Se zákony je to podobné jako s párky. Je lepší, když nevidíme, jak se dělají.

28. ledna 2012 v 13:34 | Michio |  Jak to vidím já
ACTA. Na tohle téma jsem v posledních 2 dnech napsala až nekřesťansky dlouhé komentáře. Teď jsem se na toto téma rozhodla napsat článek sama. Myslím, že už o ní slyšel snad každý člověk, který chodí na internet a pokud ne, tak určitě slyšel o zrušení megauploadu. Myslím si, že rozepisovat se o tom, co je ACTA vlastně zač je zbytečné. Já osobně bych to nazvala extrémním bděním nad dodržováním autorským práv. Nejlépe vám to ovšem vysvětlí video, které jsem našla u Scars a je na konci článku. Po megauploadu bude následovat fileserve a Google bude sbírat informace o svých uživatelích (aneb je bude sledovat). Uživatel sice bude upozorněn a bude mít právo odmítnou, ale za cenu zákazu přístupu na některé své stránky. Co dále? Pokud se ACTA schválí i u nás (ČR nevypadá, že by byla zásadně proti...na rozdíl od sousedního Slovenska, které v Tokiu globální smlouvu nepodepsalo). Ale co to bude potom znamenat? Smazání stránek jako je uloz.to je jen jednou z věcí. Pro mě osobně to bude znamenat konec. Konec s blogem (to množství obrázků, videí, citátů, které tu mám, bych pravděpodobně byla od internetu odřezána hodně rychle) a ačkoliv se mi to ani trochu nelíbí, tak to bude pravděpodobně znamenat i konec anime a mangy, protože kde je seženu zdarma a ještě k tomu přeložené do jazyka, kterému bych rozuměla? To opravdu netuším. Samozřejmě pro mě skončí i stahování filmů, hudby a vlastně všeho. Ale nejvíce mě štve asi cenzura. Jsem student, který se nebezpečně rychle blíží k 4. ročníku a tedy maturitě, seminárkám, slohovkám a dalším povinným školním pracím, které značně ovlivní mou klasifikaci. Na internetu jsem závislá, jelikož jako člověk v 21. století nemá čas na vyhledávání nespočetných informací v knihách, které mnohdy ani neseženu. Pokud bude ACTA povolena, tak si nejsem jistá jestli potřebné informace na internetu najdu kvůli cenzuře. Nepřipomíná vám to trochu minulý režim? Já jsem ho sice na vlastní kůži nezažila, ale poučné filmy a hodiny strávené v lavicích mi to připomínají. Cenzura a porušování lidských práv. Myslíte si, že to není možné? Je až děsivé, že to možné je a státy se za to ještě podepisují. Nemůžu si pomoci, ale začátek roku 2012 nás straší koncem internetu kvůli bohatým společnostem, které touží po ještě více penězích. Svět se zbláznil...lidé přišli o zdravý rozum...nebo nás jednoduše peníze zaslepily? Pokud to takto půjde dál, tak opravdu začnu s jistotou v srdci věřit, že na konci tohoto roku dojde ke změně (nebo možná k završení změny), která změní náš svět...
Nejsmutnější na tom ovšem je postoj některých lidí, kteří si o to ani nezajímaví nebo si říkají (jako můj bratr) "Ono se to nějak obejde".

Pokud si chcete přečíst více, tak vám doporučuji 10 důvodů proč se připojit k protestům
Nebo se můžete připojit k petici. Je to jednoduché a já vás prosím, abyste obětovali aspoň těch pár kliknutí. Je fascinující sledovat kolik lidí se vám tam podepisuje...mé jméno v tabulce nevydrželo ani 5 vteřin.

A zde ono video, které jsem našla u Scars
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kamishiro Kamishiro | Web | 28. ledna 2012 v 15:13 | Reagovat

moc tomu nerozumiem ale to ma byt ako koniec s blogom??? O_o a to v cechach ci len na slovensku ci jak ??? O_O

2 miss. bloody Scars miss. bloody Scars | Web | 28. ledna 2012 v 15:29 | Reagovat

Já už k tomuhle tématu ani nic říct nemůžu. Všechno jsem už řekla, a jak jsem se dozvěděla, tak ta dnešní demostrace v Praze perj moc nedopadla. Jiné by to ovšem mělo být ve čtvrtek, kam se chystám i s kámoškou. Tohle se prostě nesmí ignorovat!

3 Wi Tae Wi Tae | Web | 28. ledna 2012 v 16:54 | Reagovat

Taky na to asi brzy napíšu článek, mám ho už z vetší části hotový + toto video taky pod článkem. A taky jsem četla ten článek u Scars. Na světě z toho budou samé protesty. Petici jsem podpořila. Doufám jen, že Češi nebudou srabi a nenechají si to líbit. Ale to, že v Praze protestuje pár desítek lidí ničemu nepomůže. Je to přesně tak, jak píšeš, bohatí chtějí být ještě bohatší.
Je mi z toho špatně! Takové omezování!

4 ŽuŽiQ-chan *Kiku* Nakano ŽuŽiQ-chan *Kiku* Nakano | Web | 28. ledna 2012 v 18:55 | Reagovat

akože...plne s tebou súhlasím...je to taká kktina akú ešte asi nikto nikdy nevymyslel..nemajú na to právo !!

5 Kirawa Kirawa | Web | 28. ledna 2012 v 19:25 | Reagovat

k tomuto jednoducho nemám slov... zásadne som proti ACTA.... vážne je to porušovanie ľudských práv.... a ako si povedala je to skoro ako cenzúra.... keď sa na to človek pozrie tak niektoré informácie nájdem iba cez internet... ale na to oni nepozerajú

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama