky) a některé mangy možná vycházejí pravidelně, ale já jsem schopná mangy číst pouze v němčině, angličitě nebo češtině a slovenštině samozřejmě. Jednou jsem to zkoušela i v ruštitě, ale zde je moje slovní zásoba omezená a používat kkávesnici s azbukou je otravné, jelikož jsem zvyknutá na jiné rozestavení písmenek. Mé vnímání vycházení mang je tedy omezeno na vycházení mang přeložených do výše zmiňovaných překladů a jsem tedy závislá na ochotě a času překladatelů (myslím si, že lidé, kteří se pustili do překládání mang by si zasluhovali jedno obrovské poděkování, protože já bych to nedokázala).

Pokud bych měla konkrétně jmenovat nějaké dílo, tak to bude asi manhwa 1/2 Prince, která se blíží do finále a je to teď obravdu zajímavé, ale už asi 2 měsíce jsem nezaregistrovala nový díl, což je poměrně deptající skutečnost. To mi připomíná, že autor One Piece leží v nemocnici a tak se asi o 2 týdny zpozdí =( Ale čekání už patří k životu, i když je otravné.


- Hotarubi No Mori E ♥

23. května 2013 v 21:07 | Michio
Musím říct, že při tomto 45 minutovém zázraku jsem plakala jako malé dítě...
Konec byl něco nádherného, ale zároveň neuvěřitelně bolestivého.
Krásný příběh, provedení i kresba.
Tento film bych na blog chtěla rozhodně někdy přidat.


Sportovní anime ze školního prostředí plné bishíků?

23. května 2013 v 10:21 | Michio |  Pro otaku - NOVÉ
Sportovní anime ze školního prostředí plné bishíků? Koho z vás napadlo Kuroko no Basket?
KnB si našlo ohromné množství dívčích fanynek a to i když je celé o basketballu. Proč? Protože basketball v tomto anime hrají pohlední bishíci a tak se divačky mají na co koukat. Navíc je vtipné a ze školního prostředí, takže i nám blízké.
Ale když jsem psala nadpis, tak jsem překvapivě nemyslela na Kuroko no Basket, ale na anime Free! (myslím si, že název by mohl být jiný, protože takto se mi na netu budou špatně hledat díly :D)
O co v Free! jde? Nanase Haruka se po ukončení ZŠ zúčasní se svými přáteli plavecké souteže, ve které samozřejmě zvítězí Po nástupu na střední školu s milovaným plaváním přestal a začal žít život obyčejného středoškoláka. Jenoho dne ovšem potkává starého známého, který ho vyzve k závodu, ve kterém je Nanase s přehledem poražen. Tato skutečnost ho nakopne k založení plaveckého klubu!

Tohoto anime bychom se měli dočkat v červenci tohoto roku! =) Námětově se mi zdá podobné KnB a tak jsem zvědavá jestli bude mít i stejný úspěch. Uvidíme...Maturita oficiálně za mnou ^-^

22. května 2013 v 17:31 | Michio |  Moje kecy
Yohohoho ~
S radostí vám oznamámuji, že dneškem je pro mě maturita u konce a dopadla úspěšně.
Nejlehčí částí maturity stále zůstává praktická, ale ústní, ačkoliv se na ni musíte učit do posledního dechu, se dá taky zvládnout. Učitelé byli vstřícní a pomáhali, co to dalo - za to děkuji :).
Také chci poděkovat Shizu a Elá za přání štěstí a držení palců (něco takového mě vždy potěší) a všem ostatním, kteří si na mě vzpomněli.
Od maminky jsem dnes dostala nádhernou (a voňavou) kytici :) Možná vám ji vyfotím. A v nejbližších dnech zamířím do zlatnictví a dalších obchodů, abych využila svou odměnu. Chci nějaký stříbrný řetez na krk. Ale jak se znám, tak jakmile zavítám do zlatnictví, budu mít nutkání ho vykoupit (miluji přívěšky, řetízky, prstýnky a podobné "blbůstky", za které utrácíte majlant :D)


Pokud se vám maturita blíží a chcete vědět průběh té mojí a názor na ni, tak čtěte dál :).


Slohovky zvládnuty :)

18. května 2013 v 9:20 | Michio |  Moje kecy
Další info o mé maličkosti .)

Slohovky jsem zvládla všechny tři, takže teď už jen nějak ustát ústní, ale řeknu vám...nejde se na ně pořádně naučit. Opravdu je to o šťěstí. Mám 70 otázek, které se pohybují v rozmezí 2 - 8 A4 a všechno se to naučit je šílené. Člověk si řekne - začne se učit 3 měsíce před maturitou, ale přesně v té době vám učitelé z nematuritních předmětů začnou plánovat písemky na uzavření známek. 2 měsíce před maturitou se zase plánují konečné písemky na maturitní předměty. A pak už to jde rychle, nejdřív se učíte na praktickou maturitu, pak se vám tam přidá písemná maturita, kterou taky nemůžete nijak okašlat a tak se na ni připravujete. A nakonec za 2 týdny maturita - bože...ve středu jdu maturovat a ještě neumím 10 otázek do němčiny,,,vlastně neumím vůbec nic!! Jestli si vytáhnu špatnou otázku, tak se zvednu a jdu domů. Vážně...je to nechutné, odporné, hnusné, šílené. Prostě ne!! Naučit se všechny podklady na maturitu je pro normálního studenta zhodla nemožné!! Fu...doufám, že důvod mé nekonečné smůly v životě byl ten, že jsem si všechno štěstí šetřila na maturitu :D Ale na druhou stranu - už se těším až bude konec a já se budu moct spít do němoty a kompletně zapomenout! :D

Výsledky didakťáků? Tak to byla rychlost!

15. května 2013 v 12:55 | Michio |  Moje kecy
Hola hej :) Jak se máte? Chybím někomu? Asi ne, že :D??

Tak...věděla jsem, že dnes mají na školu přijít výsledky didaktických testů, ale vážně mě nenapadlo, že je budu mít v 12 hodin už na mailu :D Tak schválně - jak jsem dopadla? Myslím, že...u mě se nic překvapivého nestalo.

•Z češtiny mám procentuální úspěšnost 89,86%, což by snad mohla být 1 (jestli bude 1 od 90%, tak se mi něco stane!).
•Z němčiny (vážně jsem si myslela, že půjdu v září, protože to bylo těžké jak h*jzl) mám procentuální úspěšnost 64,61%, což je určitě 3. (líbí se mi procenta neúspěchu v jazycích, pohybovaly se od 0% - 2,4% a jen němčina nám vyskočila na 7,7%...takže...němčina je zlo!!)

Teď přijde druhá kolize se jménem slohovka. U němčiny jsem si popletka perfektum s préteritem - ale....snad bych mohla projít s odřenýma ušima *doufá*. Ale čeština...po sálodlouhém přemýšlení a nočních můrách, které v sebe vždy skrývaly jasnou pointu - neuspělas (vážně se mi zdávají sny o tom, jak jsem v kabinetu s češtinářkou a pláču - není to nic hezkého, nikomu to nepřeji), jsem si uvědomila, že jsem spíš popisovala "co nás ovlivňuje" a ne "jak nás ovlivňuje". A právě tady tohle je kořenem mého neutuchajícího strachu...

No...no...jsem zvědavá :D Ale snažím se udržet planých nadějí. Jsem totiž skálopevně přesvědčena o tom, že pokud člověk nemá příliš vysoké očekávání, tak může být jen příjemně překvapen nebo si říct "čekal jsem to". Ano...v tomhle směru nikdy nebudu optimistka. A to stále do ostatních hustím, že bychom se na věci měli dívat z té lepší stránky (mimochodem...víte jaká je lepší stránka slova "neodmaturuji"? Tak za prvné - nemusím se po maturitě učit na přijímačky na vysokou, za druhé - nemusím dělat přijímačky na vysokou, za třetí - podívám se do školy ještě v září a největší pozitivum nakonec - mám ještě třetí pokus!!). Až budere maturvat, tak na tyto body myslete. Je to zaručený návod k nezbláznění.

Držte mi palce :)

Na skok....písemné za mnou...

6. května 2013 v 18:01 | Michio |  Moje kecy
Takže nejdřív - pozastavení pokračuje.
V pátek jsem měla písemné z četiny - docela v pohodě. V didakťáku pro mě nebylo nic závratně těžkého, slohovka byla horší. Bylo tam na výběr ze všech typů publicistického stylu (což jde mimo mě), líčení krajiny v bouři (eh...líčení a já nejdeme dohromady), vyprávění ve stylu "divoký západ" a pak úvaha. Sice jsem odpůrkyně úvah, ale nakonec mi nezbylo nic jiného, než si ji vybrat. Úvahy jsou dost ošemetné, tak doufám, že projde bez problémů.
Dnes jsem měla němčinu a musím říct, že tento jazyk znovu naplnil svůj osud coby největší zlo světa. Bože...něco tak těžkého jsem nikdy neviděla ani neslyšela (ta ženská byla na 100% vítězka soutěže "kdo umí nejrychleji a nejméně srozumitelně mluvit"), porozumění textu se v obtížnosti taktéž drželo na nejyvšší možné úrovni. A slohovky? No coment. 60 minut je na 2 slohové práce málo! Malou slohovku jsem začala psát 15 minut před koncem, ale něco jsem tam sesmolila. Odevzdala jsem doslova v poslední minutě. No děs a hrůza....(kde jsou ty řeči všech odmaturovaných, že maturita je v pohodě?)

Konec i s tou malou aktivitou, která tu je....

2. května 2013 v 14:48 | Michio |  O blogu
Jsem tu jen na chvilku, takže nemám čas se vykecávat. Vlastně nemám čas vůbec na nic - to je také důvod článku.
Oficálně blog pozastavuji a to nejméně na dobu následujících 3 týdnů během kterých maturuji a možná se tu neukážu ani po maturitě, protože hned najíždím na přijímačky na školu. Takže tak....
Možná se tu ukážu na pár minut, ale moc toho nečekejte...