Září 2008


Elfen Lied / recenze

12. září 2008 v 16:57 | Michio
Název: Elfen lied
Počet ep: 13 + special
Žánr: drama, ecchi, horor

Lucy je od mala odstrkována, šikanována a opomíjena. Je totiž jiná než ostatní - je Diclonus. Diclonus je jakýsi lidský mutant, který má na hlavě dva rohovité výběžky připomínající uši. IAčkoliv jsou Diclonisté mutanti, dalo by se také říci, že jsou vyšší lidská rasa, jelikož se mutace nijak nepodepisuje na jejich mentalitě, nýbrž jim dáva nadlidské schopnosti. Ony rohovité výběžky na hlavě jsou centra jejich moci - respektive 3 párů neviditelných rukou s ohromnou silou. Diclonisté lidskou rasu nenávidí, protože i když jsou jejich "příbuzní", tak je lidé nepřijali a zavřeli je do výzkumných středisek, v kterých jsou na nich prováděny nelidské testy. V takovém středisku je i Lucy, která čeká na sebemenší příležitost k útěku. Když se jí tato příležitost naskytne, neváhá. Při útěku je ale střelena do hlavy, ztrácí vědomí a padá z útesu do moře....
Kouta se prochází se svou setřenicí po pláži a najednou spatří v moři nahou a zraněnou dívku, která se sotva drží při vědomí. Ani jeden neváhá a dívce okamžitě pomáhají. Když se ovšem dívka probudí ,není schopna říci nic jiného než "nyu" a po tomto slově dostává i jméno - Nyu. Ukazuje se, že při poranění se Lucy rozdvojila osobnost a ona se stala bezbranou a nevinnou. To ovšem její pronásledovatele nezajímá...stejně jako její minulost.


Je pravda, že toto anime by mělo být horor, ale dá se tam také narazit na velmi komické scénky (nepř. když Kouta onemocní). Anime má v sebe silný příběh, který si našel bezpočet fanoušků stejně jako opening, který byl jednu dobu slyšet snad všude. Rozhodně vám doporučuji se na něj kouknout, ale čekejte možná nějakou tu slzičku a také pořádnou dávku krve a smrti.


Busou Renkin / recenze

12. září 2008 v 16:36 | Michio |  Busou Renkin / recenze
Název: Busou Renkin
Počet epizod: 26
Rok vydání: 2006
Žánr: romantické, komedie, dobrodružné, mecha

Středoškolák Muto Kazuki se pokouší zachránit cizí dívku před obrovským monstrem, ale při její zachráně je mu probudnuto srdce a on umírá.....
Kazuki se probouzí se zděšeným výkřikem a netrvá dlouho a do jeho pokoje mu vtrhnou jeho přátelé, které probudil stejně jako celý internát. Kazuki má z noční můry stále husí kůži, ale stále se přesvědčuje, že to byl jen velmi živý sen. Názor mění v momentě, kdy mu přijde SMS "važ si svého nového života". V hlavě se mu stále honí slova ze SMS a když odchází domů ze školy, stává se něco čemu nejprve nechce věřit. Monstrum, které ho ve snu zabilo, je ve skutečnosti jeho učitel a právě teď stojí před ním a chce ho zabít. Kazuki se dává na bezhlavý útěk a marně se snaží uvědomit si, co se to tu vlastně děje. Nakonec ho zachrání ta samá dívka, kterou dříve chránil. Dívka se jmenuje Tokiko a je to bojovnice, která mu změní celý jeho dosavadní život......


Osobně jsem od tohoto anime měla velké očekávání (ani nevím proč) a musím říct, že je nenaplnilo, ale i tak se z toho stala vcelku příjemná podívaná.
Pokud se mi na anime něco líbilo, tak určitě hudba, hlavní hrdinka společně se svými "robotickým nohami s vícero použití" a potom milý Pán Motýl (překvapivě jsem si velice špatně pamatovala jména, takže asi každá postava, která se objevila více než třikrát dostala přezdívku -_-). Kresba docela ušla a většina charakterů...to správné slovo bude asi průměrná (tedy až na Pana Motýla, úchyláci a všichni s divným fetišem jsou vždy kladně přijímáni). Po dějové stránce nijak originální, ale ze začátku docela zajímavé. Řekla bych, že anime jde ve svých 3/4 svým vlastním tempem a v poslední čtvrtině jakoby si někdo uvědomil, že anime končí a ještě není dorešena hlavní zápletka, takže je tam nacpáno všechno a jinak vcelku klidné anime dostane najednou takový spád, že skončí a vy přemýšlíte jestli jste náhodou nepřeskočili nějaký díl. Bohužel, tohle zklamalo společně se závěrečným bojem, který prostě musí být pecka, jinak položí celé anime. A řekla bych, že to se stalo právě v případě tohoto anime. Pěkné, ale poslední díly jakoby z jiné dimenze.
Doporučuji pro chvilky nudy.

Pozitiva: některé charaktery, opening, vcelku dobrý humor, zbraně
Negativa: charaktery, rozpracovanost púříběhu a časová posloupnost, závěrečný spár, finální souboj, klišé

další anime Boy

10. září 2008 v 19:28 | Michio |  Anime boy
no není ten poslední kawai??

další anime girl

10. září 2008 v 19:12 | Michio |  Anime girl

Diplomky pro mé SB za spřátelení

9. září 2008 v 19:50 Diplomy - za SB
tady budou diplomy
1. Pro Zaneone Bloček je tady

2. Pro Fai Zde Blog
3. pro Shanon Blog zruššeno

4. pro Sumiko-chan : blog : www.sumiko-chan.blog.cz - Sb zrušeno

5. pro Tajga Blog zde a Sb zrušeno

6. pro Sakura-chan Zde blog

7. pro Michalku Zde blog
8. pro Rypo Zde Blog


9. pro Ayimi-chan Zde blog zruš

10. pro Đomcha Tady SB zrušeno

11. pro sayumi blog

12.pro chiaki tu najdete SB zrušeno


13. pro a-n-i-m blog14. pro Sasu-Maky Blog SB zrušeno
15. HINATA bloček SB zrušeno


16. Kumiko-chan ZDE najdete

17. pro Saasukinka uchicha Blog už ne
- no nevim jestli je to to co jsi chtěla, ale jinak se mi to nepodařilo g
18. Pro Mayko Zde Blog blog přestěhován sem http://daikei.blog.cz/ a SB zrušeno

19. los-sasuke Bloček zrušeno
20. Miharu A blog SB zrušeno

21. Akimi-chan Bloček
22. Pro Alex-san Blog zrušeno

23. Kika Blog LAur3N


24. pro haruko Blog

25. Pro Klaudii zde je blog

26. pro KRTEK s blogem

27. Pro Ezaui-chan Bloček

28. Pro Utau-Ai BLOG ♥ a Sb zrušeno

.. dndn diplomky už sem dávat nebudu

Kdo chce spřátelit NAPIŠTE SEM

9. září 2008 v 19:47
 Na spřatelení blogů reaguju pouze zde, protože nechci za SB někoho, kdo se ani na můj blog nemrkne a už vůbec se neobtěžuje napsat žádost sem a napiše ji někam do ***** a jde dál!

podmínky :

1. S mým blogem musíte mít něco společného - nejlépe anime.
2. Na blog musíte nejméně 1 týdně dojít a napsat komentář (komentáře způsobu "Ahoj obíhám" nebo "Jak se máš" neberu!!!)
3. Pokud nebudete víc jak 60 dní (2 měsíce) na blogu a neuvede důvod, tak vás automaticky ruším!
4. Musíte mě mít uvedenou v seznamu SB!


Pokud chceš stále spřátelit tak napiš :

1. Nick
2. Blog
3. Co máte s mým blogem společného a o čem je ten váš
4. Co na diplomek za SBé

 pak dam vědět - možná i za delší dobu, protože si blog nejprve projedu - naspřáteluju s KAŽDÝM


upřednostňuji blogy, které jsou starší než půl roku, články přibívají každý druhý nebo každý den (ne měsíční neaktivita a pak jeden článek na další měsíc), na blogu převažuje anime, manga (ne Japonsko a hudba), nemají velké množství povídek (všechny se mi pletou dohromady a nestíhám to číst)


O mě

9. září 2008 v 19:44 | Michio

Ahoj! Rozhodla jsem se, že sem o sobě hodím menší info :) takže!

Mé pravé jméno je Ivana, ale musím se otevřeně přiznat, že ho nemám moc ráda. Zní trvdě a nepříjemně a jeho mužská odvozenina je ještě horší. Ale na blogu a vlastně celkově na internetu působím pod přezdívkou Michio. Nemá nic společného s Michio Kaku, jak by mohlo někoho napadnout, ale vznikla celkem nevinně a to díky jedné z těch stránek, které vám vaše jméno přeloží do japonštiny. I když "Michio" vlastně není odvozeno od mého jména, ale příjimení, které mi stránka přeložila jako Michiyo. A jelikož ono "y" se mi tam nelíbilo, tak jsem ho jednoduše vyšoupla a tak vznikla moje současná přezdívka ^^

Mé "sídlo" je v Lužicích, což je malá vesnička poblíž Hodonína. Takže jestli někdo z vás pochází z okolí, tak napište ~ seznámení s jinými otaku se nikdy nebráním.

Povahově jsem vlastně docela jednoduchá - tedy z mého vlastního úhlu pohledu, ale i tak se mi zdá, že se ve mě většina lidí nevyzná. Mám trochu z flegmatika, melancholika i cholerika. Nejsem moc extrovertní, ale takový ten introvert v rohu taky nejsem. Lidé o mě říkají, že jsem klidná a vyrovnaná, ale to je jen můj "plášť". Jsem náladová a nedůvěřivá osoba, která se sice snaží mít pevné nervy, ale vybouchnout dokáže rychle a pořádně. Většinou je to taková ta smršt, která za chvíli odejde. Myslím si, že jsem poměrně tolerantní člověk, který se snaží mít nadhled a pozitivní přístup (prosím povšiměte si slova snaží). Neumím se přetvařovat a všeobecně jsem i špatná lhářka. Jsem tvrdohlavá a někdy se strašně nerada podřizuji, ale zároveň nemám ráda, když mě lidé staví do vůdčí pozice a kladou na mě své nároky a hází odpovědnost. Nesnáším nároky, ale jsem ohledně jich přísná. Někdy až moc - na mě i na mé okolí. Ráda pozoruji mezilidské vztahy, ale nerada se do nich míchám, protože v těch mých se nikdy nevyznám. Řekla bych, že jsem ten typ, který ostatním rád poradí, ale sám si radu dát nedokáže. Občas jsem zbrklá a nepozorná a svých rozhodnutí nemálokdy lituji, ale zároveň jsem příliš hrdá, abych je přiznala nebo vzala zpátky. Při hádkách jsem schopná postavit si hlavu a neomluvit se, i kdyby to byla má vlastní chyba. Jsem zvyklá jít si za svou pravdou a občas se vyžívám v společenských pletichách - moc dobře si uvědomuji, že to není něco, čím bych se měla chválit, ale nemožno říct, že by to nebylo užitečné. Ale všeobecně se považuji za milého člověka, který je vždy ochoten pomoci :) A nakonec - mám "trochu" puntičkářské sklony a nic mě nepotěší víc, než když mají věci své místo a formu (myslím, že tato vlastnost se na blogu silně odráží).

Nevěřím v žádného boha, ale nevím jestli je vhodné o sebe říct, že jsem ateistka. Věřím, že jsou věci mezi nebem a zemí, kterým pomocí vědy nemůžeme porozumět (možná se i bojíme), ale nikdy mě nenapadlo věřit, že vše je stvořeno a řízeno jedním jediným bohem a my bychom se měli řídit jeho pravidly a plnit jeho pokyny. Chci si žít svůj život podle sebe a vyplnit ho dobrovolnou vírou, kterou získám sama během života díky zkušenostem a názorům. Věřit v to, co považuji za skutečené, konat to, co považuji za správné a mít názory, o kterých budu plně přesvědčena a žít život stylem, který mi bude vyhovovat bez ohledu na postoje ostatních.

Mezi mé koníčky patří anime a manga, o které se zajímám už od 6./7. třídy ZŠ (už je vážně doba). Díky nim jsem objevila i můj další koníček - blog, který se snažím poctivě vést (opět si prosím povšiměte slova snažím). Také mám ráda knihy (i když mé největší knihomolské období již pominulo). Kdysi jsem i ráda kreslila a psala, ale můj nedostatek talentu a silná sebekritika tomu dali pomalé útrum. Pak je tu hudba, kterou sice neprovozuji, ale mám ji moc ráda. Můj hudební vkus je různý, mám blízko k rocku a skupinám jako je Nickelback, Imagine Dragons, 30 Second To Mars nebo Coldplay, ale zároveň mám ráda i E. Sheerana, Passengera či Zaz. Zároveň ráda stalkuju na youtube Lidsey Striling, Taylor Davis, ThePianoGuys a v neposlední řadě Petera Hollense. Jsem schopná poslouchat téměř cokoliv, pokud mě to zaujme. Snad jediné vody, do kterých nejsem ochotná zabrouzdit je rap a disco. Poměrně hodně se zajímám o zvířata, ale v poslední době bych řekla, že se ze mě stal nadšený pejskař tělem i duší. Posledním koníčkem, který tu uvedu je historie. Mé nejoblíbenejší období je středověk, ale mám ráda i pravěk a starověk. Bezmězně obdivuji Čingischána, jak pro sílu jeho osobnosti, tak pro taktičnost a dokonce i krutost. Nebudeme si nic nalhávat - každý člověk je krutý, i když se to snažíme skrývat + kdyby to byl milosrdný člověk, tak by nikdy nedosáhl ani 1/3 toho, co se mu podařilo.

Co se týče vzdělání, tak mám poměrně jasný cíl, z kterého nehodlám sejít. Vystudovala jsem normální základní školu. Jako střední jsem si zvolila odbornou zdravotnickou a sociální školu a rozhodla se zaměřit na oblast sociální správy. Po úspěšné maturitě mé kroky vedly na vysokou školu se zaměřením na charitativní a sociální práci. Nutno říct, že jsem v oboru našla smysluplnost, která mě naplňuje každým coulem. Ačkoliv musím přiznat, že se mi tento obor zdá nedocěňovám a to i přes skutečnost, že nepatří mezi nejjednoduší (přece jen je zde nutná dobrá znalost práva, psychologie i zdravotnictví a v neposlední řadě praxe je náročná nejen po fyzické, ale především psychické stránce).

Myslím, že toho už bylo docela dost.

Kdybyste toho chtěli vědět víc, tak kontakt na mě:
Skype Ivushhka002
(pokud mi napíšete na mail či na skype, tak prosím, abyste uvedli, že jste kontakt získaly prostřednictvím blogu)

Pokud máte nějaký dotaz ohledně mě či blogu, tak vás odkáži SEM :)Podmínky SB

9. září 2008 v 19:28 | Michio |  Oznam pro moje SB
Při porušení vás můžu smazat!

1. S mým blogem musíte mít něco společného - nejlépe anime a mangu.
2. Aspoň jednou za čas napsat smysluplný komentář
(komentáře typu "Ahoj obíhám", "Jak se máš", "Hoj ..tvé zážitky..čau" neberu a jsou důvodem k smazání!!)
3. Pokud nebudete víc jak 60 dní (2 měsíce) na blogu a neuvede důvod, tak vás můžu zrušit
4. Musíte mě mít uvedenou v seznamu SB
5. Pokud rušíte blog, stěhujete blog nebo jste si změnili přezdívku, tak mi o tom musíte dát vědět
(stačí odkaz na článek)

Třídění vám neoznamuji!
S již jednou vyřazenými SB znovu nespřáteluji.
Pokud vám jako SB nebudu vyhovovat, tak jsem ochotna odstoupit od SB → Pokud mě nebudete jako SB vyhovovat Vy, tak se k vám nezapíši do třídění a prosila bych o respektování mého rozhodnutí!

Děkuji za přečtění a dodržování podmínek :)
Michio

anime GIRL

8. září 2008 v 6:43 | Michio |  Anime girl