Prokousávání žánrama

27. listopadu 2011 v 9:13 | Michio |  Jak to vidím já
Anime má stejně jako spousta dalších věcí existujících na tomto světě hromadu žánrů a podžánrů, které se dají různě kombinovat a hezky do sebe zamotávat. Mnohdy se v anime (především v těch delších) vyskytne tolik žánrů, že to divákovi hezky zamotá hlavu. Chvílemi je to romantická komedie a za 10 dílů se to promění v krvavé drama. Ale jak už to tak bývá, tak není na světě člověka (tedy aspoň já ho neznám), kterému by seděly všechny žánry a i jejich názor na ně se postupně mění. Přece jen člověk se stále vyvýjí a s ním i jeho tělo, chuťě, názory a zájmy. A tak to bylo i u mě. Za můj otaku život (teď mluvím jako babička na smrtelné postely :D) jsem si prošla spousty žánry a jejich různými kombinacemi a ač se vám to může zdát divné, tak svůj milovaný žánr jsem našla až po 3 letech a dokonce mám v anime a manze jiný oblíbený žánr. Ano..je to divné.

Tak začneme u anime, jelikož to v mém životě přislo na scénu jako první. Anime jsem začala sledovat jako 12ti letá holka, které se v hlavě začínájí rýsovat dveře s velkým nápisem "láska". Myslím, že v tomto věku je můj žánr, po kterém jsem pásla, docela lehce předvídatelný. Samořejmě jsem vyhledávala romantické anime a pokud byly ze školního prostředí, tak jsem se ocitala v sedmém nebi a při jejich sledování si říkala "kéž bych potkala takového kluka". Má romantická nálada mi vydržela poměrně dlouho - dejme tomu 1-2 roky. V těchto anime se ovšem vyskytoval jen jeden hezký kluk a to většinou hlavní hrdina. Jako dívka, která nastupuje do 9. třídy jsem na opačném pohlaví mohla oči nechat, ale bohužel mé oči nemohl žádný kluk v okolí uspokojit a proto jsem se vrhla do harémovek, které se bishíkama jen hemžily ^^. Pořád jsem se té romantiky nezbavila, že? Harémovky plné bishíků, které so točí kolem jedné holky měli ovšem vedlejší efekt - závist! Kdo by nezáviděl? Tohle člověka přímo tlačí kouknout se na nějaký krvák a hezky se odreagovat. Ale krváky mě bohužel v žádném případě neuspokojily a v mém životě hrají velmi nepodstatnou roli. Zde už jsem byla se žánrami v koncích. Který je ten můj? Stále jsem si to říkala. V televizi jsem se dívala především na dokumentární filmy, v knihách jsem četla především detektivky, ale co anime? Samozřejmě jsem v této době byla nakažena shounen-ai a yaoi (vystaráno na delší dobu), kde se, jak teď zjišťuji, kombinují mé první dva žánry a to je romantika a bishíci xD. Moc daleko jsem nepokročila. Yaoi mě tak či tak přemohlo a od tohoto žánru se snad nikdy neodloučím. A i když vám tohle může znít jako konec, tak yaoi není můj vrcholný žánr. Tímto žánrem je komedie. Ano komedie! Tohle je něco co naplňuje můj život. Strašně ráda se směji, ale ve skutečnosti nejsem člověk, který na každém kroky hýří vtipem. Komedie mě zasáhla a myslím, že tento žánr mi vydrží hodně dlouho. Taktéž tu musím zmínit bojové anime, kterým se rozhodně nevyhýbám, ale mám je ráda v kombinaci právě s komedií. Možná se můžete podivovat, že zde není uvedeno oblíbené fantasy. Vysvětlení je jednoduché. Fantasy mě provázelo snad všema žánrama, ale nikdy mnou nebylo přímo vyhledáváno.
Anime máme za sebou a dostáváme se k manze. Zde je to podobné jako u anime. Též jsem začínala u romantiky a zde jsem se ani nijak nebránila fantasy, jelikož démoni byly nakresleni, tak..démonsky♥. Zde mi romantika vydržela mnohem déle než v anime :D. A z romantiky jsem udělala přímý skok na boj. V manze to totiž nebývá tak přeplácáno červenými efekty (krví) jako v mnohým anime, kde mě to rozčiluje na nejvyšší míru. Boj v mangách vyhledávám vždy a i tady se to kloubí s komedií (doporučuji manhwu 1/2 Prince!). Ale můj jasný žánr v mangách je jasný - yaoi! Ano zase jsem se vrátila k tématu lásky. A proč mám yaoi raději v mangách než anime? Jelikož v anime jsou vynechány ty nejlepší (postelové) scény! Řeknu vám, že nejsilnější odvar yaoi najdete pouze v manze. Například takové Sekaiichi, kde se v anime spolu hlavní pár vyspal až v druhé sérii a to tam bylo jen naznačeno probuzením v postely, tak v manze je to rozkresleno hezky do detailů! Ano jsem úchyl, ale co s tím naděláte? xD

Když se teď na to dívám, tak jsem těch žánrů moc nevystřídala. Ale rozepsala jsem to hezky...to jo.
Omlouvám se za pravopisné chyby, kterých je tam určitě požehnaně ^^".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kiyomi-san Kiyomi-san | Web | 27. listopadu 2011 v 11:13 | Reagovat

Já jsem začala cca v 11 letech Narutem a Bleachem, pak jsem se dala na různé žádnry, kde byl i boj, láska apod. nakonec jsem vždycky záviděla hlavní hrdince, i když třeba byla neschopná, tak ale stejně se kolem ní motalo tolik bishíků..no..a tak jsem skončila u yaoi, kde jsou samí bishíci, ale my nemáme důvod závidět..naopak jim fandíme xDD a ano, v manze jsou postelové scény 3x tak hot *o* v anime je to čajíček xD ale taky miluju komedie v mangách a i v anime a proto patř k mým nej: Ouran, Lovely complex a pak manga Dengeki Daisy :)

2 Jane Jane | Web | 1. prosince 2011 v 10:15 | Reagovat

tak to já se na anime začala dívat až v 16. letech a vždy mě více lákal boj, krev a horor, ale hodně se mi zalíbilo Yaoi a pak i ta komedie :D:D:D ale je pravdou, že manga mě nikdy nechytla

3 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 23:58 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama