Září 2012

Love Like Woe ★

29. září 2012 v 16:01 | Michio |  Inuyasha / ostatní
Inuyasha :D moje první anime...nikdy nezapomenu ^^
Myslím, že bych na něj mohla najít víc AMV, protože je dost opomíjené...


Yaoi Challenge! Day 19

29. září 2012 v 15:59 | Michio

Tak tady mám celkem jasno. Kvalitních yaoi mang je obrovské množství, ale přece jen je tu jedno dílo, jehož zanimování by mě poslalo do sedmého nebe. Jedná se o Totally Captivated, což je sice manhwa, ale to neřeším :D Autorkou je Yoo Ha Jin a já se musím přiznat, že její velký fanoušek zrovna nejsem. Četla jsem od ní ještě jedno-dvě díla, ale nijak moc mě nezaujala. TC tady padlo už několikrát v souvislostech jako je "oblíbená manga" nebo "oblíbený seme", takže si nemyslím, že je nutné tu znovu popisovat děj. (Navíc se u nás rozjelo vinobraní, takže musím jít sbírat hrozny a tak nemám čas :D)

Yaoi Challenge! Day 18

28. září 2012 v 18:51 | Michio

Tak tohle je nezodpověditelná otázka, protože yaoi amv/mmv je hodně a já jich mám oblíbených nespočet. Vybrat z takového velkého množství jen jedno video je téměř nemožné - obzvlášť pro mě. Takže video, které tady padne nepovažujte za jedinou odpověď, ale pouze za jednu z mnoha, která mi právě přišla na mysl.
Myslím, že bych nejdříve měla zmínit skupinu, od které jsem shlédla snad všechna videa. Jmenuje se LoveYaoiStudio a většinu jejich videí poznáte na první pohled, protože mají v názvu zkratku LYS. Všechny jejich videa jsou skvěle zpracované a jde poznat, že autoři si na nich dali záležet :) Také mají pečlivě popsané video (buď přímo v nebo pod amv/mmv), takže se díky nim můžete seznámit se spoustou anime a nemusíte jen slepě tápat a hledat na googlu, z kterého anime by ten a ten obrázek mohl být.

Po takových 20 minutách pečlivého výběru jsem se rozhodla, že v tomto článku zmíním video s tématikou KB :)
Vám řeknu jednu věc....bylo to strašné dilema :D
Video se jmenuje Boy Like You ♥ a je naprosto úžasné (jinak bych ho sem samozřejmě nedávala)

My little Pony {Usagi x Misaki}

27. září 2012 v 20:01 | Michio |  Junjou Romantica / ostatní
Když už tu mám toho yaoi tolik, tak s ním budu otravovat kompletně :D
Naprosto dokonalé video!! ~


Yaoi Challenge: Day 17

27. září 2012 v 19:37 | Michio

Je zde jeden blog, na který pravidelně chodím a to kvůli jeho činnosti :) Věnuje se totiž překladu yaoi a shounen-ai a musím říct, že je skvěle vedený. Moc se mi líbí rozdělení shlasle, které je uvedeno u každého yaoi, doujinshi a všeho možného s yaoi tématikou. Díku tomuto blogu jsem našla moje srdcovky jako je Night Walk, Sleeping Moon a Wild Fang s vedlejších příběhem Wild Rose. Samozřejmě tu mají další přeložené dílka :) Blog se jmenuje Krchov pod Sakurou a já ho navštěvuji něco málo přes rok :)
Jinak se musím přiznat, že se většinou spoléhám na Google a jeho schopnost hledání. Dost času ještě trávím na manga.animea.net, kde je do angličtiny přeložené obrovské množství kvalitních i méně kvalitních yaoi a shounen-ai, ale znovu se jedná o web s překladem. Web, který by se věnoval pouze yaoi tématice a bylo na něm něco jiného než překlad nemám.

Yaoi Challenge! Day 16

26. září 2012 v 18:20 | Michio

Musím se přiznat, že mimo anime mi yaoi moc neříká. Živí lidé nemají to kouzlo :D. Ale není to tak, že bych byla z onoho "yaoi mimo anime" vyřazena. Mám jeden takový pár, který mě naprosto okouzluje a s anime nemá nic společného. I když už jsem na něj viděla nemálo obrázků. Jedná se o Harryho a Rona z HP. Ron je jednoduše postava, kterou jsou milovala a podporovala od prvního do posledního dílu Harryho Pottera a Harry...ten je hlavní postava a navíc Ron je jeho první přítel, takže tihle dva mají určitě své okouzlo, které mě upoutalo. A ještě je tu onen incest mezi dvojčaty, které ,dokonce i vzhledem, připomínají Hikurua a Kaorua z Ouranu. Ty mám taky ráda a jejich spojení do yaoi páru bych se nijak nebránila. A to bude asi tak všechno :)

PS. Teď mě napadl ještě pár Brumbál a Snape :D to neberte nijak vážně, ale ta představa mě pobavila. :D

Yaoi Challenge! Day 15

25. září 2012 v 17:04 | Michio

Další otázka, na kterou mám víc než jen jednu odpoěď. Rozhodně tam můžu zařadit všechny oblíbené anime a mangy s tématikou yaoi (jak jinak). Mezi favority z anime je rozhodně Koisuru Boukun a mezi mangou Totally Captivated.
Ale měla bych být originální a neomýlat tady stále to stejné. Přece jen KB a TC mám snad v každém druhém článku - ale to jen vlastně dokazuje jejich kvalitu :).
Takže yaoi, které jsem ještě nezmínila a rozhodně je doporučila? Tak určitě Gokujou no Kobito, které má taktéž skvělý děj. Je jedno z velma mála yaoi, kde toleruji mladšího semeho. Dále sexuálního terapeuta, což je pár příběhů o mužích, kteří ukájí svou touhu v jistém klubu s moc hezkým a přizbůsobivým barmanem. A nakonec bych tu zmínila Okuovi každodenní fantasie. Myslím si, že název je víc než jen výstižný. Jeden nesmělý "chlapec" se zamiluje do jiného "chlapce", který pracuje v jisté doručovatelské firmě. Proto si hlavní hrdina objednává spoustu nepotřebných věcí, aby viděl svého milovaného a při pohledu na něj mohl propadat svým sexuálně nabitým fantasiím. Jednoho dne narazí na stránku plnou sexuálných potřeb a znovu nakoupí jak šílený. Shodou náhod ve firmě pracuje jeho soused, který by byl moc rád, kdyby testoval nějaké ty jejich novější výrobky. Příběh je hodně povrchní, ale zase v každém dílu je nějaká ta scéna.

Toplist na 17.9. - 23.9. 2012

25. září 2012 v 14:48 | Michio |  TOPLIST
Pondělí: 160
Úterý: 123
Středa: 138
Čtvrtek: 149
Pátek: 107
Sobota: 160
Neděle: 129

Celkem: 966

Krásné číslo ~
Všem moc děkuji


[WAL] BAD BOYS

24. září 2012 v 18:22 | Michio |  Kuroshitsuji / ostatní
Když se tak dívám na to video (které je neuvěřitelně povedené), tak si uvědomuji, že vlastně jediný hezký kluk v Kuro, který by se dal nazvat laskavým je Finnian, který v tom videu ani není :D
Přece jen Claude a Sebastian zabili nespočet lidí, Alois je místy zlo samo (i když já osobně ho zbožňuji), Ciel taky není žádné neviňátko...a Grell je úchyl :D


Yaoi Challenge: Day 14

24. září 2012 v 18:20 | Michio

Při této otázce se nemůžu ubránit úsměvu. Yaoi sleduji již nějaký ten rok, ale zamyslet se nad podobnou otázkou mě ještě nenapadlo. Ale odpověď na ni mi přišla na mysl hned. Rozhodně seme! Být seme je totiž z mého pohledu mnohem výhodnější, protože si můžete dovolit neslýchané věci, které vám stejně projdou :D Navíc nemám nad sebou ráda "omezující" ruku a uke jsou téměř vždy omezováni, znevýhodňováni a na jejich "ne" nebere nikdo ohled. Navíc mít doma nějakého toho roztomilého ukeho je víc než lákavé ^^ (seme není roztomilý, seme je vždy sexy - další důvod proč bych jím chtěla být :D). Hmn....teď mě přišel na mysl můj milovaný charakter tsundere. Na semeho se vůbec nehodí (to bychom se v yaoi moc daleko nedostali) a i když ho neprosto žeru, tak bych rozhodně nechtěla, aby byl můj uke tsundere. Protože při vzpomínce na Junjou Egoist nebo Koisuru Boukun...chudáci seme byli ohroženi na svém životě. Hiroki tak rád házal po ostatích věci (nejraději velké a těžké knížky) a senpai se vždy, bez zábran a s ohromnou radostí uchyloval k fyzickému násilí :D V podobných případech bych chtěla být zase uke - přece jen ten luxus si dovolit mlátit ostatní bez postihu je tak lákavý...
Takže to shrneme. Uke bych chtěla být jen pod podmínkou, že bych byla tsundere (což nejsem) a na všechny ostatní případy se vztahuje "chtěla bych být seme..." :D

Lara a spol ~

24. září 2012 v 17:38 | Michio |  Ostatní obrázky
Dneska se byla očkovat. Kňučela celou dobu u veterináře...ta tam nebude chodit ráda :D Je klidná, trochu bázlivá a strašně líná - to bude gaučový pes.
K našemu velkému překvapení to není typický "vysavač" a dokonce je schopná nechat v misce nějaké jídlo. Není zvyklá na granule, takže ty jí moc nejedou, ale masíčko je jiná :D
Doufám, že se zbaví té bázlivosti...jsme spíš zvyklí na hurikán, který všechno smete než na tichého pejska, který se na vás hezky kouká. Ale je to příjemná změna :)
Už nám stačila prohnat Rikušu (sestřin králík)...byla honička jak z Kobry 11 :D

Tohle byla moje "favoritka", která měla nádhernou skvrnu ve tvaru srdce. Nakonec s námi ale neodjela...


Podle horoskopu měl pro mě být dneska den plný stresu...

23. září 2012 v 19:42 | Michio |  Moje kecy
Nikdy jsem na horoskopy příliš nevěřila a dnes je den, který jen protrvzuje, že sedí jen na někoho :)
Asi před týdnem jsme se jeli podívat na šťěňátka malého müsterlandského ohaře za 6 000 KČ. Krásné šťěňátka, které však rodiče odmítli kvůli výšce (chtějí psa, který s nimi bude moct spávat v posteli). Potom taťka našel inzerát z nedalekého Holíče na křížence německého ohaře a špringršpaněla. Podívat se na ně, jsem jela s mírnou nechutí a to nejen proto, že nemám ráda Holíč. Nic proti našim romským spoluobčanům (sama mám mezi nimi pár skvělých kámošek), ale v Holíči se někdy prostě...bojím. No...ale to je vedlejší. Nechtělo se mi i proto, že jsem nechtěla křížence. Nejsem žádná panička posednutá skvělým rodokmenem, ale pes s papírama je záruka na zdraví a také na budoucí vzhled. Když jsem dojela, tak jsem se mírně polekala. Byli to takoví staří lidé v...ne příliš vábném domě, ale šťěnátka byla...cute. Pán nám řekl, že v inzerátu byla mýlka a že pejsci jsou čistokrevní špringršpanělé, ale bez papírů, protože se tím nechtěl zatěžovat. Já jsem byla z pejsků nadšená, jelikož vypadali přesně jako malý müsterlandští ohaři (teda aspoň hnědí, černí byli jasný špringršpanělové), které jsem chtěla. Otec byl nádherný špringršpaněl a když jsme uviděli mámu, která se právě vrátila z lovu...dala bych zub na to, že byla ohař :D Nevím zda nám pán lhal nebo jeho fenka byla speciální špringršpaněl, ale teď už je to jedno. Řekl nám, že si pejska můžeme odvézt okamžitě (my jsme se přišli jen podívat!), ale když to řekl...byla tam taková fenečka s hnědým srdíčkem na boku a já se do ní zamilovala. Bohužel...rodiče chtěli fenečku, která byla více podobná na tatínka (černo-bílý) a tak jsme si ji vzali a odjeli s ní domů. Stále tomu nevěřím...najednou máme psa. Nečekali jsme to, ale stalo se to a mě je teď naprosto jedno, že k ní nemáme papíry nebo že je její čistokrevnost zpochybnitelná. Největším problémem teď přestavuje fakt, že není očkovaná a nemáme pro ní jméno. Já chci Lucy nebo Daisy, ale mamku napadla Lara. Lara byla fenka u chovatelů, od kterých jsme měli naši Bessy a je to hezký nápad, který si zalíbil i taťkovi, takže....asi máme malou Larušku ^^
Zítra se sem pokusím hodit nějaké fotky :) Yaoi Ch. dnes nečekejte, protože se mi nechce. Navíc mi v úterý končí praxe a já půjdu do školy. Vím, že většina z vás už má ve škole zaběhnutý systém, ale já tam tento školní rok ještě nebyla :D Teda pokud nepočítám návštěvu na vyzvednutí papírů na praxi. Praxe byla super a klidně bych ji označila za nejlepší, na které jsem byla. Klidně bych tam ještě nějaký ten týden zůstala, ale škola asi nepočká. Nechce se mi tam...musím napsat i zprávu z praxe, což se mi nechce o moc víc. Jsou problémy :D Ale právě teď jsem jedním slovem šťastná ^^

Yaoi Challenge: Day 13

22. září 2012 v 19:53 | Michio

Oblíbené doujinshi? Hmn....těch je dost.
Tak například Red Idol je jedno z mnoha přeložených doujinshi na anime-manga.cz, ale jedno z mála na můj oblíbený pár z Bleach a to ByakuyaxRenji .) Není příliš krátké (jak to u mnohých doujinshi bývá) a skrývá v sebe mírný děj a humor, takže pro mě rozhodně jedno z těch lepších doujinshi. Byakuya je roztomile sadistický a Renji je...nucený poslouchat z mnohých důvodů. Navíc má krátký a lehce zapomatovatelný název, což vlastně vedlo k tomu, že jsem si na něj vzpoměla při pohledu na tuto otázku :)
A jako druhé tu zmíním 99% Liberty. Četla jsem ho včera a strašně se mi to líbilo. Je to na pár z anime Gintama, na jediný pár, který v tomhle anime uznávám ^^ GintokixHijikata :) Krásný příběh o Gintokiho snaze dát svému milovanému hezký dárek na narozeniny.
Jelikož se mi už nechce více hledat na odkazy netu a jsem si téměř jistá, že pouhé názvy by vám nic neříkali, tak touhle větou zakončuji článek :)

Yaoi Challenge: Day 12

21. září 2012 v 20:00 | Michio

Tak tohle je otázka, ne kterou bych se mohla dost slušně rozepsat. Přece jen...v hlavě se mi právě objevilo nespočet jmen v nespočeti odpovědích. Ale zkusím být trochu originální a zmínit tady něco, co tu ještě nezaznělo. Takže...to potřebuje zamyšlení :D
Myslím, že tady zmíním.....Katekyo Hitman Reborn. Už od prvního dílu jsem si byla naprosto jistá, že v tomhle anime dokáže bystrá a všímavá mysl každé yaoitky vytvořit takové páry, které svět ještě neviděl. V tomhle anime je nespočet možností a mě snad není proti srsti ani jedna - to je také pravý důvod, proč tu zmiňuji KHR. Mohla jsem zde zmínit One Piece, Uta no Prince-sama nebo Arcana Famiglia, což jsou anime s velkým množstvím možností na vytvoření různých párů, ale všude jsem schopná najít "černou ovci", kterou nemůžu vystát. KHR je snad jediné anime, kde beru všechny páry a to i s Mukurem, kterého sice nemusím, ale skvěle zapadá (přemýšlím jestli je slovo "zapadá" správný výraz....). DinoxHibari, GokuderaxTsuna, RebornxTsuna (samozřejmě dospělá verze Reborna), RebornxColonello (taktéž bez špetky náznaku shotaconu), YamamotoxGokudera, MukuruxHibari, XansusxSqualo...a takhle bych mohla pokračovat ještě dlouho. Ale i tady jsou páry, které...upřednostňuji. A to jsou hned první dva, které jsem tady zmínila. GokuderaxTsuna aneb naivní boss a oddaná pravá ruka a DinoxHibari aneb sexy učitel a smrtelně nebezpečný student. Těžko říct, který pár mám raději...z přílišného přemýšlení mě bolí hlava. :) A jak už jsem řekla... na pár, který bych v KHR neměla ráda jsem ještě nenarazila.

Yaoi Challenge: Day 11

20. září 2012 v 17:59 | Michio

Tak tohle bude asi jeden z kratších článků a to ze tří hlavních důvodů. 1. mám příšernou pamět na jména, 2. když už si nějaké jméno zapamatuji, tak si nejsem jistá jeho přesným zněním a jsem moc líná si ho ověřovat na internetu, 3. neznám příliš tvůrců nebo spíše tvůrkyň yaoi mang.
Jednou z těch, jejichž jméno se mi vrylo do paměti je Takanaga Hinako (jsem si jistá, že tohle jméno slyšela snad každý fanynka yaoi), od které vlastně znám je tři díla (ale všechny tři jsou povedená). Mojí prvotinou od ní je Koisuru Boukun, které mě vlastně inspirovalo pro vyhledání dalších děl od této mangaky. Jsem si jistá, že ho určitě znáte. Dále jsem od ní četla Benkyou Shinasai, což je úžasná školní yaoi komedie a je neuvěřitelná škoda, že není přeložena do češtiny. A nakonec Liberty Liberty!, které mám vlastně rozečtené (mangy v angličtině louskám neuvěřitelně dlouho) a náramně se u něho bavím. Zaujme hned od první chvíle, kdy se chudák opilý uke zřítí do odpadků a seme ho lhostejně natáčí na kameru :D skvělá scéna. Jednoduše se mi líbí její styl a její díla jsou jedna z mála mang, které jsem schopná číst i v angličtině.
U dalších mangak si spíš vybavuji jen díla, takže článek raději zakončuji.

SasuNaяu is тoxic //

20. září 2012 v 14:21 | Michio |  Naruto / ostatní
Opravdu ten pár nemá ráda, ale to video je naprosto dokonale sestříhané *-* nádhera


Yaoi Challenge: Day 10

19. září 2012 v 13:41 | Michio

Hádám, že v tomhle článku na sebe budu muset napráskat nějaké ty věci. Ale když o tom tak přemýšlím, tak se tím ani nijak zvlášť netajím (ale je pravda, že to nezmiňuji na každém kroku).
Začnu mou největší láskou a to vlasy. Ano...jsem naprosto úchylná na vlasy (a to, jen tak mimochodem, nejen v manze :D). Žeru kluky s dlouhými vlasy. Není nad Souichiho z Koisuru Boukun nebo Haviho z Crimson Spell. A pokud má postava pouze ručník kolem pasu (nebo kimono ^^) a zahalují ho více-méně jen vlasy, tak se dostávám do sedmého nebe (krásný to pohled). A právě slovem "kimono" se dostáváme k dalšímu mému...říkejme tomu fetiši :D Nemyslíte si, že tmavé a mírně rozhrnuté kimono je okouzlující? I když možná ne...tak já rozhodně ano! Dále nedám dopustit na oči. Ony rozzářené velké kukadla, do kterých se hrnou slzy při každém nehezkém slovu (typické pro dívčí harémovky) mě dokáží maximálně tak znechutit a vypěstovat ve mě jistou averzi vůči dané postavě (mě stačí k nenávisti opravdu málo). Naopak více lidské oči s poněkud tvrdým, nelítosným pohledem jsou něco pro mě. Pokud jsou ještě černé a doplňují je červné vlasy, které zasahují do úrovně očí nebo mírně přes, tak jsem z postavy naprosto nadšená (nádherným zástupcem je třeba Mookyul z Totally Captivated - já ho zmiňuji snad všude :D)
A to budou asi všechny fetiše, které mám, týkají se vzhledu postav a napadají mě právě teď. Ty další budu jmenovat v ostatních článcích :)
Kočičí ouška ani shotacon se mi opravdu nelíbí...hlavně ten shotacon...brr (proto nemám ráda párování z Kuroshitsuji, ale to už je mimo téma).

One Piece hlášky 7

18. září 2012 v 13:44 | Michio
A znovu tu máme hlášky z OP ^^

Zoro: Ještě jeden pokus a bude to ono.
Usopp: To jen náhodně zkoušíš?! Jestli si nepamatuješ, kde to je, tak to řekni!
(díl 333)
-------------------------

Lump Ya Head ❤ {Ciel x Alois}

18. září 2012 v 13:43 | Michio |  Kuroshitsuji / ostatní
Když o tom přemýšlím, tak o Kuroshitsuji jsem už dlouho neslyšela a ještě díl o něm tady nepadla ani zmínka. Čas to napravit ^^
A když už tdy mám rozjeté to Yaoi Challenge, tak bych s ním mohla otravovat i v jiných článcích :D
(chudáci neyaoisti, kteří sem zavítají během těchto dní)


Yaoi Challenge: Day 9

18. září 2012 v 13:40 | Michio

Tak tady mám hned dva favority :)
Prvním z nich je Kamijou Hiroki z Junjou Romantici, jehož jméno už v Yaoi challenge párkrát zaznělo. Nikdy jsem se natajila svou láskou k tsundere charakteru a Hiroki je jeho zdárný příklad. Napovrchu chladný a odtažitý a ve vnitř přátelský a milující, přičemž se ve něm odehrává vnitřní boj mezi. Hiroki je navíc posednutý literaturou a většina jeho majetku nepochybně tvoří právě literatura, kterou i vyučuje. I když se musím přiznat, že za učitele bych ho asi nechtěla, protože dostat do čela křídou nebo pravítkem určitě není nic pro mě :D
A druhým je násilnický senpai Tatsumi Shouichi z Koisuru Boukun, který nenávidí všechny homosexuáli a přitom pravidelně spává se svým "nejlepším" (možná jediným) přítelem. U něho bych se taky rozhodně nebránila vyslovení pojmu tsundere, protože podle mě je přesně ten charakter, který vám v průběhu děje postupně roztává. Zbožňuji ty jeho cholerické výbuchy, při kterých jde ostatním o život. A navíc je, stejně jako Hiroki, strašně kawai ^^

Toplist na 10.9. - 16.9. 2012

17. září 2012 v 17:42 | Michio |  TOPLIST
Pondělí: 88
Úterý: 118
Středa: 140
Čtvrtek: 100
Pátek: 110
Sobota: 151
Neděle: 126

Celkem: 833

Poslední dobou nemám na blog moc času a abych byla upřímná, tak ani náladu.
Doma řešíme pejska....včera jsme se byli podívat na Malého müsterländského ohaře - krásný pes, ale rodiče jsou posedlí wellspringrspanielem a přitom za něj nejsou ochotni zaplatit 10 000 KČ...nepochopím...

Yaoi Challenge: Day 8

17. září 2012 v 13:03 | Michio

Tak tady je to jasné :) Jen při vzpomínce se začínám rozplývat. Jedná se o scénu, která následovala po noci, kdy se Misaki tak nějak polovičatě vyznal Usagimu :) Bylo to ve čtvrté epizodě první série anime (překvapuje mě, že takovéto věci si pamatuji tak dobře a přitom mám strašně děravou pamět).

Usagi: Řekni mi...
Misaki: Co?
Usagi: To, co jsi mi řekl včera večer.
Usagi: Legrační, nějak si nemůžu vzpomenout...
.....
Misaki: Co je?
Usagi: Řekni mi to a budu pokračovat.
Misaki: Cože?
atd...

Dokonce jsem našla i video pro lepší vybavení scény ^^

Zoro scares Camie [ONE PIECE Funny]

16. září 2012 v 10:14 | Michio |  One Piece / ostatní
Zoro vůbec není děsivý :D :D


Yaoi Challenge: Day 7

16. září 2012 v 10:12 | Michio

Další otázka, u které se mi velmi těžko hledá jednotná odpověď a proto ji rozdělím na oblíbený pár z anime a oblíbený pár z mangy (já ten článěk prostě nemůžu napsat krátký :D sláva dni, kdy se toho dočkáte).
O mém oblíbeném páru v oblastni yaoi anime nemusím vůbec dlouho přemýšlet. Je jím pár Nowaki a Hiroki z Junjou Romantica a to hlavně proto, že Hiroki je naproto úžasný charakter! Nadevše miluji tsundere, ale v yaoi jich bohužel příliš není a proto asi není žádným překvapením, že jsem si Hirokiho tolik zamilovala. I když se musím napráskat, že Nowaki je zase charakter, který mi leze mírně krkem. Být holkou, tak ho nesnáším :D Možná je zvláštní, že jsem do pozice oblíbeného páru uvedla pár, kde mě štve jedna osoba, ale dřív jsem nad Junjou Egoist (název pro pár - kdo by nevěděl) hodně přemýšlela a došla jsem k závěru, že k Hirokimu by jiný charakter příliš nešel :) A chci se tady ještě vyjádřit k mých předešlým slovům "miluji tsundere, ale v yaoi jich bohužel příliš není". Možná jste si vzpoměli na dalšího tsundere z JR a to Shinoba, kterého příliš nemusím. Chci to vysvětlit. Je pravda, že Shinobu by se dal považovat za tsundere, ale můj vysněný tsundere se vždy jen zdráhá a nepodniká žádnou vlastní iniciativu, což se o Shinobovi říct nedá, protože chudáka Miyagiho vlastně uhnal :D
A teď oblíbený pár z mangy, Vím, že jsem strašně neoriginální a pořád tu omílám Totally Captivated, ale i teď ho musím zmínit. Pár Mookyul a Ewong naprosto žeru. Přece jen Ewong byl původně záletnický seme a Mookyul je sobecký a na základě pudů jednající seme, který si s ničím a nikým nebere servítky. Způsob jakým Ewona donutil stát se jeho milencem...*w* byla jsem z toho paf hodně dlouho. A právě z důvodu, že tady TC stále omílám a Mookyula jsem dokonce uvedla jako mého oblíbeného semeho, tak si myslím, že není zapotřebí tady tenhle pár více rozebírat (navíc tomu, kdo četl TC, to musí být víc než jen jasné) .)

Yaoi Challenge: Day 6

15. září 2012 v 19:47 | Michio

Zde se přímo nabízí jednoduchá odpověď ve stylu "jsem prostě úchylná", ale mám takové tušení, že tento důvod se dostavil až později a onu úchylnost ve mě vypěstovalo právě samotné yaoi. Takže proč jsem vlastně shlédla své první yaoi a čím mě tak upoutalo? To chce trochu zamyšlění. Své prví yaoi jsem nepochybně shlédla z velmi prostého důvodu - zvědavost, ale čím mě upoutalo, to už je těžší vysvětlit. Bishíci, kterých je v yaoi plno, jsou nepochybně jedním z hlavních faktorů proč mám vlastně yaoi ráda, ale nejdůležitější věcí bude asi otravnost holek. Velmi nerada to o něžném pohlaví říkám, ale holky jsou většinou neuvěřitelně otravné a nijak zajímavé - narozdíl od chlapců. Přece jen to vezmime z dívčího hlediska. V yaoi jsou prostě dva hezcí kluci a jejich povahy jsou téměř vždy protikladné, takže když se nezamilujete do semeho, tak vás zajisté okouzlí uke, ale téměř vždy to bývá tak, že vás poblázní oba dva a pak...nepřejte jim. Navíc v yaoi nebo shounen-ai skoro nikdy nevystupují žádné dívky a i boční postavy jsou většinou bishící. Zde můžeme argumentovat tím, že i v normálních anime jsou bishíci, ale z vlastní zkušenosti můžu potrvdit jednu věc - holky v anime s bishíky jsou otravné dvakrát tolik! Vezmime si například takové Uta no Prince-sama. Myslíte si, že v divácích anime existuje někdo, kdo má rád Haruku? Nemyslím si a pokud přece jen, tak ten člověk....rozdhoně bych si s ním nerozuměla.
Když si tak čtu tento článek, tak mi připadá, že se na yaoi dívám vlastně jen kvůli bishíkům, což není až tak pravda. Yaoi má prostě něco do sebe! .)