Srpen 2010


Kecy, kecy, kecy a ještě jednou kecy

31. srpna 2010 v 8:02 Moje kecy
Včera jsem v 13:30 jela s mojí mamkou nakupovat (já se potýkám s nedostatken finanací). Za úkol jsme měli boty, trička, věci do školy... Boty dopadli výborně :) jsem si koupila nádherný botasky jen za 299KČ a potom boty do tělockviku za 199KČ - tomuhle se říkají ceny! Věci do školy dopadli normárnálka, ale třičko bylo nesplnitelný úkol. Jsem chtěla do tělocviku nějaké elastické třičko bez rukávů. Žádné jsem nenašla! A když už jsem ho našla, tak vypadalo jak z 50. let minulého století :( opruz. Trikčo jsem si nekoupila. Mamka pak šla ještě shánět věci pro mladší ségru a já jsem si šla vyřizovat kartičku na bus. S kartičkou to mám debilní. Studijní průkaz si musím totiž koupit na autobusovém nád., kde měli zavřeno a pak tu druhou kaartičku, která se předkládá řidiči si musím kupovat na vlakovém nád. (ještěže jsou od sebe kousek), kde předemnou stáli dva policajti a tak hezky se na mě usmívali...to byla tak vtipná scénka, že mě to rozveselilo na hodně dlouho. Vážně jsem z nich nemohla xDD.

Nesnáším, když začne být takový

30. srpna 2010 v 8:24 Naruto komixy
sluha kankurou
*válí se smíchy po zemi*


Japonsko

30. srpna 2010 v 7:51
Název : Japonsko
Poloha : ostrovní stát ve východní Asii
Rozloha : 377 835 km²
Počet ob. : 127 417 244
Hlavní město : Tokio
Jazyk : japonština
Náboženství : šintoismus, buddhismus
Státání zřízení : konstituční monarchie
Měna : japonský jen

Japonsko doslova znamená "země vycházejícího slunce"
Skládá se ze 4 hlavních ostrovů (Hokkaidó, Honšú, Šikoku, Kjúšú).  K  těmto ostrovům patří i skupina menších ostrovů v  bezprostřední blízkosti i ostrovy více vzdálené např. Okinawa. Protože Japonsko je země z  velké části hornatá a pokrytá lesy, lidé se soustřeďují převážně do pobřežních oblastí. Hustota obyvatelstva je velmi vysoká.
Japonsko se nachází na rozhraní tří tektonjických desek a proto jsou slabá zemětřesení častou záležitostí. Velká zemětřesení jsou méňě častá, ale vyskytnou se v každém století a často vyvolávají i vlny tsunami.
Japonsko je konstituční monarchie, kde je moc císaře maximálně omezena. Jeho funkce je pouze reprezentativní, ústava z roku 1947 definuje jeho pozici takto: "Císař je symbol státu a jednoty národa, odvozuje svou moc a postavení od vůle národa, v němž tkví nezávislá moc". Nepřímo je tedy řečeno že Císař již není pozemský potomek bohů, ale běžný monarcha. Kdo tedy drží v rukou moc? Je to japonský premiér (navhne ho parlament, sněmovna vysloví důvěru a jmenuje ho císař)) a další zvolení členové Národního shromáždění, zatímco svoboda volby spočívá na japonských občanech. Národní schromáždění je dvoukomorový parlament. Skládá se z Poslanecké sněmovny (480 členů) a ze Sněmovny rádců (242 členů).
Důležitým bodem je ekonomika, která je 3. nějvětší na světě. Zaměřuje se hlavně na průmysl (výrobu automobilů, dopravních prostředků, elektroniky, strojírenství,..)
Hlavními japonskými náboženstvími jsou šintoismus a buddhismus. Specifikou Japonska je, že většina lidí se hlásí k oběma hlavním náboženstvím. Běžně se uvádí údaje cca 70% šintoisté, 30% buddhisté. Tyto údaje je však třeba považovat za nesprávné, jelikož u většina Japonců pouze udržuje některé národní zvyky, tradice a pověry srovnatelné s tím, když český ateista slaví Vánoce. Běžně je v šintoistické svatyni koutek pro buddhisty a naopak. Ke křesťěnství se hlásí 1  % obyvatel (podle jiných údajů až 6  %). V zemi také působí mnoho sekt, které tato náboženství kombinují.

-Japonská kinematografie obohatila filmy o žánry: anime - jde o kreslené filmy či seriály, džidaigeki - japonské historické filmy o samurajích, japonský horor (J-horor), filmy s obřími netvory (kaidžú), pink filmy (název z angličtiny) - japonská "softcore" pornografie, filmy o Jakuze.

zdroj : wikipedie


japonská vlajka

Nej pict!

29. srpna 2010 v 8:15 Kuroshitsuji / obrázky
kuroshitsuji
tak tohle mě dostalo xDD bezchybné

Desing : Erza Scarlet

28. srpna 2010 v 15:05 | Michio |  Desingy
Takže tu mám po nějaké době nový desing. Nejdřív jsem chtěla udělat dess s Yachiru z Bleach, ale vyskytli se tu dva problémy za 1. nikde není na obrázku bez růžové a za 2. Fairy Tail totálně žeru a chci se na něj podívat pokaždé, když se mrknu na blog. Tento desing je s Erzou (Erza Scarlet) a chtěla jsem ho udělat do červené (zmiňovala jsem se o mé lásce k červené?) jen je ta červená trošku divná. Ale i tak se mi líbí :) Je pravda, že ten předchozí desing se mi líbil víc, ale už se mi to nechce měnit ... dělala jsem to docela dlouho. Tak snad se líbí a nebudete se lekat pokaždé, když sem přídete té hrůzy.
PS. Mám i novou ikonku :)
ikonka michio
desing, erza scarletMongolsko

28. srpna 2010 v 8:31
Název : Mongolsko
Poloha : vnitrozemský stát ve střední Asii
Sousední státy : sever Rusko, jih Čínská lid. republika
Rozloha : 1 566 500 km² 
Počet ob. : 2,7 miliónů
Hl. město : Ulánbátar
Jazyk : mongolština
Náboženství : buddhismus
Státní zřízení : republika
Měna : tugrik

Velkou část Mongolska pokrývají stepi s drsným podnebím, kde hlavním zdrojem obživy je kočovné pastevectví. Kromě vývozu vlněných tkanin (kašmír,..) a výrobků z kůže je důležitou složkou hospodářství těžba nerostných surovin. Je rozděleno na 21 regionů - 18 ajmagů (administrativní jednotky vyšší úrovně) a 3 města.
Mongolsko je rozděleno na části na tzv. Vnější Mongolsko a tzv. Vnitřní Mongolsko. Tyto dvě oblasti vyhlásili roku 1911 Číně nezávislost, ale té dosáhlo pouze Vnější Mongolsko a to díky podpoře Ruska. Roku 1919 bylo Vnější Mongolsko opět obsazeno Čínou, ale po rozšíření ruské občanské války se čínská vojska stáhla zpět. Nezávislé Mongolsko bylo znovuvyhlášeno roku 1921. (Dnes je Vnitřní Mongolsko jako autonomní oblast součástí Čínské lidové republiky.)
Od roku 1990 je Mongolsko parlamentí republikou a místní parlament se jmenuje Velký lidový chural. Roku 1991 došlo k přejmenování oficiálního názvu státu z "Mongolská lidová republika" na "Mongolská republika". Na začátku roku 1992 byla přijata nová ústava vzdávající se socialismu a měnící název státu na Stát Mongolsko a vytvořila tak základ demokratickému vývoji. Mongolsko zůstalo neutrální ve věci mezinárodních událostí a otázek. V roce 2004 byla vytvořena v zemi velká koalice. Vládní program akce byl schválený Velkým Churalem v listopadu 2004. Program zdůrazňoval potřebu konsolidace demokracie a rapidně krátký ekonomický tlak na úkor ekonomického oživení.

- Mongolsko je jednou z prioritních zemí české zahraniční rozvojové spolupráce. České projekty se zde zaměřují na pět sektorů: ekonomický rozvoj (především předávání zkušeností z transformace ekonomiky), životní prostředí, zemedělství, sociální otázky a snižování nezaměstnanosti a prevence obchodu s lidmi.


