Prosinec 2008


Full Matal Panic?Fumoffu / recenze

31. prosince 2008 v 12:52 | Michio |  Full Metal Panic! / recenze
Název: Full Metal Panic? Fumoffu
Počet ep.: 11
Žánr: komedie, romantické, mecha, akční

Pokračování Full Metal Panic!
Život stále pokračuje a Kagome se Sousukem získavají nové různé zážitky. Na scéně se objevuje i nový hrdina! Tedy, nově-starý hrdina, který bude známý svým "fumo, fumo". Objeví se zničehonic pokaždé, když bude někdo v nesnázích - hlavně Kagome. Kdo je to ale doopravdy a proč to dělá?Druhá série, která se zaměřila hlavně na vztah obou hrdinů. Děj celkově se odehrává spíše ve školním prostředí a napětí tu opravdu moc nenaleznete. Ráda bych řekla, že se FMP nijak nezměnilo, ale není to pravda. Veškerý napínavý boj byl téměř vypuštěn a z této série se stala jen romantická komedie s poněkud laciným, ale přesto celkem zábavným humorem. Pro mě nejvtipnějším okamžikem celé série rozhovor "Fumo fumo - Pony pony".
Jinak charaktery, kresba ani hudba se od předešlé série ničím výrazným neliší.
Výhodou ovšem je, že Fumoffu je krátká série a většina dílů není pro celkový vývoj nijak rozhodující, takže je s lehkým srdcem můžete vypustit v případě, že byste byli zhrozeni a zklamáni jako já. A ještě musím říct jednu věc - Fumo kostým mi nepřišel ani vtipný ani roztomilý, ale spíše trapný a politováníhodný.

Pozitiva: charaktery, délka, humor
Negativa: dějový vývoj a posunutí v ději, málo akce, Fumo kostým,


Full Metal Panic! / recenze

30. prosince 2008 v 9:11 | Michio |  Full Metal Panic! / recenze
Název: Full Metal Panic
Počet epizod: 24
Vydáno: 2002
Žánr: romantické, komedie, akční, mecha

Sagaru Sousukemu je 17 let a nikdy nepoznal nic jiného než boj. Proto není překvapením, že pracuje pro vojenskou organizace Mithril pod označením Urzu-7. Jednoho dne dostane novou misi a to ochranu studentky Kaname Chidori, která je Whisper - člověk, který má již před narozením v mozku důležité informace a ty samozřejmě touží získat spousta lidí. Nejlepším místem pro ochranu Kaname je škola, jenže Sousuke je voják tělem i duší a potenciálního nepřítele vidí doslova na každém rohu. Proto je vztah mezi nimi někdy poněkud napajtý, ale časem se zde se začne vyvíjet i trochu jiný vztah než by měl být mezi chráněným a ochráncem. Sousuke se ale striktně drží svého pravidla, že do práce se city netahají...a Sousuke je v práci 24 hodin denně.


První série velmi povedeného anime, které pobavilo a celkem dobře navnadilo i na další sérii.
Po dějové stránce je anime možná poněkud jednoduší, ale to neznamená, že se v ději nemůžete ztratit (hlavně v pozdějších sériích je lepší při orientaci v příběhu nepoužívat logický a praktický rozum). Řekla bych, že školní komediální stránka je zde dobře vyvážená s akčnější stránkou anime, v které je navíc zahrnuto i mecha. Nejsem ani trochu příznivcem tohoto žánru a všemu s označením "mecha" se raději vyhýbám, ale musím se přiznat, že u FMP mi to nijak nevadilo. ba naopak, přišlo mi to zajímavé (a hlavně šílené vraždící mašinky nebyly v každé druhé minutě). Tomu pomohla i grafika, který nijak nepřeháněla a s ohlédnutím na rok vydání mohu říct, že byla poměrně slušná.
Po hudební stránce je to a snime trochu jako na houpačce. Občas mi hudba vyrazila dych a někdy zase rvala uši, někdy jsem si říkala prč v pozadí hraje hudba v takové situaci a občas mi tam pro změnu chyběla.
Jsem si zcela jistá, že anime si najde své příznivce a i já jsem se mezi ně jednu dobu řadila. Ovšem jedním dechem musím říct, že je dobré zůstat nohama na zemi a při zhlédnutí prvního dílu si uvědomit, že je to poměrně dlouhé anime s několika sériemi a během této doby se v něm hodně zmení. Přes charakter postava až po celkovu atmosféru. Ale za zhlédnutí určitě stojí.

Pozitiva: vyváženost komedie a akce, humor, charaktery
Negativa: občasná nedomyšlenost, hudba,

Kaze no Stigma / recenze

30. prosince 2008 v 8:32 | Michio |  Kaze no Stigma / recenze
Název : Kaze no Stigma
Rok vydání : 2007
Počet epizod : 24
Žánr : komedie, boj, magie

V rodině Kannagi se rozhoduje o budoucím vůdci, kterým by se měl stát nejstarší syn Kazuma Yagami. Kannagi je ovšem rodina, která je známá svou schopností ovládat element ohně a Kazuma tuto schopnost naprosto postrádá. Proto také není překvapením, že v souboji o pozici vůdce prohraje se svou mladší sestřenicí Ayano. Prohrou to pro Kazumu neskončilo - právě naopak. Otcem byl vyhnán z domu a ponechám svému osudu..
O 4 roky později se Kazuma vrací do rodného města a následuje nevyhnutelný střet s rodinou, který rozhodně není vstřícný. A to nejen proto, že je hlavním podezřelým z vraž členů rodiny Kannagi. Kazuma ovšem není stejný jako předtím. Za ty 4 roky se z něho stal kontraktor větru a jeho seběvedomí také vzrostlo. Proto dokáže své rodině, že není vrahem a také že není stejný slaboch, kterým kdysi býval...Tohle anime není zrovna špičkové dílo, na které budete nadosmrti vzpomínat a děj je docela obyčejný a předvídatelný. I přesto mě ovšem anime bavilo a klady převážily nad zápory. V hlavní ženské roli je tsundere, která je neustále popichována hlavní mužskou rolí, do které se navíc zamiluje a žárlí na ženy v jeho okolí. To vede k velkému množství humorných scének, na kterých se rozhodně pobavíte. V anime také nechybí akce, která bylo pro mě hlavním důvodem dokoukat tohle anime dokonce. Rozhodně musím pochválit...


CHIBI

28. prosince 2008 v 9:41 ChibiKawai anime boy

27. prosince 2008 v 9:59 | Michio |  Anime boy

kawaiii.. anime holčiny

27. prosince 2008 v 8:53 | Michio |  Anime girl


poslední je sugoii


Kawaiii anime girl

26. prosince 2008 v 9:52 | Michio |  Anime girl


ehm.....KOMIX ("YAOI")

25. prosince 2008 v 8:43 Ostatní komixy
můj překlad:
Gohan-san : Veselé Vánoce Trunks-san!
Trunks-san : Nápodobně Gohan-san!

Truns-san : Ruční svetr! Děkuju ti!
( jiným písmem: šustění, šustění,...


Gohan-san : ...
(jiným písmem : robetrtek (určitě všichni víme co to je XD)

Trunks-san :Chceš si to zkusit na?
Gohan-san : Vy opravdu stejně ....dál to nevím

BOY

25. prosince 2008 v 7:54 Anime boy
Kawaii

22. prosince 2008 v 15:35 Anime love
tenhle obrázek se mi mocky líbí - nevim jestli je to z nějakého anime..teda to aspon nepoznávám

kdyby jste někdo věděl z jakého anime to je napište mo do komentíků ..arigato


hledám dobrou japonskou skupinu / zpěváka / zpěvačku

20. prosince 2008 v 9:30
co se týče mé maličkosti stala jsem se závislá na japonské hudbě - jinou už prakticky neposlouchám, ale jak už to bývá i mě došla zásoba japonských skupin a zpěváků. A jsem si jistá, že všichni takoví anime blázni jako jsem já mají několik japonských skupin, zpěváků, zpěvaček popř. songů. A tak moc moc prosím napište mi do komentářů nějakou krásnou japonskou zpěvačku, zpěváka, skupinu.......BUDU VÁM MOCINKY VDĚČNÁ.......arigato všem.

a ještě sem vypíšu nějaké moje oblíbené skupiny, zpěváky, zpěvačka (kdyby jste i vy hledali XD)

: Orange Range, An Cafe, FT Island, UVERworld, Psycho le Cemu, Zwei, Flow, Home made Mazoku, Boa Kwon, Yousei Teikoku, Garden sister, Fei Lun Hai, Mikuni Shimokawa, Yumi MaMatsuzawa, keiko, Arashi, Kyou Kara Maou!, Do As Infinity, Se7en, L'Arc~en~Ciel, Virgins high,

mocinky všem děkujiNEJVĚTŠÍ TRAPAS ŽIVOTA !!!!!!!!

19. prosince 2008 v 12:27 Moje kecy
Hmm tak dneska jsem zažila největší trapas svého života. Měli jsme ve škole totiž karneval..obyčejně přemlouvám mamku, aby mi napsala omluvenku - stejně se tam nic zajímavého neděje, ale tentokrát to bylo jiné. Jsem v 9 třídě a toto je poslední karneval, a tak jsme se domluvili smou nejlepší kámoškou Šárkou (zaneone), že si připravíme něco extra. V naší škole platí, že karneval dělají deváťaci......jsme si teda se Šárkou připravili takovou scénku z šaškovské školy - to byl trapas. Obličej typicky nabarvený na červeno, vlasy namodro v drdůlku a oblečení - nechtejte vědět! No a prostě došla naše minuta s velkým M. Předvedli jsme to teda- a všechno bylo Ok, jenomže na karneval se přišli podívat i minulí devátaci.. a akorát takové ty typy,které jsou...newim jak to říct, ale prostě takové P***. A ty dostali už jen výtlem ztoho, že děláme klaunskou scénku. A to není to nejhorší...šla jsem domů..stále v převleku za klauna. Ty lidi se mě asi lekli. Mno a koho jsem potkala newim .. staré drbny, mladé drbny, takovou asi 10letou holku, která na mě hleděla jak newim co a taky takový tři asi 20leté "kluky" - a byli docela hezcí a 100% jsem je rozesmála - no prostě trapas - si představte, že na chodníku potkáte 15letou holku s modrýma vlasama do drdůlku, jednou nadkelenkou červenočernou a druhou bíločernou, se žlutou mašlý na krku a oranžovou na stehnu, s kratoučkýma černýma kratáskama (z niž jsem se klepala zimou) a nakonec s červeně namalouvou pusou, nosem a takovýma těma hvězdičkama kolem očí a s křížkama na obličejiiii......PROSTĚ TRAPAS ŽIVOTA