Březen 2013

Má-li problém řešení nemá smysl dělat si starosti. Nemá-li řešení starosti nepomohou.

31. března 2013 v 11:20 | Michio |  Moje kecy
Prázdniny, Velikonce a sníh...přesněji řečeno KUPA SNĚHU. Ty vole, neserte mě už! Co je to za počasí, si děláte srandu, ne! Příští týden se budeme fotit na tablo a jestli bude sněžit, tak budu mít vlasy jak Hagrid z HP a půjdu v kabátu!! Jako není šance, že by člověk jako já (je mi zima i v 10 stupněch) šel do školy v sukýnce a tryčenku, které je spíš jen kus tenké látky. Není šance! Není nárok! A je mi jedno, co budou lidi z třídy říkat! Ne je NE! Absolutní NE!

Dobře...už jsem se uklidnila, tak můžu přejít na klidnější část článku.
Byla jsem se ostříhat (to už víte) a mám vlasy kračí o 13 cm (to ještě nevíte :D). Taky jsem si koupila zlatou třešen (barvu), nechala si to na hlavě asi o 10 minut díl a mám z toho krásnou černou s fialovým odleskem (a pak, že si musím vždycky kupovat barvy od Loreal, abych dosáhla takového odstínu). Vypadám straší (nebo spíš...na svůj věk?).
Dozvěděla jsem se průběh přijímaček na školu. Takže! Ráno je písemný test, pak tam člověk bude čekat na vyhodnocení (jsem zvědavá jak dlouho) a potom se dozví výsledky. Pokud projdete písemnými, tak jdete na ústní pohovor (bože...takový nervák jako já na ústní pohovor? to se někdo zase pobaví...a já to rozhodně nebudu) a pokud jste písemnými neprošli, tak...jste tam čekali zbytečně :D. Dívala jsem se na některé otázky z minulého roku a myslím, že bych si měla pečíst Bibli nebo něco takového, protože.,.Kdo to byl sv. Petr vím je díky Quo Vadis a myslím, že když jim tam napíšu, že pokřil Vinicia, tak asi moc nadšení nebudou :D. Nechápu proč se ateista hlásí na církevní školu (tohle bude sranda jak bundee jumping), ale nějak to musím přežít.
Za týden si taháme pořadí na praktickou maturitu. Jsem za to ráda, protože díky svému přijímení jsem vždycky mezi prvními, takže teď mám šanci, že nepůjdu první den. Fu...většina lidí má praktickou už za sebou, ale my máme praktickou, písemnou a ústní po týdenních rozestupech (lidi...umřu z toho!! ještě jsem se na ni ani nezačila učit :D hehe...tohle vůbec není k smíchu, ale...raději se budu smát než brečet).
Bye ~

Manga challenge - Day 7

30. března 2013 v 10:53 | Michio
DAY 7
MANGA, KTERÁ SE TI NELÍBILA TAK, ŽES JI PŘESTALA ČÍST

Tak tohle vím přesně (sice jsem si nepamatovala název a tak jsem to asi 15 minut hledala...) - Ai no Utau Yori One ni Oborero!. Jde o mangu, kde se hlavní hrdinka vypadající jako kluk zamiluje do kluka, který zase vypadá jako holka. Takovéto téma dává samozřejmě velký prostor pro humorné scénky, které miluji a kterých je tam opravdu dost, příběh je únosný, kresba hezká....člověk by řekl, že se mi to bude líbit, ale já mám problém hned v námětu. Holka, která vypadá jako kluk nebo kluk, který vypadá jako holka...to mi zas tak nevadí, ale za předpokladu, že v holce, ač klučičí, najdu prvky, které mi řeknou "přece jen je to holka". V této manze jsem ovšem nic takového nenašla...nepočítám-li její otravné chování, které bohužel najdu i u kluka, který nejen jako holka vypadá, ale v 80% času se tak i chová a dvě otravné postavy v hlavní roli je na mě jednoduše příliš. Asi takhle bych to shrnula. Manga není zlá, ale kdybych ji měla číst, tak bych z ní měla asi noční můry.


Toplist od 11.3. - 17.3. 2013

29. března 2013 v 13:42 | Michio |  TOPLIST
Pondělí: 83
Úterý: 104
Středa: 84
Čtvrtek: 111
Pátek: 94
Sobota: 114
Neděle: 101

Celkem: 691

Stále to klesá, ale co už...realita je ta, že na blog mám čas max. 2-3 týdně


Katekyo Hitman Reborn hlášky 10

28. března 2013 v 21:53 | Michio
Krásné číslo 10 a zároveň i poslední hlášky z KHR, takže si je pořádně užijte ^^ tentokrát je jich víc než je zvykem =)

Reborn: Vaše pořadí si Vongola určí sama, ale ty budeš nejspíš poslední, Tsuno.
Tsuna: Huh? Vážně?
Reborn: Samozřejmě. Jsi přece Boss.
Tsuna: Huh? To je teda důvod!
(díl 178)

Manga challenge - Day 6

24. března 2013 v 9:31 | Michio
DAY 6
NEJOBÍBENĚJŠÍ ŽENSKÁ POSTAVA

Nejdřív jsem sem chtěla napsat Kuniedu, ale pak jsem si uvědomila, že Beelzebub by mi mohl levou zadní vyplnit polovinu celého manga challenge :D

Po delším přemýšlením jsem přišla na další ženskou postavu, kterou mám poměrně ráda. Jmenuje se Momoko a je z mangy Boku ni Natta Watashi. Ačkoliv se v ní občas probouzí její otravná stránka, tak jsem schopná to přestát, protože jinak je naprosto skvělá postava. Přece jen...být donuce ostříhat se, nastoupit na klučičí školu, chovat se jako kluk, mít skvělé známky (to je hodně závažný problém) a nakonec udržet její pohlaví jako tajemství, které se stejně postupně dozvídají kluci, kteří se do ní (neočekávaně) zamilují....Holt...hlavní hrdinka si v této manze projde mnohými útrapami, včetně snahy vyspat se se svým spolubydlícím, kterou vždy někdy "laskavý" překazí. =)


Gajeel x Levi || Everything for You

23. března 2013 v 19:42 | Michio |  Fairy Tail / ostatní
Tenhle pár mám šíleně ráda ^^


Manga challenge - Day 5

23. března 2013 v 8:10 | Michio
DAY 5
NEJOBLÍBENĚJŠÍ MUŽSKÁ POSTAVA

Velmi, velmi dávno žil v jedné krajině pěkný, charismatický, všemi respektovaný a všemi uznávaný mladý muž, který se stal mou nejoblíbenější postavou z mangy ^^ Jmenuje se Oga Tatsumi (z Beelzebuba).
Dobře...možná není až tak dokonalý, jak jsem ho popsala v první větě...ale nemohla jsem si to odpustit :D Lidé, kteří četli mangu nebo viděli anime jistě pochopí. Oga se může pyšně řadit mezi Topku největších idiotů z mangy, ale kdoby neměl rád nechápající hlavní hrdiny? Holt jejich kouzlo je silné :)
Jak ho popsat? Obrovský nechápající idiot s pěknou náturou, který zmaluje každého kdo ho naštve? Možná...ale především je to milující otec (ač se svého svěřence snaží usilovně zbavit :D), který vás vždy donutí brečet smíchy! .)


Vysoká životní úroveň spočívá v tom, že vydáváme peníze, které ještě nemáme, za věci, které nepotřebujeme, abychom imponovali lidem, které nesnášíme.

21. března 2013 v 15:17 | Michio |  Moje kecy
Zdravím ~
Fu....konečně mám chvilku pro sebe. Musím říct, že druhé pololetí maturitního ročníku je jeden velký děs. Z němčiny píšeme týdně písemky z 3-4 maturitních témat a já se stále učím a učím a už ani nevím co, kde, kdy a na co. Jako dokonalý zmatek. Všichni jsme z toho naprosto zdrcení :D Ale všimla jsem si, že čím víc mám stresu, tak tím víc chodím do hospod, kaváren apod. Prostě odpočinek si náležitě užívám (i když po finanční stránce je to docela záhul, od začátku roku jsem po hospodách utratila přes 1500 KČ - ať žije utrácení!!).
Včera jsme měli konflikt s mým nenáviděným učitelem...jen tak si přišel do hodiny financí a řekl, že si dáme maturitní předmět a začal z něho zkoušet! Padali 3,4,5 a na konci hodiny vyvolal mě...no hajzl jeden! Měl štěstí, že mě vyvolal na otázku, kterou umím i pozpátku a dal mi 1 :D Se spolužačkou jsme si šli stěžovat za třídní, ale spolužák to hned táhl za zástupcem ředitele a ten rázně zakročil :D Hodiny si může měnit, ale musí nám to říct a nesmí v nich zkoušet! Ha! Pořádně mu strazil hřebínek.
Dneska jsem šla k doktorce pro zdrav. potrvzení na VOŠ a zjistila jsem, že končila o 2 hodiny dřív. No...ale já jsem tam i tak vrthla a poprosila o to razítko :D Chudina se už oblékala, že půjde, ale ještě se kvůli mě zdražela a ani za to nic nechtěla ^^ po kamarádce chtěla její doktorka 250 KČ za razítko O.o neuvěřitelná cena. No...vybírejte si doktorku podle toho, jak si účtuje nebo se za různé potvrzení nedoplatíte. Jen je docela blbé, že jsem od doktorky šla k mé kadeřnici a zjistila, že volný termín má až na úterý v 17:00, který jsem sice vzala, ale vzhledem k tomu, že ve středu píšeme 2 písemky a máme zkoušení z dalších maturitních předmětů, tak jsem docela zvědavá, jak to postíhám. Ale....ony se ty písemky dají přece jen vždy okecat.
Jinak....zamilovala jsem se.....do Pentatonix ~ ♥. Už jsem vám tu dřív psala o L. Stirling, jejíž videa můžu sjíždět furt, která právě s Pentatonix stvořila naprostou dokonalost!!! Viděla a slyšela jsem to nejmíň 1000krát, ale i tak se toho stále nemůžu nabažit.


Katekyo Hitman Reborn hlášky 9

18. března 2013 v 19:27 | Michio
A další hlášky ^^ snad se pobavíte, protože to vypisování je někdy o nervy ^^"

Tsuna: Kyoko-chan a Haru vám udělaly něco k ubědu.
Irie: Díky. Když nad tím tak přemýšlím, tak mám pořádný hlad.
Tsuna: On si neuvědomil, že má hlad? Jak moc se vlastně soustředil?
(díl 158)
--------------

Manga challenge - Day 4

17. března 2013 v 13:29 | Michio
DAY 4
ŽÁNR, KTERÉMU SE VYHÝBÁŠ

Žánr, kterému se vyhýbám je bezesporu Shoujo Ai a s ním spřízněné Yuri. I když bych se měla asi přiznat, že jsem tehle žánr nikdy nezkusila (a ani to nemám v úmysle). Jsem si vědoma toho, že tento žánr má bezpočet fanoušků a jako yaoifan bych ho neměla odsuzovat kvůli tomu, že tam jde o homosexualitu.
Abych byla upřímná, tak mám názor, že anime typu hentai, yuri a yaoi nejsou po stránce děje nijak...excelentní (i když se najdou výjimky) a většinou je jedna postava z páru trochu...otravná. Samozřejmě se to dá přestát, ale já mám v sebe zakomplexovanou nenávist vůči všem holčičkám typu "Miluješ mě, tak proč se mi nevyznáš večer na valentýma pod hvězdami a s láskou v očích?" Chápete mě, ne? Nemám ráda otravné ženské postavy (proto taky nesnáším harémovky) a i když jsem žádné yuri nikdy neviděla, tak si tam tuhle otravnou holčičku umím živě představit.


Toplist na 4.3. - 10.3. 2013

16. března 2013 v 17:21 | Michio |  TOPLIST
Pondělí: 117
Úterý: 66
Středa: 88
Čtvrtek: 85
Pátek: 124
Sobota: 105
Neděle: 103

Celkem: 688

děkuji ~


Hlášky Junjou Romantica

16. března 2013 v 16:02 | Michio |  Junjou Romantica / ostatní
Junjou Romantica a Junjou Romantica 2


-konec-


Manga challenge - Day 3

16. března 2013 v 13:32 | Michio
DAY 3
OBLÍBENÁ MANGAKA

Oblíbená mangaka. Řekla jsem si, že se budu snažit v manga challenge neopakovat odpovědi, které jsem měla v yaoi challenge a yaoi sem bůbec netahat. Ale...s mojí pamětí na jména a celkovým přehledem mangak(ů) si nemůžu pomoct a má odpověd se musí shodovat. Abychom si to vyjasnili...když si přečtu mangu, tak někdy...opravdu JEN někdy...dohledávám jejího tvůrce. Důvodem je asi počet přeložených mang do češtiny (v angličtině dávám jen mangy s pár volume). Takže můj přehled mangak(ů) je velice chatrný.
Ale abych se vrátila zpět k tématu. Má oblíbená mangaka je Takanaga Hinako. Jen samotný fakt, že mě upoutala natolik, že jsem si ji zapomatovala je naprosto fascinující. Někdo z vás ji možná zná a někomu její jméno neřekně absolutně nic :D Ale jsem si jistá, že když vyjmenuji pár jejích děl, tak si vzpomenete. Mezi mé nejoblíbenější patří rozhodně Koisuru Boukun, které dostalo i své OVA a nesmím zapomenout na Liberty Liberty. Zrovna nedávno jsem od ní začala číst Turning Point a vlastně to byla naprostá náhoda ^^ Na TP jsem narazila na MangaPark a řekla jsem si, že se mi líbí kresba (viděla jsem v tom druhé Koisuru Boukun ~ ♥). Takže jsem ho začala číst a řekla jsem si, že se podívám na autora....a Blik! Samozřejmě autorkou byla Takanaga Hinako (tomu se říká náhoda ^^).


