O mě

9. září 2008 v 19:44 | Michio

Ahoj! Rozhodla jsem se, že sem o sobě hodím menší info :) takže!

Mé pravé jméno je Ivana, ale musím se otevřeně přiznat, že ho nemám moc ráda. Zní trvdě a nepříjemně a jeho mužská odvozenina je ještě horší. Ale na blogu a vlastně celkově na internetu působím pod přezdívkou Michio. Nemá nic společného s Michio Kaku, jak by mohlo někoho napadnout, ale vznikla celkem nevinně a to díky jedné z těch stránek, které vám vaše jméno přeloží do japonštiny. I když "Michio" vlastně není odvozeno od mého jména, ale příjimení, které mi stránka přeložila jako Michiyo. A jelikož ono "y" se mi tam nelíbilo, tak jsem ho jednoduše vyšoupla a tak vznikla moje současná přezdívka ^^

Mé "sídlo" je v Lužicích, což je malá vesnička poblíž Hodonína. Takže jestli někdo z vás pochází z okolí, tak napište ~ seznámení s jinými otaku se nikdy nebráním.

Povahově jsem vlastně docela jednoduchá - tedy z mého vlastního úhlu pohledu, ale i tak se mi zdá, že se ve mě většina lidí nevyzná. Mám trochu z flegmatika, melancholika i cholerika. Nejsem moc extrovertní, ale takový ten introvert v rohu taky nejsem. Lidé o mě říkají, že jsem klidná a vyrovnaná, ale to je jen můj "plášť". Jsem náladová a nedůvěřivá osoba, která se sice snaží mít pevné nervy, ale vybouchnout dokáže rychle a pořádně. Většinou je to taková ta smršt, která za chvíli odejde. Myslím si, že jsem poměrně tolerantní člověk, který se snaží mít nadhled a pozitivní přístup (prosím povšiměte si slova snaží). Neumím se přetvařovat a všeobecně jsem i špatná lhářka. Jsem tvrdohlavá a někdy se strašně nerada podřizuji, ale zároveň nemám ráda, když mě lidé staví do vůdčí pozice a kladou na mě své nároky a hází odpovědnost. Nesnáším nároky, ale jsem ohledně jich přísná. Někdy až moc - na mě i na mé okolí. Ráda pozoruji mezilidské vztahy, ale nerada se do nich míchám, protože v těch mých se nikdy nevyznám. Řekla bych, že jsem ten typ, který ostatním rád poradí, ale sám si radu dát nedokáže. Občas jsem zbrklá a nepozorná a svých rozhodnutí nemálokdy lituji, ale zároveň jsem příliš hrdá, abych je přiznala nebo vzala zpátky. Při hádkách jsem schopná postavit si hlavu a neomluvit se, i kdyby to byla má vlastní chyba. Jsem zvyklá jít si za svou pravdou a občas se vyžívám v společenských pletichách - moc dobře si uvědomuji, že to není něco, čím bych se měla chválit, ale nemožno říct, že by to nebylo užitečné. Ale všeobecně se považuji za milého člověka, který je vždy ochoten pomoci :) A nakonec - mám "trochu" puntičkářské sklony a nic mě nepotěší víc, než když mají věci své místo a formu (myslím, že tato vlastnost se na blogu silně odráží).

Nevěřím v žádného boha, ale nevím jestli je vhodné o sebe říct, že jsem ateistka. Věřím, že jsou věci mezi nebem a zemí, kterým pomocí vědy nemůžeme porozumět (možná se i bojíme), ale nikdy mě nenapadlo věřit, že vše je stvořeno a řízeno jedním jediným bohem a my bychom se měli řídit jeho pravidly a plnit jeho pokyny. Chci si žít svůj život podle sebe a vyplnit ho dobrovolnou vírou, kterou získám sama během života díky zkušenostem a názorům. Věřit v to, co považuji za skutečené, konat to, co považuji za správné a mít názory, o kterých budu plně přesvědčena a žít život stylem, který mi bude vyhovovat bez ohledu na postoje ostatních.