Kakashi vs Gai

27. srpna 2010 v 16:42 Naruto komixy
kakashi vs gai
tentokrát jsou to videohry?? xD


Fairy Tail

26. srpna 2010 v 17:17 Moje kecy
Právě se dívám na Fairy Tail 41 díl. Tak to je nářez!! Jiné slovo pro to ani nemám *-* Gajeele válíš!! Jen tak dál a Luxusa stále víc nesnáším :( ale Fairy Tail je best anime ♥
Ale ten cech změnili parádně xDD ovšem dva dragobijci ho zase vrátili do normálu xDD Prostě něj!!
Už se těším na další díly xDDD♥
(jo a jinak už jsem doděla ty rozcestníky - nejspíš)
happy

I ♥ red

26. srpna 2010 v 17:03 Anime girl
red, anime girl
já miluji červenou bravu ♥
nádherný pict!


HUDBA - asie

26. srpna 2010 v 16:27Sousuke

26. srpna 2010 v 8:48 Full Metal Panic! / obrázky
sagara
je to hezká chvilka

Začala jsem na tom pracovat

25. srpna 2010 v 21:05 Moje kecy
Tak jsem začala pracovat na těch změnách, o kterých jsem se zmiňovala a které jsem si tak důkladně plánovala o dovolené. Týká se to rozcestníků a mám v plánu následující :  1. rubrika mp3 se změní na rubriku Hudba a přibidou tam informace o skupinách, 2. rubrika Japonsko se přesune do rubriky Asie, kde udělám komplet všechny rozcestníky nově a za 3. se budu snažit tyto nové rubriky co nejvíce zaplnit články :) Tak to je vše
Pa Michio
kagura


Třídění SBé

25. srpna 2010 v 13:07 Oznam pro moje SB
OK. I když jsem byla 3 týdny pryč a bez možnosti přístupu na netu, tak některé Sbé uspořádali třídění a já jsem nebyla omluvena :( trochu mě to mrzí, ale co. Logicky jsem se tam nemohla napsat a tak nevím, kdo je ještě pořád mé SBé. Taky se nějaké blogy zrušili a přestěhovali.
Prostě pořádám třídění. Stačí napsat jen "zapisuju se" nebo cokoliv podobného.
Bude trvat do 9.8. (2 týdny)

Zapsané SBé :
Amu-chan
Shizuka Takehiko
Yashiro
Míra
Angel Ai
Nikke
Luna
Lobelie
Darky kiss
Saskie
Pekelný anjel
Kamishiro
Hikari-san
Yukine-san
Crazy Elá-chan
ŽuŽiQ-chan
Momo a Nashi
NaTušQa
Fai
Lucinka Naomi Deidarinka-chan
Rypo
Yukine-chan
Alisandra
Nell.Chan
Lenalee-chan
Katsumi Kentaro Schiffer
Sabaku_no_Pepuu & Lucka_Nara
Kajis

Nemají mě v seznamu SB : nemusíte psát koment .. jen si to opravte!
alisandraMayumi Nyoko (pozastaveno)

Domov je to nejkrásnější místo na světě

24. srpna 2010 v 11:01 Moje kecy
Už jsem zpátky :) strašně se mi po vás stýskalo :) Jsem zvědavá co je u mých Sbének nové.
Během těch 3 týdnů jsem si vytřídila myšlenky ohledně blogu a rozhodla jsem se pro pár nových věcí - budou se týkat hl. rozcetníků. Taky obnovým TOP SB a budu se řídit počtem komentářů, které mi sem jaké Sbé dalo.
Nechci se v úvodu rozepisovat takže pro lidi, kteří chtějí o mé dovolené vědět více perex

Sango, Kirara

23. srpna 2010 v 10:07 Inuyasha / obrázky
inuyasha : sango, kirara
strarý dobrý inuyasha x) Kirara je zlatá *-*Leo a Lucy

21. srpna 2010 v 9:33 Fairy Tail / obrázky
leo, lucy
je úžasný pict *-*