[Kirito/Asuna] Things left unsaid.

13. března 2013 v 15:43 | Michio |  Sword Art Online / ostatní
Příjemné AMV =) opravdu se povedloManga challenge - Day 2

10. března 2013 v 12:25 | Michio
DAY 2
TVOJE OBLÍBENÁ MANGAKA

Samozřejmě, že oblíbených mang mám nespočet, takže vybrat jednu je doslova nemožné. Z každého žánru mám dílo, které můžu číst stále dokola :). Ale i tak se přemůžu a jmenuji tu jen jedno dílo - 1/2 PRINCE. Sice to není manga, ale manhua....ale já mezi tím zase tak velké rozdíly nevidím. Abychom to zkrátili, tak v 1/2 Prince se kombinují všechny moje oblíbené žánry - komedie, akce, boj a dalo by se říct, že i romantika (ve které to trochu zavání yaoi) a nakonec a hlavně bishounen!!
Řekněme, že mladá dívka milující bishíky se pustí do jisté hry a jako první hráč dostane extra přání. Hlavní hrdinka si přeje, aby mohla být ve hře za chlapce, což je za normálních okolností zakázáno, a je jí vyhoveno. Ukáže se, že namísto obyčejného chlapce je z ní super bishík, do kterého se zamiluje jiný bishík, který je čistou náhodou učitelem hlavní hrdiny, takže to vede k nejedné vtipné scéně. Aby toho nebylo málo, tak se zde ukáže její kamarád z dětství, který ji už dlouhou dobu miluje a ve hře je to samozřejmě další super bishík. Ale aby se děj jen nemotal kolem kupy bishíků, kteří jsou zamilovaní do "Prince", jež je ve skutečnosti holka, tak je zde i spousta bojů, dojemných chvilek a nekonec i nespočetně velké množství hlášek a vtipných scének :)


Manga challenge - Day 1

9. března 2013 v 12:07 | Michio
DAY 1
TVOJE PRVNÍ MANGA

Tak tohle je pořádně těžká otázka a musím se přiznat, že ji nejsem schopná zodpovědět. Moje první manga, kterou jsem vyhledala a přečetla byla naprosto určitě na stránkách mangacesky.wz.cz, ale to je asi vše, co k ní můžu říct. Možná, že to bylo Lilim Kiss nebo Tsubasa Reservoir Chronicle (které jsem mimochodem nikdy nedočetla), ale s jistotou to říct nemůžu.


30-day manga challenge

9. března 2013 v 8:41 | Michio |  Jak to vidím já
Nemám čas. Nemám ani píď času, ale i tak si stále přidávám věcí, které bych chtěla udělat :D Holt, to jsem celá já. Nikdy nemám dost a pak hořce lituji. Ale co už, nepoučitelnost musí být, protože bez ní by byla nuda ^^.
Tento týden jsem opět zavítala k Haruko-sensei a postřehla tam Manga challenge *-*. Něco takového si samozřejmě nemůžu nechat ujít i přes můj nedostatek času :) Příspěvky budou přibývat asi o víkendech (nebo si o víkendu napíši pár bodů dopředu a pak to jen v rychlosti zveřejním - taky možnost). Takže ~ ~ doufám, že to někdo bude číst :DIchigo Against The World - BLEACH AMV

8. března 2013 v 14:37 | Michio |  Bleach / ostatní
Z Bleach tady už dlouho nic nebylo.....
musím říct, že na začátku Bleach bylo opravdu skvělé anime, ale jak už to u takto dlouhých anime bývá, tak ten konec byl...na mě až moc mimo....nemám ráda, když se příběh dostane do takového bodu, že kdybyste se podívali na první a poslední díl, tak jedinou spojistostí by byly vlasy hlavního hrdiny....
Ale AMV je luxusní!! ^^


Toplist od 25.2. - 3.3. 2013

8. března 2013 v 14:32 | Michio |  TOPLIST
Pondělí: 90
Úterý: 89
Středa: 88
Čtvrtek: 94
Pátek: 111
Sobota: 93
Neděle: 99

Celkem: 665

Se stále drží kolem těch 90 za den a ačkoliv tady už byly lepší časy, tak je to pořád hezké číslo ~ ^^


Toplist od 18.2. - 24.2. 2013

7. března 2013 v 15:29 | Michio |  TOPLIST
Pondělí: 91
Úterý: 92
Středa: 85
Čtvrtek: 89
Pátek: 116
Sobota: 95
Neděle: 130

Celkem: 698

Děkuji ~


Ten, kdo použil poprvé místo oštěpu nadávky, stal se zakladatelem civilizace.

5. března 2013 v 20:00 | Michio |  Moje kecy
Po velmi dlouhé době nějaký ten výkec :D Budu se snažit být ohleduplná a shrnout to všechno....krátce.
Kde začít? Ve škole je fofr, fofr a nuda (krátce a výštižně). Mého nenáviděného učitele jsem už dohnala do bodu, kdy si na mě zasedl. Víte...říkal, že z nematuritního předmětu budeme psát jen dvě písemky, protože nás nechce zatěžovat. Samozřejmě za celý rok vyvolal jen jednoho jediného člověka...mě! A víte proč? Protože jsem si četla literatŮru (Chci ho zabít jen kvůli jeho češtině! Bože...jak může někdo tak hyzdit naši mateřštinu?! Číst u Poláčka kombinaci spisovného s nespisovným je velice krásné a to nejen proto, že u maturity se o tom bude mluvit jedna báseň, ale slyšet něco takového v reálu od člověka, ke kterému máte vypěstovanou velmi silnou averzi je něco děsivého, nechutné a nepopsatelného). Detail byl v tom, že i když si 50% třídy něco četlo, tak já jsem spala...ano, asi jsem náměsíčná a během tohoto stavu si čtu povinnou četbu, kterou ani nemám u sebe (jsem kouzelník!). Víte...něco takového umím jenom já. Ale...u tabule jsem ho dobře setřela, protože jsem mu na vše odpověděla a tak mi musel dát 1 ^^ potěšilo. Jen byla haluz v tom, že kdyby se mě zeptal na jiné téma, tak nevím ani slovo :D. Sranda.
Ale nejdůležitější věcí je asi kastrace naší milované Larušky. Dneska v 5 jsme ji tam odvezli, nekňučela když ji zavedli kanylu, ale docela luxusně vrčela na sestřičku (i když napůl spala). Jen se dívala pohledem "Co jsem vám udělala? Nenechávejte mě tady, psoím". Ach...srdce mě bolelo, ale do 2 hodin byla zase u nás doma. Vyčerpaná a řekla bych, že i hodně vystresovaná, ale už je to OK. Snad si to tele nevytrhá stehy. Uvidíme....
A to bude asi vše, co sem napíši, protože zítra máme 3 písemky a já se ještě nezačala učit. Ano...myslím si, že když to budu stále odkládat, tak se k tomu možná ani nedostanu :D Jen...ten čas utíká nějak rychle.
No...mějte se hezky....
(Chtěla jsem se tady ještě rozepsat o velezradě, ale není místo T.T. Tak jen na okraj - nesouhlasím s ní....(k mému překvapení patřím k menšině.)

Hana ni Arashi

3. března 2013 v 14:29 | Michio

Název: Hana ni Arashi
Délka: 9 + 1 kapitol
Rok vydání: 2006
Žánr: romantika, školní, akční, komedie

Riko Kunimi je středoškolačka s nenormální flexibilitou, která ji vždy odlišovala od ostatních a dokonce kvůli ní byla odmítnuta klukem, kterému se vyznala. A právě tehdy se rozhodla, že bude vést život naprosto normální dívky. Její snahu být jakkoliv normální zničí bohatý 17letý japonec Tachibana Rei, který se jednoho dne přiřítí do její třídy se zbraní v ruce a bandou silných chlápků a řekne jí, že si přišel pro její život. Na první pohled byste si mohli myslet, že ji přišel zabít, ale opak je pravdou. Ran ji před celou třídou požádá o ruku. Riko ovšem touží být co nejvíce normální a tak nepřipadá v úvahu, že by se provadala za někoho tak nenormálního jako je dědic jedné z nejbohatších rodin na světě.

ONLINE

√Bestamvsofalltime ▪ Shiki AMV

3. března 2013 v 9:51 | Michio |  Shiki / ostatní
Hoho...zralé amv! Ale od Bestamvsofalltime se nic jiného ani čekat nedá ^^