Mezi mé koníčky patří anime a manga, o které se zajímám už od 6./7. třídy ZŠ (už je vážně doba). Díky nim jsem objevila i můj další koníček - blog, který se snažím poctivě vést (opět si prosím povšiměte slova snažím). Také mám ráda knihy (i když mé největší knihomolské období již pominulo). Kdysi jsem i ráda kreslila a psala, ale můj nedostatek talentu a silná sebekritika tomu dali pomalé útrum. Pak je tu hudba, kterou sice neprovozuji, ale mám ji moc ráda. Můj hudební vkus je různý, mám blízko k rocku a skupinám jako je Nickelback, Imagine Dragons, 30 Second To Mars nebo Coldplay, ale zároveň mám ráda i E. Sheerana, Passengera či Zaz. Zároveň ráda stalkuju na youtube Lidsey Striling, Taylor Davis, ThePianoGuys a v neposlední řadě Petera Hollense. Jsem schopná poslouchat téměř cokoliv, pokud mě to zaujme. Snad jediné vody, do kterých nejsem ochotná zabrouzdit je rap a disco. Poměrně hodně se zajímám o zvířata, ale v poslední době bych řekla, že se ze mě stal nadšený pejskař tělem i duší. Posledním koníčkem, který tu uvedu je historie. Mé nejoblíbenejší období je středověk, ale mám ráda i pravěk a starověk. Bezmězně obdivuji Čingischána, jak pro sílu jeho osobnosti, tak pro taktičnost a dokonce i krutost. Nebudeme si nic nalhávat - každý člověk je krutý, i když se to snažíme skrývat + kdyby to byl milosrdný člověk, tak by nikdy nedosáhl ani 1/3 toho, co se mu podařilo.

Co se týče vzdělání, tak mám poměrně jasný cíl, z kterého nehodlám sejít. Vystudovala jsem normální základní školu. Jako střední jsem si zvolila odbornou zdravotnickou a sociální školu a rozhodla se zaměřit na oblast sociální správy. Po úspěšné maturitě mé kroky vedly na vysokou školu se zaměřením na charitativní a sociální práci. Nutno říct, že jsem v oboru našla smysluplnost, která mě naplňuje každým coulem. Ačkoliv musím přiznat, že se mi tento obor zdá nedocěňovám a to i přes skutečnost, že nepatří mezi nejjednoduší (přece jen je zde nutná dobrá znalost práva, psychologie i zdravotnictví a v neposlední řadě praxe je náročná nejen po fyzické, ale především psychické stránce).

Myslím, že toho už bylo docela dost.

Kdybyste toho chtěli vědět víc, tak kontakt na mě:
Skype Ivushhka002
(pokud mi napíšete na mail či na skype, tak prosím, abyste uvedli, že jste kontakt získaly prostřednictvím blogu)

Pokud máte nějaký dotaz ohledně mě či blogu, tak vás odkáži SEM :)


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 misak misak | 19. listopadu 2008 v 13:47 | Reagovat

jsně, že jo

2 kajis kajis | 9. prosince 2010 v 19:47 | Reagovat

seš hezká :-)

3 Kiyomi-san Kiyomi-san | Web | 20. března 2011 v 13:07 | Reagovat

ooo miluju Skillet, Nightwish, Nickelback, Fall out boy, takže rock a metal *famfáry-tramtadadá*  xD a v hlavě mam taky encyklopedii, moji rodiče maj skoro každej večer přednášku o zvířatech, nejčastěji koně, kočky, psi...asi taky si udělam nějaký..článek o mě xD

4 Syslík Syslík | Web | 30. dubna 2011 v 1:22 | Reagovat

Docela ráda bych si od tebe nějakou tu povídku přečetla.. :-) Škoda... :-)  :-)

5 Deijī Deijī | Web | 7. července 2011 v 22:52 | Reagovat

dej sem nějakou tu povídku prosím..:))..určitě to bude dobré..ale jinak moc hezká jsi..;)

6 Kiyomi-san Kiyomi-san | Web | 10. září 2011 v 12:19 | Reagovat

možná jsem slepá, ale můžu se zeptat kolik ti je? nikde jsem to tu nenašla :O ..

7 Tee-chan Tee-chan | Web | 24. října 2011 v 17:53 | Reagovat

si moc pěkná.. kolik že ti je?>.< :)

8 sasha sasha | E-mail | Web | 3. prosince 2012 v 16:13 | Reagovat

no ja sem z uherskeho brodu pobliz uherskeho hradiste to je celkem blizko.
Jo a moc se mi líbí tvuj blog O_O

9 alice alice | 9. června 2014 v 15:04 | Reagovat

já bydlím v terezíně. já dokážu všechny seřvat. já věřím úplně ve všechny bohy. já jsem otaku. já chodím do 5.třídy(propadla jsem). já ráda čtu historické knihy. já maluju a píšu. já miluju středověk protože v té době žil můj bejvalej v roce 1888 mu bylo 17. na FB se jmenuji Alenka Alice Mičánová. můj email je alenkamicanova@seznam.cz.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama